Kultūras ziņas

Pēc divu gadu darba kapela “Karikste”, Danču krātuve un Eināra Lipska ierakstu studija ir sagatavojusi un izdevusi danču grāmatiņu – disku ar 23 dažādiem sadancošanās dančiem – “Vidzemes danči un ne tikai”.

“Šis disks ar grāmatiņu ir unikāls projekts, kurā kapelas “Karikste” enerģētiskais skanējums apvienojumā ar plašajiem danču aprakstiem, zīmējumiem un notīm atspoguļo latviešu dančus vieglā un saprotamā formā,” tā par projektu stāsta Danču krātuves vadītājs Sandis Zučiks. “Es ceru, ka šis būs noderīgs materiāls gan mūzikas mīļiem, gan arī danču pratējiem.”

Diskā iekļauti kapelas mūziķu iecienītākie danči. Te atrodami gan seni Vidzemes danči, gan jaunākas pagājušā gadsimta modes dejas, kā arī dažādi sadancošanās danči.

Aizkraukles novada kultūras nama kapelas „Karikste” mērķis ir tautas muzicēšanas tradīciju pārmantošana un popularizēšana. Lustīgas un enerģiskas dziesmas dziedātas un spēlētas Latvijas tautas mūzikas svētkos, festivālos, tajā skaitā folkloras festivālā "Baltica", tradicionālo danču pasākumos, latviešu gadskārtu svinībās un Vispārējos latviešu Dziesmu un Deju svētkos. Kapela piedalījusies folkloras festivālos Lietuvā, Horvātijā, Ungārijā, Polijā, Somijā un Melnkalnē, kā arī daudzos citos koncertos un svētkos visā Latvijā.

23 dančus iespēlējuši un iedziedājuši Līga Butāne (vijole), Karīna Zelezneva (vijole), Edvīns Miķelsons (vijole), Elita Tipaine (cītara, mandolīna), Jānis Ostrovskis (kontrabass), Ivica Jendrok (kontrabass), Pēteris Ukrins (bungas, bubins), Agita Reisa-Nielsen (stabule), Anita Ostrovska (akordeons, balss), Adrija Korsakaite (balss), Solvita Baumane (balss), Emīlija Zemniece (balss), Jānis Cielavs (balss).

Savukārt grāmatiņas izstrādē piedalījusies Danču krātuves komanda un draugi: Anita Ostrovska (nošu pieraksts), Sandis Zučiks (teksts), Daina Kjakste (dejas apraksti), Beāte Daņilova (zīmējumi), Džeina Dzimtā (teksta redaktore).

Projekts tapis ar Latviešu Fonda un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.  

Grāmatiņa pieejama Jāņa Rozes grāmatnīcās, veikalā “Upe” Vecrīgā, kā arī rakstot sociālajā platformā Facebook lapā – Danču Krātuve.

 

Sagatavoja Ieva Zīlmane

Biedrības “Danču krātuve” sabiedrisko attiecību speciāliste.

Kontakti: Biedrība danču krātuve - Sandis Zučiks, 26320128. Kapela Karikste vadītāja Anita Ostrovska 29497587.

14.06.2021

Notikumi

«Janvāris 2022»
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31