Energoefektivitātes jaunumi

2023. gada oktobrī starptautiskā projekta CEESEU partnerība izdevusi rokasgrāmatu pašvaldību speciālistiem, kas kalpos kā palīgmateriāls ikdienas darbā, izstrādājot vai pilnveidojot SECAP (Ilgtspējīgas enerģijas un klimata rīcības) plānus. Ietvertā informācija palīdzēs speciālistiem izstrādāt SECAP plāna galvenās nodaļas, jau laikus domājot par aktivitāšu praktisku ieviešanu, un sniegs padomus, kā labāk iesaistīt pēc iespējas plašāku ieinteresēto pušu loku, kas ir viens no veiksmīga rīcības plāna priekšnoteikumiem.
31.10.2023
Oktobra sākumā Valmieras novada Kocēnos notika Vidzemes plānošanas reģiona (VPR) darbseminārs pašvaldību energopārvaldniekiem un citiem speciālistiem, kuri strādā ar enerģētikas un klimata jautājumiem. Darbsemināra dalībnieki dalījās savā pieredzē par energopārvaldnieka lomu pašvaldībā, savukārt Klimata un enerģētikas ministrijas Valsts sekretāre Līga Kurevska iepazīstināja pašvaldību speciālistus ar aktualitātēm klimata un enerģētikas politikā Latvijā.
11.10.2023
Septembra vidū Vidzemes plānošanas reģions Latvijā uzņēma RenoWave projekta komandu, kas apvieno vairākas Baltijas jūras reģiona valstis - Latvija, Igaunija, Lietuva, Somija, Polija, Zviedrija un Vācija. Katrā valstī, tostarp arī Vidzemes plānošanas reģiona teritorijā, tiks izveidota vienas pieturas aģentūra ar mērķi veicināt daudzdzīvokļu ēku atjaunošanu.
28.09.2023
Sākot ar šī gada 4. oktobri vairākās Vidzemes vietās notiks darbsemināri pašvaldību speciālistiem ar mērķi veicināt energopārvaldnieku un citu speciālistu zināšanas, izstrādājot un atjaunojot ilgtspējīgas enerģijas un klimata rīcības plānus. Tajos plānojot arī pasākumus taisnīgas enerģijas pārejai, enerģētiskās nabadzības mazināšanai un rīcības klimata pārmaiņu mazināšanai.
27.09.2023
2023. gada 27. septembrī no plkst. 10.00 Valgā, Igaunijā notiks kopīgs Igaunijas un Latvijas seminārs, kurā galvenā uzmanība tiks pievērsta (pārrobežu) enerģētikas kooperatīvu/ energokopienu attīstībai vietējā līmenī.Seminārā laikā būs iespēja uzzināt vairāk par enerģētikas kopienām (energokopienām), to būtību un  praktiskām aktivitātēm, kā arī to, kā uzsākt kooperatīva/kopienas izveidi. Runātāji būs kopienu enerģētikas eksperti no Igaunijas un Latvijas, kā arī viesi no Eiropas Komisijas un vietējo enerģētikas kooperatīvu pārstāvji. Uz semināru aicināti, galvenokārt, Igaunijas un Latvijas pierobežas kopienu pārstāvji, vietējie uzņēmumi, organizācijas un pašvaldību pārstāvji.
15.09.2023
Energoefektivitātes nedēļas ietvaros jūnijā Valmierā notika diskusija "Ūdeņradis - tā iespējas lokālā līmenī", īpašu uzmanību vēršot ūdeņraža izmantošanai transporta sektorā. Lai gan ūdeņradis kā enerģijas nesējs ir neierasts pie mums Latvijā un īpaši reģionos, to nevajadzētu uzskatīt par tālas nākotnes perspektīvu. Ūdeņraža ražošanas tehnoloģijas ir pieejamas jau šodien, ir tikai jāatrod risinājumi, kā tās visefektīvāk pielietot, uzsver nozares eksperti.
27.06.2023
Energoefektivitātes nedēļas ietvaros, biedrība “Zaļo un Viedo Tehnoloģiju Klasteris” aicina piedalīties pasākumā “Ūdeņradis – tā iespējas lokālā līmenī”, kas norisināsies 16. jūnijā no plkst. 14.00 līdz 17.00 viesnīcā “Wolmar”, Tērbatas ielā 16A, Valmierā. Interesenti aicināti reģistrēties, aizpildot pieteikuma anketu: https://greentechlatvia.eu/lv/energoefektivitates-nedela-2023/
06.06.2023
Turpmākos trīs gadus Latvijas Ūdeņraža Asociācija, SIA “ZAAO”, Vidzemes plānošanas reģions, kā arī vēl vairāki uzņēmumi un organizācijas no Igaunijas un Nīderlandes kopā strādās, lai līdz 2025. gada novembrim soli pa solim plānotu, izveidotu un pārbaudītu zaļā ūdeņraža potenciālu transporta nozarē mazākos reģionos, kā piemēru rādot Tartu un Vidzemes reģiona sadarbību. Ar H2Value projekta palīdzību tiks izveidota  pirmā starpreģionu zaļā ūdeņraža vērtību ķēde Dienvidigaunijā, Tartu reģionā, un Ziemeļlatvijā, Vidzemes reģionā.
27.01.2023
Alūksnes pilsētas sākumskolā ir pabeigti projektā “Ventilācijas ierīkošana Alūksnes pilsētas sākumskolā” paredzētie būvdarbi - ierīkota centralizēta ventilācija, uzstādot rekuperācijas sistēmu ar mehanizētu gaisa pieplūdi un nosūci.
09.11.2022
Vidzemes plānošanas reģions kļūst par pirmo dalībnieku no Latvijas, kas pievienojies Eiropas Komisijas misijai ”Pielāgošanās klimata pārmaiņām” ar mērķi veicināt aktīvāku pasākumu īstenošanu pielāgošanās klimata pārmaiņām jomā. Līdz šim misijā “Pielāgošanās klimata pārmaiņām”  pievienojušies 215 reģioni, pašvaldības un vietējās organizācijas no 24 Eiropas Savienības dalībvalstīm.
02.11.2022

Notikumi

«Marts 2024»
POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031