Kultūras jaunumi

Rubenes evaņģēliski luteriskajā baznīcā izveidotā multimediālā ekspozīcija pretendē uz Latvijas Dizaina gada balvu kategorijā “Vides un interjera dizains”.Kopumā 2021. gada konkursā tika saņemts 150 pieteikumu, kas ir līdz šim vislielākais iesniegto darbu skaits, un no tiem starptautiska žūrija dalībai konkursa 2. kārtā izvirzīja 30 darbus.

Rubenes baznīcas atjaunošanas darbu ietvaros “Dd studio” radījusi multimediju ekspozīciju “Pa hronikas pēdām”, kas baznīcas apmeklētājus iepazīstina ar apkārtnes vēsturi no 13. gs. līdz mūsdienām, īpaši akcentējot Livonijas Indriķa ieguldījumu. Ekspozīcija Rubenes baznīcā veidota tā, lai organiski iekļautos atjaunotās baznīcas vidē un netraucētu tās pamatfunkcijai – dievkalpojumiem. Daļa baznīcas ir atvērta apmeklētājiem visu diennakti, līdz ar to ekspozīcija ir apskatāma jebkurā laikā. Tās galvenais elements ir interaktīva projekcija, kuru var vadīt no skārienekrāna. Projekcija dod tēlainu ieskatu baznīcas vēsturē ar video palīdzību, kā arī izgaismo nozīmīgākos interjera elementus. Plašāku informāciju par baznīcu var iegūt skārienekrānā , vērojot multimediālu projekciju uz lūgšanu telpas sienas, kā arī planšetēs, kas izvietotas uz stikla sienas un atdala altāra daļu no ekspozīcijas. Papildus izveidots vēsturisks ekspozīcijas skapis, kas glabā nozīmīgākos vēsturiskos Rubenes baznīcas mākslas priekšmetus.

Ekspozīcijas autori ir “Dd studio” komanda: J.Mitrevics, Ģ.Reiniks, L.Zaneripa, M.Ikerts, L.Pumpure, I.Zigerte, K.Ņikiforovs, I.Bērziņš, K.Mūrnieks.

Ekspozīcija tapusi, Rubenes evaņģēliski luteriskajai draudzei ar Kocēnu novada pašvaldības atbalstu īstenojot projektu “Kultūra, vēsture, arhitektūra Gaujas un laika lokos”. Projektu līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds, valsts budžeta līdzekļi, Kocēnu novada pašvaldības līdzfinansējums un Rubenes evaņģēliski luteriskās draudzes līdzfinansējums, kas iegūts, pateicoties sabiedrības ziedojumiem.

Latvijas Dizaina gada balvas apbalvošanas ceremonija notiks 28. maijā plkst. 19.00 Rīgā, Āgenskalna tirgus paviljonā. Ceremonija būs redzama arī tiešraidē Latvijas Dizaina gada balvas "Facebook" kontā un mājaslapā www.dizainabalva.lv, kā arī www.delfi.lv.

2021. gada Latvijas Dizaina gada balvas žūrijā darbojas astoņi locekļi no sešām valstīm. Žūrijas priekšsēdētājs – Martins Fosleitners (Austrija), žūrijas locekļi: Anete Žukova (Latvija), Egle Opeikiene (Lietuva), Pjotrs Svjateks (Lielbritānija), Bars Davidoviči (Izraēla), Patriks Abatista (Itālija), Rikardo Kapuco (Itālija) un Pēteris Bajārs (Latvija).

 

Informāciju sagatavoja: 

Elīna Upīte

Kocēnu novada domes

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Mob.tel.: 26115449

E-pasts: medijiem PIE kocenunovads PUNKTS lv

www.kocenunovads.lv

12.05.2021

Notikumi

«Janvāris 2022»
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31