Pasākumu arhīvs

« Jūnijs 2019 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Saules radiācijas enerģiju Vidzemē var izmantot vidēji 1700 stundas gadā. Turklāt vairākos avotos izskan informācija, ka Latvijā saules enerģijas potenciāls ir līdzīgs kā Vācijā un Lielbritānijā, kur saules paneļi elektroenerģijas ražošanai tiek izmantoti jau vairākus gadus.

Kāpēc Latvijā no saules līdz elektrībai vēl tik tāls ceļš ejams?

Paneļdiskusijas "No saules līdz elektrībai" mērķis ir rosināt diskusiju par saules enerģijas izmantošanu elektroenerģijas ražošanā, identificēt esošos šķēršļus un rast iespējamos risinājumus, kā izmantot saules potenciālu.

Pasākumā VPR aicina piedalīties no visas Latvijas tos interesentus, kas apsver iespēju saules enerģiju izmantot elektroenerģijas ražošanā - valsts un reģionālās politikas veidotājus, pašvaldības, to ēku apsaimniekotājus, saules paneļu iekārtu uzstādītājus un piegādātājus, kā arī pasākumā aicināti piedalīties arī citi atjaunojamo energoresursu atbalstītāji.

Dienaskārtība pieejama: http://www.vidzeme.lv/lv/jaunumi_vidzeme/3/132155/ Lūdzam, līdz 11. jūnijam reģistrēt savu dalību: https://forms.gle/pjaf5aZuhNPjCEb69

Paneļdiskusija tiek organizēta Vidzemes plānošanas reģiona īstenotā projekta "Efektīvi finanšu instrumenti ēku energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumu ieviešanai" (EFFECT4buildings) ietvaros.

#EnergopārvaldībaVidzemē #EFFECT4buildings #Interreg #BalticSeaRegion #ERDF

 

Alternatīvo energoresursu izmantošana pašvaldībā apliecina vēlmi rūpēties par vidi, kā arī ir labs piemērs pārējiem. Lai smeltos energopārvaldības pieredzi kaimiņu pašvaldībās, Vidzemes plānošanas reģions (VPR) uzreiz pēc paneļdiskusijas "No saules līdz elektrībai" aicina VPR teritorijā esošās pašvaldības, to publisko ēku apsaimniekotājus, siltumenerģijas piegādātājus un pašvaldību speciālistus energoapgādes jautājumos doties divu dienu, 17. un 18. jūnijā, pieredzes apmaiņas braucienā uz Daugavpili un Visaginas pašvaldību Lietuvā. Pieredzes apmaiņas brauciens tiek organizēts VPR īstenoto projektu “EFFECT4buildings” un “LowTEMP” ietvaros, kā arī iesaistoties Gulbenes novada pašvaldības īstenotajam projektam “Act NOW”.

Pasākuma dienaskārtība pieejama: http://www.vidzeme.lv/lv/energoefektivitates_jaunumi/51/132155/

Lūdzam līdz 11. jūnijam pieteikt savu dalību pasākumos, reģistrējoties saitē: https://forms.gle/pjaf5aZuhNPjCEb69

2019. gada 17. jūnijā Ekonomikas ministrija sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija un Vidzemes plānošanas reģions Valmierā organizē darbnīcu "Kā uzlabot reģionu konkurētspēju?".

DARBNĪCAS MĒRĶIS:
Noteikt investīciju vajadzības reģionā iepazīstināt vietējos industrijas, akadēmijas un publiskā sektora pārstāvjus ar ekosistēmu pieejas konceptu, darbības principiem un ietekmi uz reģionālo konkurētspēju un definēt ekosistēmu reģionā, kā arī priekšnosacījumus ekosistēmas pilnvērtīgai attīstībai, izmantojot reģionā esošos visa veida resursus

PASĀKUMA PROGRAMMA:
10:30 – REĢISTRĀCIJA
10:45 – DARBNĪCAS IEVADSEESIJA
• Reģiona attīstības tendences (Plānošanas reģions)
• Ekonomikas attīstības tendences un nākotnes scenāriji (Ekonomikas ministrija)
11:10 – DARBNĪCAS PIRMĀ DAĻA (Darbs grupās)
13:00 – PUSDIENU PĀRTRAUKUMS
13:30 - DARBNĪCAS OTRĀ DAĻA (Darbs grupās)
14:30 - KOPSAVILKUMS UN NOSLĒGUMS

DARBNĪCAS REZULTĀTI:
Tiks izmantoti par pamatu RIS3, Reģionālās politikas pamatnostādņu 2021.-2027.gadam un Industriālās politikas pamatnostādņu 2021.-2027.gadam izstrādei, kā arī ES fondu pēc 2020.gada plānošanai reģionu specializācijas attīstībai. Darbnīcas ietvaros tiks diskutēts par labāku formātu/platformu ekosistēmas reģionā attīstības priekšnosacījumu definēšanai (esošo nozaru produktivitātes celšana un perspektīvo zināšanās/tehnoloģijās balstīto nozaru attīstība)

Piesakies šeit: https://ej.uz/regvalmiera

Darbnīcā piedalās pārstāvji no Vidzemes plānošanas reģiona.