Arhīva kalendārs

« January 2020 »
MonTueWedThuFriSatSun
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 

Sestdien, 1. februārī, Koncertzālē “Cēsis” pirmo reizi Latvija uzstāsies britu čelliste, dziedātāja un dziesmu autore Ajanna Vitera-Džonsone (Ayanna Witter-Johnson) ar grupu. Viņa ir rets, bet izcils piemērs tam, kā iespējams veiksmīgi apvienot klasisko un alternatīvo R&B mūziku. Ajannas koncerts “Čello Cēsis_Modern” ieskandinās septembrī gaidāmo sesto starptautisko festivālu Čello Cēsis.

 

“Ajanna Vitera-Džonsone ir īstena mūsu laiku māksliniece. Viņa ir mūziķe, ko šobrīd vajadzētu klausīties pilnīgi visiem. Viņā ir uguns,” The Guardian.

Vitera-Džonsone dzimusi Lielbritānijā un ar izcilību absolvējusi prestižo Londonas Trīsvienības Labana mūzikas un dejas konservatoriju un Ņujorkas Manhatenas Mūzikas skolu. Aijanna raksta pati savu orģinālmūziku, kā arī darbojusies akadēmiskās mūzikas laukā, veidojot aranžijas tādiem orķestriem kā Londonas simfoniskais orķestris (London Symphony Orchestra) un BBC simfoniskajam orķestrim (BBC Symphony Orchestra).

2011. gadā klajā nāca divi Ajannas mini albumi, Truthfully un Black Panther; tiem sekoja plaša koncertturneja pa Lielbritāniju un Eiropu, mūzika koncertprogrammai The Planets un nominācija MOBO mūzikas balvai. Pateicoties muzikālajai meistarībai, unikālajam vokālam, bezkompromisa dziesmu tekstiem un spējai prasmīgi interpretēt skaņdarbus čellam, Ajanna spēj uzrunāt gan klasiskās mūzikas, gan urbānās kultūras cienītājus.

Ajannas debijas albums Road Runner klajā nāca 2019. gadā. Tajā dominē basa līnijas, džezs un R&B melodijas. Mākslinieces čells, klavieres un neatkārtojamais dvēseliskais dziedājums uzbur viņas dzīves svarīgākās ainas. Albums izseko ceļam, ko mērojusi šī dziedātāja, dziesmu autore un čelliste, kurai, šķiet, bez piepūles izdodas atrast savu taku muzikālajā spektrā no klasiskās mūzikas līdz eklektiskam soul. Viteras-Džonsones čella skanējums līdzās ierastajam samtainajam plūdumam ieguvis arī zināmu raupjumu, Ajannai spēlējot gan klasiskajā manierē ar lociņu, gan klaudzinot kā sitamo instrumentu.

Koncertā Cēsīs dzirdēsim Ajannas orģinālmūziku un skaņdarbus solo čellam.

Ajannas Viteras-Džonsones koncerts ieskandinās rudenī gaidāmo sesto starptautisko festivālu Čello Cēsis, kas notiks no 18.-20. septembrim, Koncertzālē “Cēsis”. Pilna festivāla programma tiks izziņota 3. februārī un sākta biļešu tirdzniecība.

Biļetes uz koncertu “Čello Cēsis Modern / Ayanna Witter-Johnson” nopērkamas Koncertzāles “Cēsis” kasē, “Biļešu paradīze” tirdzniecības vietās un internetā www.bilesuparadize.lv.

Informāciju sagatavojusi: Egija Saļņikova, Koncertzāles “Cēsis”, Mārketinga un komunikācijas vadītāja, E-pasts: egija.salnikova PIE cesukoncertzale PUNKTS lv