Arhīva kalendārs

« July 2021 »
MonTueWedThuFriSatSun
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

No jūlija Koncertzāle “Cēsis” piedāvā vasaras koncertu programmu, tiekoties ar saviem klausītājiem klātienē. Būs iespēja baudīt ilgi gaidītas muzikālas satikšanās ar tādiem māksliniekiem kā pianisti Osokini un Maestro Raimonds Pauls, piedzīvot pavisam jaunu un oriģinālu programmu pirmatskaņojumus kopā ar sitaminstrumentālistiem Juri Āzeru, Guntaru Freibergu un pianistēm Agnesi Egliņu, Elīnu Bērtiņu, kā arī koncertzāles rezidences mākslinieces Kristīnes Balanas, Berlīnes filharmonijas orķestra vadošā klarnetista Vencela Fuksa un filharmonijas Karajana akadēmijas absolventu, Latvijas mūziķu un diriģenta Stenlija Dodsa radošā sadarbībā  veidoto koncertprogrammu.

 

Vasara Koncertzālē “Cēsis” ierasti bijis klusāks laiks – koncertsezona noslēgusies, bet jaunā vēl nav iesākusies. Ņemot vērā to, ka viss aizvadītais gads nelīdzinās nekam līdz šim piedzīvotam, arī šī vasara klausītājiem nesīs pārmaiņas – skaistus klātienes koncertus, teātra un dejas izrādes ik  nedēļas nogali.

Pirmais koncerts gaidāms 18. jūlijā, kad izskanēs Raimonda Paula, Latvijas Radio bigbenda un solistu – Daumanta Klaniņa un Ances Krauzes, programma “Dienvidu akvareļi”. Tās uzmanības centrā ir  Maestro mūzika, kas tapusi 20 gs. 60-tajos gados – laikā, kad Paula mūziku caurstrāvo komponistam tik tuvais džezs. Koncertā skanēs arī tēmas no mūzikliem un dziesmas ar Alfrēda Krūkļa vārdiem.

Pirms koncerta tiks atklāta arī vasaras mākslas izstāde “Mana telpa / My Space”, kurā līdz pat rudenim būs skatāmi Ilzes Preisas maģiskā reālisma stilā tapuši darbi.

Turpinot Trīs Balanas rezidenci Koncertzālē “Cēsis”, 24. jūlija vakarā klausītājiem būs iespēja baudīt unikālu, īpaši Cēsu koncertzāles mākslinieciskajai programmai veidotu starptautisku projektu “Mūzikas labirints”, kas tapis ar Vācijas vēstniecības Latvijā atbalstu.

Līdzīgi kā sengrieķu varonis Tēsejs uzveica Mīnotauru, virtuozie Berlīnes filharmonijas Karajana akadēmijas absolventi kopā ar izciliem Latvijas jaunajiem mūziķiem un solistiem – vijolnieci Kristīni Balanas un Berlīnes filharmonijas orķestra vadošo klarnetistu Vencelu Fuksu – “iekaros’’ lielo mūzikas ģēniju radītus skaņdarbus. Ansamblis klausītājiem piedāvās programmu, kuru  ieskauj Mocarta ģeniālās kompozīcijas, bet tās centrā skanēs ārkārtīgi sarežģītais baroka komponista un vijolnieka Pjetro Lokatelli Laberinto Armonico. Ar savām piesātinātajām kinematogrāfiskajām ainavām, kino mūzikas komponista Nino Rotas koncerts stīgu instrumentiem piedāvās īstu, tiesa gan ‒ dramatisku, atelpas brīdi. Starptautisko orķestri vadīs kanādiešu diriģents Stenlijs Dodss.

Augustā Koncertzālē “Cēsis” notiks Cēsu mākslas festivāla Teātru Grand Prix skate un būs iespēja noskatīties skatuves darbus, kas savas pirmizrādes piedzīvojušas pavisam nesen –  teātru sezonas izskaņā.

Augusta otrajā pusē Koncertzāles “Cēsis” klausītājiem tiek piedāvāta atkalsatikšanās ar enerģisko un virtuozo sitaminstrumentālistu duetu - Juri Āzeru un Guntaru Freibergu. Pirms trim gadiem Cēsīs, festivāla “Ārēna” ietvaros” izskanējusī programma Texture of Groove viņiem atnesa “Lielās mūzikas balvas” nomināciju par izcilu darbu ansamblī.

Abi sitaminstrumentālisti sagatavojuši jaunu koncertprogrammu, šoreiz līdzās aicinot arī divas izcilas pianistes — Elīnu Bērtiņu un Agnesi Egliņu.

Koncerta pamatā ir komponistu Bēlas Bartoka un Džordža Krama meistardarbi, kas apliecina sitaminstrumentu repertuāru kā patstāvīgu un nozīmīgu profesionālās mūzikas sastāvdaļu, kas virtuozitātes un muzikālās izsmalcinātības ziņā līdzvērtīga citām. Bet vakara programmu vainagos jaunās paaudzes latviešu komponista, “Lielā mūzikas balva 2017” laureāta Krista Auznieka jaundarbs sitaminstrumentiem un divām klavierēm “Smaržīgais laikrādis”.

Vasaras noskaņas nesīs arī Latvijas Nacionālās operas baleta trupas viesizrādi “Antonija # Silmači”. Balets Antonija #Silmači ir romantiski dramatisks stāsts par alkām pēc personīgās dzīves piepildījuma. Tas radīts, iedvesmojoties no daudzu latviešu iemīļotākā dramaturģijas darba, Rūdolfa Blaumaņa lugas “Skroderdienas Silmačos” motīviem, un ar komponista Jura Karlsona mūziku spilgti papildina latviešu oriģinālbaletu klāstu.

Jau aizvadītā gada rudenī iecerēts, beidzot klausītāju sirdis priecēs trīs Osokinu – tēva un dēlu, koncerts. Trīs Osokini ir Latvijas pianisma mākslas zīmols. Izcila vēriena virtuozi, klavierspēles pētnieki un dziļi mākslinieki, kuru radītās koncertprogrammas vienmēr ir svētki un īpašs notikums klaviermūzikas mīļotājiem.

Koncertā “Trīs Osokini Cēsīs” skanēs jaunradīta klaviermūzikas darbu programma ar neparastiem un skaistiem klaviermūzikas darbiem – Sergeja Osokina solo dzirdēsim Aleksandra Skrjabina skaņdarbus, Georgija Osokina interpretācijā izskanēs Šopēna etīdes, bet Andrejs Osokins atskaņos Roberta Šūmaņa Fantāziju Do mažorā. Savukārt Morisa Ravēla valsis skanēs divām klavierēm, bet Pētera Čaikovska un Emila Dārziņa skaņdarbi trim klavierēm.

Rudens iesākumā tradicionāli gaidāms Starptautiskais festivāls “Čello Cēsis”, kas laikā no 18. līdz 26. septembrim izskanēs piecos koncertos.

Biļetes uz vasaras koncertiem nopērkamas Koncertzāles “Cēsis” kasē, “Biļešu Paradīzes” tirdzniecības vietās un internetā  www.bilesuparadize.lv. Biļetes ir derīgas tikai kopā ar Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, kas apliecina, ka apmeklētājs ir pabeidzis pilnu vakcinācijas kursu pret Covid-19 vai pārslimojis Covid-19 pēdējo 6 mēnešu laikā. Apmeklējot pasākumu, obligāti jāuzrāda personu apliecinošs dokuments, personalizēta biļete un derīgs sertifikāts. Lūdzam uz pasākumu ierasties savlaicīgi.

 

Informāciju sagatavojusi

Egija Saļņikova

Koncertzāles “Cēsis” Mārketinga un komunikācijas vadītāja

Saulkrastos šovasar izskanēs četri dažāda rakstura koncerti pie četrām Saulkrastu upēm. Atšķirīgi, gluži kā upes – Pēterupe, Inčupe, Aģe un Ķīšupe – katrs ar savu raksturu, straujumu un skaņas plūdumu, taču ar vienu kopzīmi – izskanam saulrietā un pie upes ietekas jūrā.

Ieklausoties dabā un mēģinot atklāt tās noslēpumus harmoniskā skaņas plūdumā, upes raksturu izcels un paspilgtinās Latvijā zināmu mūziķu žanriski daudzpusīgais skanējums.

 

15. jūlijā, plkst. 20.30 pie Pēterupes ietekas jūrā uzstāsies Asnate Rancāne un Staņislavs Judins
Domīgā un rāmā Pēterupe, kuras krastā jau gadsimtiem vietu radis mūsu senais dievnams, kur mieru un patvērumu rast nomāktajiem un savienot sirdis mīlošajiem.
VIDEO: https://www.youtube.com/watch?v=Z-isZMO5UEc

 

29. jūlijā, plkst 20.30 pie Ķīšupes ietekas jūrā uzstāsies grupa “Ezeri”
Stiprā un neatlaidīgā Ķīšupe, kas senatnē kāpdama pāri dambjiem, iegaumējusi savus stāstus no ūdensdzirnavu ratu nerimstošās klaudzoņas. 
VIDEO: https://www.youtube.com/watch?v=pVmBDqycsLI

 

12. augustā, plkst. 20.30 pie Aģes ietekas jūrā izskanēs mūsdienu lībiešu dzeja kamermūzikā Kuolm randõ/Trīs krasti
Teiksmainā, noslēpumainā zvejnieku mīlule Aģe – no tevis līvi ņēma sīkstumu cīņai ar vāciem, dodami pretī skaisto lībiešu vārdu vārdu Adya.

 

 

Cikla noslēgumā 26. augustā, plkst. 20.30 pie Inčupes ietekas jūrā uzstāsies apvienība Tehnikums un Ozols
Straujā un nepakļāvīgā brīvdomātāja Inčupe, kas kā kaķis staigādama, kur pašai patīk, maina gultni, aizraudama no stāvkrasta visu jūras sanesto un meža sakrāto, lai gan – ko pārmest? – tā rūpējas, lai Baltā kāpa allaž būtu tīra un balta.
VIDEO: https://www.youtube.com/watch?v=NqANy1_-nhA

Biļetes cena 5-7 EUR

Biļetes var iegādāties kultūras namā “Zvejniekciems” un ekase.lv 

Projekts tapis ar Vidzemes plānošanas reģiona, AS "Latvijas valsts meži" un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Ņemot vērā valstī noteiktos ierobežojumus, koncertus drīkstēs apmeklēt:

  • Vakcinēti pret Covid-19 un ir pagājušas 14 dienas pēc pilna vakcinācijas kursa pabeigšanas vai trīs nedēļas pēc saņemtas pirmās ražotāja AstraZeneca vakcīnas, kā arī tie skatītāji, kuri ir pārslimojuši Covid-19 pēdējo 6 mēnešu laikā (pie ieejas būs jāuzrāda Covid-19 sertifikāts)
  • Ar negatīvu covid-19 testu (pie ieejas būs jāuzrāda Covid-19 sertifikāts)
  • bērni līdz 12 gadu vecumam, neveicot testu vai neuzrādot vakcinācijas sertifikātu
  • pie ieejas būs jāuzrāda personu apliecinošs dokuments, derīgs digitālais Covid-19 sertifikāts, kuru iespējams iegūt vietnē www.Covid19sertifikats.lv un personalizēta biļete

Visām biļetēm jābūt personalizētām, tādēļ iegādājoties vairākas biļetes, obligāti jānorāda katra apmeklētāja vārds un uzvārds, kā arī kontaktinformācija.

 

Informāciju sagatavoja:
Arta Skudrēna
Saulkrastu kultūras centra vadītāja
27861239

Atzīmējot Dikļu 585. gadadienu, 11. jūlijā plkst. 14.00 Dikļu evaņģēliski luteriskās baznīcas dārzā notiks diriģenta Aivara Gaiļa 60 gadu jubilejas koncerts “Skaņas mirdzums”.

Koncertā piedalīsies VEF Kultūras pils jauktais koris “Dzīne” un VAS “Latvijas Pasts” jauktais koris “Dziesmu pasts”, kā arī jauniešu stīgu kamerorķestris “B-Sharp”.

Diriģentu Aivara Gaiļa, Artura Gaiļa un Viestura Gaiļa vadībā koncertā plānots atskaņot latviešu komponistu orģinālmūziku un tautas dziesmu apdares. Kopā ar stīgu orķestri “B-Sharp” un solistiem Lauru Kancāni, Rihardu Milleru, Daini Kalnaču tiks atskaņota Franča Šuberta mesa Nr .2, kā arī fragmenti no Pētera Barisona kantātes “Brīnumzeme”. Pavadījumu nodrošinās pianiste Inguna Puriņa.

Aivars Gailis aizvadītā gada martā atzīmēja savas dzīves 60. gadskārtu. Diriģents savā radošās darbības laikā vairāk nekā 30 gadus ir mākslinieciskais vadītājs VEF Kultūras pils jauktajam korim “Dzīne”, VAS “Latvijas Pasts” jauktajam korim “Dziesmu pasts”, strādājis Latvijas Universitātes jauktajā korī “Juventus”, bijis mākslinieciskais vadītājs Latvijas Universitātes sieviešu korim “Minjona”. Jubilejas programma izveidota, lai koncertos paustu gūto pieredzi, kā arī pateiktos saviem domubiedriem, viņa vadīto koru esošajiem un bijušajiem dalībniekiem, kā arī klausītājiem par mijiedarbību, atbalstu, jo tieši publika nemitīgi ir rosinājusi īstenot ikvienu māksliniecisko ideju.

Ieeja bez maksas.

Ierodoties uz pasākumu, jāuzrāda derīgs Digitālais COVID – 19 sertifikāts, kas apliecina veikto vakcināciju, COVID – 19 izslimošanu vai laboratorisko analīžu rezultātus. Pasākumā var piedalīties arī bērni līdz 12 gadu vecumam bez testa veikšanas.

Koncerta norisi atbalsta Vidzemes plānošanas reģions, AS “Latvijas valsts meži”, Valsts kultūrkapitāla fonds un Valmieras novada pašvaldība.