Jaunumi Vidzemes pašvaldībās

Valmieras pilsētas pašvaldība no jūnija beigām aicina valmieriešus paust viedokli par ieceri Jāņa Daliņa, Jaunzemju, Brīvības un Beverīnas ielu aptvertajā teritorijā satiksmi organizēt atbilstoši zīmju “Dzīvojamā zona” regulējumam.  Iesūtītie viedokļi un ierosinājumi tiks izskatīti Valmieras pilsētas pašvaldības Satiksmes drošības komisijas 18.augusta sēdē. Tādēļ līdz 16.augustam joprojām iespējams paust viedokli un ierosinājumus par piedāvāto satiksmes mierināšanas risinājumu.

Līdz šim ir saņemti 18 iedzīvotāju viedokļi un ierosinājumi. Visi viedokļi pauž atbalstu braukšanas ātruma samazināšanas nepieciešamībai. Piedāvātais dzīvojamo zonu izveides risinājums lielākoties tiek atbalstīts. Taču pausti ierosinājumi arī par zīmju “Maksimālā ātruma ierobežojuma zona”, kas visā zonā līdz zīmei “Maksimālā ātruma ierobežojuma zonas beigas” paredz braukšanas ātruma ierobežojumu, bet neparedz gājēju un velobraucēju priekšrocības. Paužot atbalstu dzīvojamo zonu izveidei, savukārt tiek rosināts arī meklēt papildu risinājumus, kā sekmēt zīmes “Dzīvojamā zona” braukšanas ātruma ierobežojuma ievērošanu. Pausti ierosinājumi arī samazināt atļauto maksimālo braukšanas ātrumu uz augstākas satiksmes intensitātes ielām, kas atdala dzīvojamās zonas vienu no otras.  

Dzīvojamās zonas izveide Jāņa Daliņa, Jaunzemju, Brīvības un Beverīnas ielu aptvertajā kvartālā radīs arī papildu satiksmes organizēšanas izmaiņas.  Beverīnas un Austrumu ielas krustojumā Beverīnas iela turpmāk būs galvenā attiecībā pret Austrumu ielu. Būtiski arī, ka Beverīnas ielas posmam no Brīvības līdz Jāņa Daliņa ielai pēc dzīvojamās zonas izveides atļautais braukšanas ātrums būs līdz 30 km/h.

Pašvaldība rosina pilsētā veidot pavisam 22 dzīvojamās zonas. Šāds risinājums tiek plānots, jo mazāks braukšanas ātrums ir drošāks mazaizsargātajiem satiksmes dalībniekiem. Tas samazina grantēto ielu putēšanu vasarā. Un lielākoties pa šīm ielām pārvietojas automašīnas, kuru vadītāji dzīvo attiecīgajā dzīvojamajā zonā. Tādēļ kvartālu caurbraucošo automašīnu vadītāji šāda risinājuma dēļ būs rosināti izvēlēties augstākas satiksmes intensitātes ielas, kur atļautais braukšanas ātrums ir līdz 50 km/h. Jāņa Daliņa, Jaunzemju, Brīvības un Beverīnas ielu aptvertais kvartāls izvēlēts par dzīvojamās zonas izveides pilotprojektu, jo šī kvartāla iedzīvotāji līdz šim visaktīvāk rosinājuši mazināt atļauto braukšanas ātrumu.

Topošās dzīvojamās zonas aptverto mājsaimniecību iedzīvotāji aicināti paust viedokli, rakstot e-pastu uz info PIE valmiera PUNKTS lv vai rakstisku vēstuli Valmieras pilsētas pašvaldībai. Vēstuli iespējams sūtīt pa pastu vai atnest uz pašvaldību un ievietot pašvaldības pasta kastītē, kas atrodas labajā pusē pie pašvaldības ieejas durvīm Lāčplēša ielā 2 Valmierā. Iesniedzot viedokli, lūgums norādīt arī, vai esi Jāņa Daliņa, Jaunzemju, Brīvības un Beverīnas ielu aptvertās dzīvojamajās zonas iedzīvotājs.

Plašāka informācija, ko paredz zīmju “Dzīvojamā zona” uzstādīšana pieejama arī Valmieras pilsētas pašvaldības mājaslapas www.valmiera.lv sadaļa “Pilsēta” – “Ielu infrastruktūra”.

 

Informāciju sagatavoja:

Līga Bieziņa

Valmieras pilsētas pašvaldības

Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas

sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā

Tālr.: 64210682; 26495997

30.07.2020

Notikumi

«Jūnijs 2021»
POTCPSSv
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930