Jaunumi Vidzemes pašvaldībās

13. oktobrī Valmierā norisinājās pirmā nodarbība multimodālā agrīnās intervences programmā “STOP 4–7”. Programma izstrādāta, lai sniegtu atbalstu ģimenēm, kurās aug bērni ar uzvedības problēmām.

Programmas mērķis ir mazināt bērnu un jauniešu uzvedības problēmas, mācot vecākus izmantot pozitīvu audzināšanu. Pētījumi rāda, ka pēc programmas apguves bērnu agresīvā uzvedība samazinās, turklāt izmaiņas ir noturīgas arī pēc sešu un 12 mēnešu atkārtotiem mērījumiem. Tāpat uzlabojas problēmu risināšanas prasmes, mainās vecāku uzvedība, pastiprinoties pozitīvai audzināšanai.

Speciālistu vadībā bērniem vecumā no četriem līdz septiņiem gadiem norisināsies sociālo prasmju treniņš, tāpat nodarbības plānotas gan bērnu vecākiem, gan pedagogiem, paredzot arī individuālu atbalstu, ja tāds būs nepieciešams. Vecāku un pedagogu līdzdalība un sadarbība ir būtiska programmas daļa, lai norisinātos izmaiņas bērna uzvedībā.

“Ir svarīgi jau agrīnā vecumā darboties ar bērniem, kuriem ir noteiktas uzvedības problēmas. Iesaistīšanās programmā ir liels atbalsts ne tikai ģimenēm, bet arī pedagogiem, palīdzot atrast vislabāko pieeju darbā ar šiem bērniem. Latvijā šī ir pirmā pieejamā programma pirmsskolas vecuma bērniem, tādējādi priecājamies, ka arī Valmierā ir rasta iespēja organizēt  nodarbības. Šī prevencijas sistēma ir atbalsts ģimenēm un pedagogiem, pilnveidojot zināšanas un prasmes, kā arī veicinot iekļaujošas sabiedrības vērtību popularizēšanu,” stāsta Sandra Purmale, Valmieras Izglītības pārvaldes izglītības satura un kvalitātes vadītāja.

Atbalsta programma veidota, balstoties uz līdzīgu ārvalstu programmu veiksmīgu pieredzi, pielāgojot to Latvijas situācijai. Programma guvusi plašu atsaucību, un ir zinātniski pierādīta tās efektivitāte – bērnu uzvedības problēmas samazinās, uzlabojas sociālās prasmes, bērni spēj labāk pielāgoties videi, vecāki un skolotāji veiksmīgāk piemeklē konkrētajai situācijai atbilstošu audzināšanas stratēģiju.

Programma ilgs 2,5 gadus, kopā nodrošinot atbalstu piecām bērnu grupām. Valmierā nodarbības norisinās Gaujas krasta vidusskolas – attīstības centra pirmsskolas izglītības grupā.

Multimodālās agrīnās intervences programmu “STOP 4–7” Valmieras pilsētas pašvaldība īsteno kopā ar Pārresoru koordinācijas centru un biedrību “Latvijas Kognitīvi biheiviorālās terapijas asociācija”.

Informāciju sagatavoja:
Zane Bulmeistare
Valmieras pilsētas pašvaldības
Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece
Mob. tālr.: 26443410

13.10.2020

Notikumi

«Oktobris 2020»
POTCPSSv
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031