Attālo teritoriju attīstība, izmantojot vietējos resursus pārrobežu VIA HANSEATICA tūrisma maršruta izstrādē

Aicinām 11. jūnijā apmeklēt brīvdabas izstādi "Izbaudi Hanzas ceļu Latvijā, Igaunijā un Krievijā"Šodien un rīt Siguldā norisinās Igaunijas-Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmas ikgadējais pasākums „Izbaudi Hanzas ceļu Latvijā, Igaunijā un Krievijā”, kura galvenā tēma ir viens no Vidzemes plānošanas reģiona īstenotajiem projektiem – „Via Hanseatica”. Piedaloties konferencē un brīvdabas izstādē, divu dienu laikā apmeklētāji varēs uzzināt par tūrisma maršrutu „Via Hanseatica”, pārrobežu sadarbības programmas īstenotajām aktivitātēm tūrisma jomā un Vidzemes tūrisma piedāvājumu.

Otrdien, 11. jūnijā, no plkst. 10.00 Livonijas ordeņa Siguldas pils pagalmā notiks brīvdabas projektu izstāde „Izbaudi Hanzas ceļu Igaunijā, Latvijā un Krievijā!”.  Pasākuma dalībnieki, siguldieši un Siguldas viesi ir laipni aicināti apmeklēt improvizētu jauno Via Hanseatica tūrisma maršrutu vienuviet – Livonijas ordeņa Siguldas pils pagalmā. Atraktīva robežšķērsošana gidu pavadībā notiks katras 30 minūtes, kā arī būs iespējams baudīt folkmūziku, viduslaiku virtuvi un uzspēlēt petanku.           

Viens no izstādes dalībniekiem ir arī Vidzemes plānošanas reģions, kurš popularizēs reģiona tūrisma projektus: „Senās kulta vietas – Baltijas jūras piekrastes kopīgā identitāte” (Cult Identity), „Lauku reģionu pievilcīgas tēla veidošana” (TIF) un „Attālo teritoriju attīstība, izmantojot vietējos resursus pārrobežu VIA HANSEATICA tūrisma maršruta izstrādē” (Via Hanseatica). Pārstāvot Vidzemi, brīvdabas izstādes apmeklētājus iepazīstināsim ar reģiona tūrisma piedāvājumu, aicinot nogaršot Vidzemē ražotus gardumus un uzzinot par pašvaldību aktivitātēm tūrisma jomā.              

Savukārt šodien, 10. jūnijā, koncertzālē „Baltais flīģelis” notiek konference un paneļdiskusija „Atbalsts kultūras un aktīvajam tūrismam Latvijā, Igaunijā un Krievijā!”, kuru vada Armands Slokenbergs, Latvijas valsts tūrisma aģentūras direktors. Viena no konferences dalībniecēm ir Eiropas Padomes eksperte Ksenija Kovanova-Rubicondo, kura ar klātesošajiem diskutēs par tēmu “Eiropas kultūras ceļi: Ilgtspējīga pārvaldība un to sociāli ekonomiskās ietekmes novērtēšana”.      

Pasākums Siguldā pulcēs aptuveni 200 ieinteresēto pārstāvju no Igaunijas, Latvijas un Krievijas, kura laikā varēs uzzināt par visu astoņu programmas ietvaros atbalstīto tūrisma projektu jaunradītajiem tūrisma produktiem un veiktajām investīcijām tūrisma objektos. 

Papildu informācija par Igaunijas-Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmas ikgadējo pasākumu „Izbaudi Hanzas ceļu Latvijā, Igaunijā un Krievijā”: Vineta Šnore, Sabiedrisko attiecību speciāliste, tel. nr.: +371 6750 9526, e-pasts: vineta.snore@estlatrus.eu.

10.06.2013

Notikumi

«Februāris 2020»
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829