Attālo teritoriju attīstība, izmantojot vietējos resursus pārrobežu VIA HANSEATICA tūrisma maršruta izstrādē

„Via Hanseatica“ nav tikai projekts – tam jāturpinās!

Projekts „Via Hanseatica“ tika uzsākts 2012.gadā un tas noslēgsies jau 2014.gada 31.decembrī. Aktuāls ir jautājums par tā turpinājumu – projektā iesaistījušās sešas pašvaldības no Latvijas, projektā attīstīti vairāki produkti (mobilā aplikācija, ceļojumu plānotājs, karte, ceļvedis), taču pastāv bažas, kas notiks ar paveikto pēc tam, kad projekts oficiāli būs noslēdzies – kā tad notiks maršruta popularizēšana?

18.augustā, Valmierā, tiekoties Vidzemes augstskolas ekspertiem, tūrisma uzņēmējiem un tūrisma speciālistiem, kā arī pašvaldību pārstāvjiem, klātesošie vienojās, ka nepieciešams paveikto uzturēt arī nākotnē un darīt to pašu spēkiem, vienlaikus meklējot iespējas piesaistīt atkal Eiropas Savienības fondu līdzekļus, lai attīstītu maršrutu tālāk.

Vaicāti par Via Hanseatica projekta laikā radītajām vērtībām un produktiem, klātesošie stingri pauda atbalstu līdz šim paveiktajam un tā nozīmei novadu tūrisma attīstībā. Via Hanseatica nav tikai konkrētā laikai posmā īstenojams projekts, pēc kura noslēguma visi par to aizmirsīs – ir spēcīga apņemšanās iesākto turpināt.

Kocēnu novada pašvaldības priekšsēdētāja vietniece Evija Nagle saka: „ Apvienojām novada uzņēmējus un aicinājām uz Via Hanseatica mācībām, kas bija ļoti noderīgas. Izbūvējām stāvlaukumu pie BMX trases Rubenē, uzstādījām norādes zīmes uz tūrisma objektiem. Uzņēmēji tagad zina, kāda nozīme ir startēt pārrobežu projektos. Kādam noteikti ir jāuzņemas atbildība un jāturpina iesāktais, lai arī projekts oficiāli noslēdzas. Tikai loģiski būtu, ja Vidzemes plānošanas reģions turpinātu uzņemties vadību.“  Savukārt viesnīcas „Wolmar“ direktore Liāna Dance piebilst: „Vajag pārdot to, kas radīts –reklamēt un pārdot! Noteikti jāsadarbojas ar tūroperatoriem, tas, šķiet, būs īstais kanāls, kā Via Hanseatica popularizēt tālākos tirgos!“  Par Via Hanseatica popularitāti stāsta arī „Vīnkalnu“ un „Liepziedi un Rozmarīns“ saimniece Zanda Žentiņa: „Es šim projektam esmu noticējusi! Daudz uzzināju, vērtēju, kā citi strādā. Mani interesē, ko runā par šo maršrutu un es redzu, ka tam ir nākotne! Jau šovasar manos Vīnkalnos ir iebraukuši igauņi, jautājot : Kur Via Hanseatica pica?“

Diskusijas par ekspertu grupas piedāvātajiem Via Hanseatica nākotnes attīstības scenārijiem Latvijā notiks arī Siguldā un Cēsīs, nonākot pie vienota plāna, kā turpināt attīstīt Via Hanseatica tūrisma maršrutu un padarīt to populāru tirgū. 

19.08.2014

Notikumi

«Februāris 2020»
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829