Energoefektivitātes jaunumi

2018. gada 4. janvāra sēdē Ministru kabinets apstiprināja Ekonomikas ministrijas sagatavotos atbalsta nosacījumus valsts ēku energoefektivitātes paaugstināšanai otrās ES fondu projektu īstenošanas kārtas ietvaros. Līdz ar apstiprinātajiem nosacījumiem finansējuma saņēmējiem no piecām nozarēm - veselības, kultūras, labklājības, izglītības un sporta nozares, 43 ēku atjaunošanai būs pieejami 32,5 miljoni eiro.

Projekta ietvaros tiks atjaunotas slimnīcas, teātri, sporta bāzes un valsts īpašumā esoši kultūrvēsturiskie pieminekļi. Kā papildus finansējuma saņēmēji būs arī biedrības, tai skaitā, Latvijas Nedzirdīgo savienība, Latvijas Neredzīgo biedrība, Itas Kozakēvičas Latvijas Nacionālās Kultūras Biedrību Asociācija, biedrība “Latvijas Teātra darbinieku savienība”, kas pilda valsts deleģētos pārvaldes uzdevumus.

Programmas otrās kārtas ietvaros atbalsts būs pieejams ēku un inženierbūvju energoefektivitātes paaugstināšanai, tajā skaitā būvdarbu veikšanai ēku norobežojošajās konstrukcijās un inženierbūvju konstrukcijās (konstrukciju siltināšana un jebkuri citi energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumi), energoefektīva apgaismojuma uzstādīšanai, aukstuma apgādes sistēmu energoefektivitātes paaugstināšanai, ēku un inženierbūvju inženiersistēmu atjaunošanai, pārbūvei vai izveidei, un atjaunojamo energoresursu izmantojošu siltumenerģijas ražošanas, ūdens sildīšanas un aukstuma apgādes avotu iegādei un uzstādīšanai,  izmaksas, ja tās ir saistītas ar enerģijas ietaupījumu un CO2 emisijas samazinājumu, projektu tehniskās dokumentācijas sagatavošanai un projekta vadības un uzraudzības nodrošināšana i.

Galvenās prasības šo ēku atjaunošanas projektiem ir divas:

  • plānotā siltumenerģijas un elektroenerģijas ietaupījuma kopsumma pēc projekta īstenošanas ir vismaz 30% gadā no aprēķinātā siltumenerģijas un elektroenerģijas patēriņa pirms projekta īstenošanas;
  • plānotais siltumenerģijas patēriņš apkurei pēc projekta īstenošanas nepārsniedz 110 kWh/m2 gadā (izņēmums ir gadījumos, ja vidējais telpu augstums pārsniedz 3,5 metrus).

Detalizēti ar MK apstiprinātajiem Ministru kabineta noteikumiem “Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 4.2.1.specifiskā atbalsta mērķa "Veicināt energoefektivitātes paaugstināšanu valsts un dzīvojamās ēkās" 4.2.1.2.pasākuma "Veicināt energoefektivitātes paaugstināšanu valsts ēkās" otrās projektu iesniegumu atlases kārtas īstenošanas noteikumi" var iepazīties Ministru kabineta tīmekļa vietnē.

Valsts ēku energoefektivitātes paaugstināšanas atbalsta programmas pirmās projektu iesniegumu atlases kārtas ietvaros līdz 2021. gadam ir plānots atjaunot 130 ēkas par kopējo finansējumu 78,9 miljonu eiro apmērā. Šobrīd ir iesniegti projekti 59 ēku atjaunošanai par kopējo ERAF finansējumu 41,57 miljonu eiro apmērā.

 

Informāciju sagatavoja:
Elita Rubesa - Voravko
Ekonomikas ministrijas
Sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālrunis 67013193
E-pasts prese PIE em.gov PUNKTS lv
Web www.em.gov.lv
Seko mums Twitter @EM_gov_lv
Youtube http://www.youtube.com/ekonomikasministrija
Facebook http://www.facebook.com/atbalstsuznemejiem

05.01.2018

Notikumi

«Decembris 2023»
POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031