Arhīva kalendārs

« March 2020 »
MonTueWedThuFriSatSun
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 

Alūksnes novada dome 26. marta sēdē pieņēma lēmumu šogad noteikt divus nekustamā īpašuma nodokļa samaksas termiņus, pārceļot nodokļa nomaksas termiņu par pirmo ceturksni uz 15. augustu, bet par otro ceturksni uz 15. novembri.

Šādu lēmumu dome pieņēma, pamatojoties uz likuma “Par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem sakarā ar Covid-19 izplatību” 4. punktā paredzēto tiesību pašvaldībām 2020. gadā noteikt citus nekustamā īpašuma nodokļa samaksas termiņus.             Līdz ar to Alūksnes novadā nekustamā īpašuma nodokļa nomaksai šogad ir divi iepriekš minētie termiņi. Papildu paziņojumus par nodokļa maksājumiem izsūtīt nav paredzēts. Pašvaldība aicina nodokļa maksātājus, ja vien ir šāda iespēja, nodokļa maksājumus neatlikt uz pēdējo mirkli.

            Ņemot vērā, ka ārkārtējās situācijas laikā klientu apkalpošana klātienē nenotiek un pašvaldības kase nepieņem maksājumus, samaksāt nekustamā īpašuma nodokli ir iespējams, izmantojot internetbankas, portālu www.epakalpojumi.lv un www.latvija.lv.

Droši un ērti nekustamā īpašuma nodokli var nomaksāt portālā www.epakalpojumi.lv vai www.latvija.lv. Abos portālos pieejami pašvaldību banku konti nekustamā īpašuma nodokļa samaksai, kā arī nodokļa maksātājam automātiski uzrādās visa nepieciešamā informācija maksājuma veikšanai. Portālā www.epakalpojumi.lv iespējams veikt nomaksu arī par citas fiziskas vai juridiskas personas īpašumiem.

            Savukārt, veicot maksājumu internetbankā, būtiski pārliecināties, vai pārskaitījums adresēts pašvaldībai, kas izsūtījusi maksāšanas paziņojumu. Pārskaitījums veicams uz kādu no tiem pašvaldības kontiem, kas norādīti paziņojumā.

 

Sagatavoja: Evita APLOKA,

Alūksnes novada pašvaldības

sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālruņi: 64381502; 26646749

evita.aploka PIE aluksne PUNKTS lv

www.aluksne.lv

Kad Covid-19 izplatīšanās ierobežošanai tiek pieņemti arvien stingrāki drošības pasākumi, Valmieras pilsētas pašvaldības dome lemj par atbalstu iedzīvotājiem un uzņēmējiem ārkārtējās situācijas laikā.

        Šodien, 26.martā, Valmieras pilsētas pašvaldības domes deputāti lēma pārcelt nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) apmaksas termiņu visiem NĪN maksātājiem, kuriem ir pienākums maksāt nodokli par Valmieras pilsētas pašvaldības teritorijā esošajiem īpašumiem. Ja līdz lēmuma pieņemšanai maksājums nav veikts, 2020.gada 31.marta NĪN maksājuma termiņš tiek pārcelts uz 2020.gada 15.novembri. Termiņa pārcelšana nozīmē, ka līdz 15.novembrim par maksājumiem netiks aprēķināta kavējuma nauda.          Ja ārkārtas situācija ar Covid-19 izplatību tiks pagarināta, arī turpmāk var tikt izskatīti jautājumi par nākamo NĪN samaksas termiņu pārcelšanu.

         Pašvaldība aicina iedzīvotājus un uzņēmumus, kuri ārkārtējās situācijas laikā turpina strādāt un veic saimniecisko darbību, veikt NĪN apmaksu ierastajā kārtībā.

         Valmieras pilsētas pašvaldība sadarbībā ar Valmieras Attīstības aģentūru, lai operatīvi varētu apkopot uzņēmēju jautājumus, apzināt problēmas un sniegt atbildes, ārkārtējās situācijas laikā ir izveidojuši tiešsaistes vietni Valmieras un pilsētai apkārtējo novadu uzņēmēju un darba devēju atbalstam (http://developvalmiera.lv/covid-19/). Ir izveidota pieteikuma forma, kur var aprakstīt problēmu, sniegt priekšlikumus par iespējamo risinājumu.

          Lēmumi par citiem atbalsta pasākumiem iedzīvotājiem un uzņēmējiem tiks izskatīti, atbilstoši Ministru kabineta lēmumiem par ārkārtējo situāciju valstī.

Informāciju sagatavoja: 

Kristīne Melece
Valmieras pilsētas pašvaldības
Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
 Mob. tālr.: 26553317

Sestdien, 28.martā Valmieras pilsētas pašvaldība aicina valmieriešus piedalīties akcijā “Zemes stunda”. Laikā, kad īpaši bieži meklējam patvērumu dabā, dalība Zemes stundā ir iespēja dabai pateikties. Akcija “Zemes stunda” vērš uzmanību uz vides problēmām, atgādina par cilvēku veiktām darbībām, kā rezultātā tiek nodarīts neatgriezenisks kaitējums dabas daudzveidībai, veselīgas sabiedrības pamatam. Dalību Zemes stundā apliecina simboliska gaismas izslēgšana 28.martā plkst.20.30-21.30. Taču jo īpaši Covid-19 izraisītās sociālās distancēšanās un pašizolācijas laikā Zemes stundu iespējams gaidīt un pavadīt, izmantojot kādu no organizācijas “Pasaules dabas fonds” sagatavotajiem desmit ieteikumiem.

1. Izslēdz gaismu Zemes stundā! 28. martā plkst. 20.30 vienu stundu pavadi sveču gaismā, lai simboliski paustu nostāju par dabas daudzveidības saglabāšanu un aizvien pieaugošām citu vides jautājumu aktualitātēm! Zemes stunda var būt laiks individuālām pārdomām un sarunām ģimenes lokā. Noklausies dziesmu World On Our Shoulders a capella grupas Latvian Voices un draugu koru izpildījumā, pievieno savu balsi planētai un iestājies par dabu, parakstoties ej.uz/balssplanetai! Dalies ar savu Zemes stundu sociālajos tīklos!

2. Dodies dabā atbildīgi! Pastaigas svaigā gaisā var uzlabot gan fizisko, gan garīgo pašsajūtu. Daba mostas, un šis ir īstais brīdis, lai izpētītu tuvējo apkārtni vai dotos pārgājienā citviet. Dabas aizsardzības pārvalde iesaka izvēlēties mazāk populārus apskates objektus. Kopā aicinām būt atbildīgiem pret līdzcilvēkiem un dabu! Ņem līdzi arī maisu, velc cimdus un pacel atkritumus! Atceries – dabā ejot, ko atnesi, to aiznes!

3. Iedvesmojies, neizejot no mājas! Pagatavo tēju, iekārtojies ērtā krēslā un piedzīvo mūsu planētas dabisko skaistumu iespaidīgajās Netflix dokumentālajās sērijās Our Planet, kas tapušas sadarbībā ar Pasaules Dabas Fondu (WWF) un vēsta par klimata pārmaiņu sekām. Baudi krāšņus dabas skatus arī sērijās Night On Earth un Planet Earth vai iegrimsti sen kārotas grāmatas pasaulē.

4. Sarīko spēļu turnīru! Noslauki putekļus no iecienītākajām galda spēlēm vai spēlē tās internetā, piemēram, pdf.lv sadaļā “Testi & spēles”. Laiks improvizēt – īpaši bērniem patīk izdomāt, gatavot vai zīmēt spēles. Pavadi dienu draudzīgā konkurencē ar saviem mīļajiem!

5. Atbrīvo laimes hormonus! Atskaņo savu iecienītāko podkāstu, audiogrāmatu vai mūzikas listi. Izmanto laiku, lai ievērotu ilgtspējīgāku un veselīgāku dzīvesveidu – dodies pastaigā, skrien un izmēģini vingrojumus, kas tev sagādā prieku! Sportam smelies idejas internetā, izmēģini tiešsaistē piedāvātās sporta nodarbības!

6. Iestādi augus! Garšaugu audzēšanai mājā uz palodzes ir vairāki ieguvumi – zaļumi ir vienmēr svaigi, un tie atsvaidzina arī interjeru. Veic pavasara darbus piemājas košumaugu dārziņā!

7. Ceļo un apmeklē muzejus! Laiks izmantot virtuālās tūres pasaules populārāko muzeju ekspozīcijām un izstādēm. Labs apkopojums atrodams, piemēram, vietnē washingtonpost.com/travel. Iepazīsti arī pašmāju kultūras notikumus (izstādes, grāmatas, koncertus) #Ēkultūra piedāvājumā.

8. Vēro pavasara vēstnešus – putnus! Durbes jūras ērgļu ligzdā 12. martā tika novērota pirmā ola, ko šobrīd cītīgi pieskata ērgļu pāris Milda un Raimis. Ielūkojies šo reto putnu ikdienā dabasdati.lv, un, iespējams, arī tu sajutīsi koku galotņu vēja brāzmas. Apmeklē savai mājvietai tuvāko putnu vērošanas vietu (meklē to birdingplaces.eu)!

9. Gatavo un sniedz priekšmetiem otru elpu! Iegūsti jaunas prasmes – pagatavo kopšanas un tīrīšanas līdzekļus, piešķir otru elpu kādam priekšmetam! Ziedo nevajadzīgās lietas! Iedvesmojies Zero Waste Latvija Facebook diskusijās!

10. Vakariņo sveču gaismā! Īstais laiks, lai iemācītos pagatavot kādu īpašu, dabai draudzīgu recepti. Izmēģini jaunu veģetāru ēdienu no vegus.lv, esi radošs un pagatavo gardu maltīti no ēdienu atlikumiem – apmeklē zalabriviba.lv sadaļu “Ar cieņu par pārtiku”! Ilgtspējīgu jūras velšu ēdienu gatavošanai izmanto Pasaules Dabas Fonda Zivju gidu (meklē to pdf.lv sadaļā “Zivis”).

Par Zemes stundu

Pēdējā desmitgadē Zemes stunda ir iedvesmojusi pasaules līdzdalību vitālās dabas, klimata un vides iniciatīvās, veicinot rīcību un izmaiņas politikā un sabiedrības izpratnē. Šī kustība, piemēram, ir palīdzējusi izveidot 3,5 miljonus hektāru lielu jūras aizsargājamo teritoriju Argentīnā, 2700 hektāru Zemes stundai veltītu mežu Ugandā un palīdzējusi pieņemt jaunus tiesību aktus jūru un mežu aizsardzībai Krievijā. Pagājušajā gadā WWF-Ekvadora izvirzīja likumu, kas aizliedz galvaspilsētā izmantot plastmasas maisiņus, citus vienreizlietojamus plastmasas un putuplasta izstrādājumus, bet WWF-Indonēzija uzsāka 20 000 mangrovju stādīšanas iniciatīvu 13 pilsētās.

 

Informāciju sagatavoja:

Līga Bieziņa

Valmieras pilsētas pašvaldības

Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas

sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā

Tālr.: 64210682; 26495997

 

Laura Treimane,

Pasaules Dabas Fonda

komunikācijas vadītāja

ltreimane PIE pdf PUNKTS lv,

Tālr.: 28288090

Šī brīža situācija valstī un pasaulē mums liek būt radošiem arī sociālās rehabilitācijas pakalpojumu nodrošināšanā. Veiksmīgu risinājumu, pielāgojoties sociālās distancēšanās periodam, ir raduši daudzfunkcionālā centra „Solis Augšup” speciālisti, kuri piedāvā tiešsaistē saņemt ABA terapeita konsultācijas, izmantojot aplikāciju Whatsapp, Skype vai citu, abām pusēm pieejamu komunikācijas platformu. Arī ģimeņu atbalsta un attīstības centrs “PASKATIES” aicina vecākus saņemt attālinātas klīniskā psihologa konsultācijas, bet bērniem ir iespēja saņemt ABA terapiju izmantojot Whatsapp, Skype vai Messenger aplikāciju.

Ar to, kā notiek attālināta ABA terapeita konsultācija dalās daudzfunkcionālā centra “Solis augšup” vadītāja Diāna Mekša:

  • Vecāks varēs sazvanīties vai sarakstīties ar izvēlēto speciālistu, izmantojot Skype, Whatsapp vai citu, abām pusēm pieejamu komunikācijas platformu.
  • Speciālists vecākam nosūtīs anketu, kuru nepieciešams aizpildīt un nosūtīt atpakaļ speciālistam pirms pirmās konsultācijas.
  • Vecāks vienosies ar speciālistu par iespējamo konsultācijas datumu un laiku.
  • Pirmās konsultācijas laikā vecāks ar speciālistu izrunā visu nepieciešamo un saplāno tālāko terapijas procesu (speciālists var lūgt nofilmēt noteiktas situācijas ar bērnu).
  • Saņemsiet nepieciešamo online konsultāciju skaitu, lai varētu efektīvi realizēt terapijas procesu. Terapijas process var notikt sinhroni (speciālists tiešsaitē palīdz realizēt terapijas procesu) vai asinhroni (jūs varat sūtīt video ar terapijas procesa realizēšanu, speciālists noteiktā laikā to analizēs, sniegs atgriezenisko saiti par paveikto un tālākas rekomendācijas uzlabošanai).
  • Speciālists sūtīs bērna attīstības programmu vai nevēlamās uzvedības mazināšanas programmu rakstiskā veidā. Programma iekļaus sevī nepieciešamas metodes un aprakstītas procedūras, kā trenēt noteiktu prasmi vai kādas stratēģijas izmantot, lai mazinātu nevēlamo uzvedību.

Kā notiek pats terapijas process?

  • ABA terapeits raksta un sūta vecākiem detalizēti aprakstītu katras prasmes trenēšanas procedūru un nodarbības plānu, sadalītu pa soļiem. Nodarbības plāns palīdz vecākiem sekot līdzi nodarbības struktūrai un iepriekš plānot nepieciešamos materiālus darbam.
  • ABA terapeits izrunā ar vecākiem nodarbības plānu un prasmes, ko trenēs stundas laikā. Izrunā ar vecākiem svarīgus momentus un uzdot jautājumus par procedūru vai atbild uz vecāku jautājumiem.
  • Vecāks darbojas ar bērnu, sekojot nodarbības plānam. ABA terapeits verbāli  sniedz atgriezenisko saiti par to, cik korekti vecāks izpilda noteikto procedūru, sniedz instrukcijas darba laikā, lai efektīvi mācītu bērnu dažādām prasmēm (komunikācija, pašaprūpe, atdarināšanas prasmes, spēlēšanās prasmes u.c.), kā arī sniedz nepieciešamo atbalstu vecākam.
  • Nodarbības beigās ABA terapeits saņem atgriezenisko saiti no vecāka par vajadzībām, grūtībām un izdošanos, kā arī vienojas par nākamo nodarbības plānu, izmaiņām, ko nepieciešams veikt un materiālu sagatavošanu.
  • Speciālists cenšas uzturēt un nodrošināt tādu darba apjomu un sadarbību, kas ir pieņemama no vecāku puses.
  • Ja ģimenē ir vairāki bērni, tad speciālists plāno, kā iesaistīt māsu vai brāli terapijas procesā, ja vecākiem nav iespējas sadalīt uzmanību vienam bērnam nodarbības laikā.

Ja jūsu bērnam projekta “Vidzeme iekļauj” ietvaros izstrādātajā individuālā atbalsta plānā ir rekomendēta ABA terapija vai jūs vēlaties saņemt psihologa konsultācijas, aicinām sazināties ar savas pašvaldības sociālo dienestu vai projekta “Vidzeme iekļauj” sociālo pakalpojumu eksperti Laini Zālīti par iespēju šos pakalpojumus saņemt attālināti. Atgādinām, ka individuālo atbalsta plānu iespējams aktualizēt, ja bērnam ir nepieciešamība pēc pakalpojumiem, kuri sākotnēji plānā nav iekļauti.

“Svarīgi ir sniegt vecākiem skaidru un strukturētu informāciju par vides organizēšanu mājās, lai nodarbība notiek raiti un efektīvi. To ieteicams darīt rakstiski, sadalot uzdevumus pa soļiem un aprakstot, ko katrā uzdevumā sagaidāt no bērna un vecāka. Tā pat, ir būtiski nodarbību laikā sniegt vecākam instrukcijas un pozitīvu atgriezenisko saisti par paveikto, lai viņš spētu virzīt bērnu uz veiksmīgu uzdevuma izpildi un mācīt jaunās prasmes!”- Diāna Mekša. 

Protams,  ne visus pakalpojumus ir iespējams sniegt attālināti, bet šobrīd aicinām arī citus sociālās rehabilitācijas pakalpojumu sniedzējus domāt par risinājumiem un izmantot tehnoloģiju sniegtās priekšrocības sociālās rehabilitācijas pakalpojumu sniegšanā, lai nodrošinātu nepārtrauktu rehabilitāciju bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, atrodoties mājās.

Vairāk par daudzfunkcionālo centru „Solis Augšup” iespējams uzzināt viņu mājaslapā vai Facebook kontā

Vairāk par ģimeņu atbalsta un attīstības centrs “PASKATIES” iespējams uzzināt viņu mājaslapā vai Facebook kontā

 

Vairāk informācijas:

ESF projekta “Vidzeme iekļauj” vadītāja Ina Miķelsone, mob.t. 29289487, ina.mikelsone PIE vidzeme PUNKTS lv

Sociālo pakalpojumu eksperte Laine Zālīte, mob.t. 26536286, laine.zalite PIE vidzeme PUNKTS lv

Informāciju sagatavoja: Naula Dannenberga, ESF projekta "Vidzeme iekļauj" sabiedrisko attiecību speciāliste, mob.t. 26148024, naula.dannenberga PIE vidzeme PUNKTS lv