Attālo teritoriju attīstība, izmantojot vietējos resursus pārrobežu VIA HANSEATICA tūrisma maršruta izstrādē

Izbaudi Hanzas ceļu Latvijā, Igaunijā un Krievijā!10. un 11. jūnijā Siguldā norisināsies Igaunijas-Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmas ikgadējais pasākums, kura galvenā tēma ir viens no Vidzemes plānošanas reģiona īstenotajiem projektiem – „Via Hanseatica”. Piedaloties konferencē un brīvdabas izstādē, divu dienu laikā apmeklētāji varēs uzzināt par tūrisma maršrutu un pārrobežu sadarbības programmas īstenotajām aktivitātēm tūrisma jomā.

Via Hanseatica tūrisma maršruts no Rīgas līdz Sanktpēterburgai, maršruti gardēžiem un ģimenēm ar bērniem, amatniecības, kultūras, lauku, sakrālais un dabas maršruti Latgalē un Pleskavas apgabalā, distanču slēpošanas trase aktīvā tūrisma attīstībai Siguldā – šie maršruti kļūs pieejami pateicoties Igaunijas-Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmas finansējumam. Kopumā 16,4 miljoni eiro piešķirti tūrisma attīstībai Ziemeļ-Austrumu un Dienvid-Austrumu Igaunijā, Vidzemē un Latgalē, kā arī Ziemeļ-Rietumu Krievijā – Pleskavas un Ļeņingradas apgabalos, kā arī Sanktpēterburgā.

Diskutēt par programmas ieguldījumu tūrisma attīstībā un pierobežas reģionu sociāli – ekonomiskā attīstībā uz gada pasākumu “Izbaudi Hanzas ceļu Latvijā, Igaunijā un Krievijā!” 2013. gada 10. un 11. jūnijā, Siguldā, Latvijā pulcēsies aptuveni 200 ieinteresēto pārstāvju no Igaunijas, Latvijas un Krievijas. Tiks prezentēti visu astoņu programmas ietvaros atbalstīto tūrisma projektu jaunradītie tūrisma produkti un veiktās investīcijas tūrisma objektos. Turpat 50 programmas ietvaros atbalstītie projekti ir aicināti izstādīt savus darbus un rezultātus.

Programmas teritorija, kura ietver Ziemeļu un Austrumu Igauniju un Latviju, un Ziemeļ-Rietumu Krieviju, ir unikāla jo, vēsturiskās Hanzas pilsētas un pilsētas ar Hanzas kopienām, kā arī Hanzas kultūras ceļš šajā teritorijā lielākoties ļoti labi sakrīt ar jauno Via Hanseatica tūrisma maršrutu, un visi programmas ietvaros atbalstītie tūrisma projekti papildina iepriekš minēto maršrutu attīstību. Šis pārklājums nodrošina lielisku platformu, lai savienotu pagātnes mantojumu ar mūsdienu iespējām.

Pirmdien, 10. jūnijā – Konferenci un paneļdiskusiju „Atbalsts kultūras un aktīvajam tūrismam Latvijā, Igaunijā un Krievijā!” vadīs Armands Slokenbergs, Latvijas valsts tūrisma aģentūras direktors. Ar prezentāciju par tēmu “Eiropas kultūras ceļi: Ilgtspējīga pārvaldība un to sociāli ekonomiskās ietekmes novērtēšana” piedalīsies Eiropas Padomes eksperte Ksenija Kovanova-Rubicondo. Projekti, no kuriem daļa tuvojas noslēgumam, informēs par sasniegtajiem rezultātiem, gūto pieredzi un nākotnes plāniem ilgtspējas nodrošināšanai. Programmā iekļauti trīs atbalstīto projektu apmeklējumi Siguldā un Līgatnes dabas parkā.


Otrdien, 11. jūnijā – Brīvdabas projektu izstāde „Izbaudi Hanzas ceļu Igaunijā, Latvijā un Krievijā!” dos iespēju pasākuma dalībniekiem, siguldiešiem un Siguldas viesiem apmeklēt improvizētu jauno Via Hanseatica tūrisma maršrutu vienuviet – Livonijas ordeņa Siguldas pils pagalmā. Atraktīva robežšķērsošana gidu pavadībā notiks katras 30 minūtes un būs iespējams baudīt folkmūziku un viduslaiku virtuvi. Būs iespēja uzspēlēt arī petanku.

Pasākums notiks angļu valodā, tādēļ būs nodrošināta tulkošana uz igauņu, latviešu un krievu valodām.

Reģistrācija atvērta līdz 2013. gada 21. maijam. Lūdzu reģistrēties tiešsaistē ŠEIT.            

Papildu informācija:
Vineta Šnore
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tel. nr.: +371 6750 9526
E-pasts: vineta.snore@estlatrus.eu

17.05.2013

Notikumi

«Februāris 2020»
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829