Attālo teritoriju attīstība, izmantojot vietējos resursus pārrobežu VIA HANSEATICA tūrisma maršruta izstrādē

Kocēnu novadā turpinās tūrisma infrastruktūras uzlabošanaKocēnu novada dome turpina aktīvu līdzdalību Igaunijas – Latvijas – Krievijas pārrobežu sadarbības programmas projektā “Attālo teritoriju attīstība, izmantojot vietējos resursus pārrobežu Via Hanseatica tūrisma maršruta izstrādē”.

Tā kā viens no projekta mērķiem paredz tūrisma infrastruktūras uzlabošanu, Kocēnu pagasta Rubenē pie BMX trases norisinās stāvlaukuma izbūve, ko plānots noslēgt līdz šī gada 19. oktobrim. Saskaņā ar SIA “UGD” izstrādāto tehnisko projektu, būvdarbus veic SIA “MARIBU” par līgumsummu 20 830,88 eiro apmērā, no kuriem 17 864 eiro ir Igaunijas – Latvijas – Krievijas pārrobežu sadarbības programmas finansējums un 2966,88 eiro - Kocēnu novada domes līdzfinansējums.

Paralēli tūrisma infrastruktūras uzlabošanai, Kocēnu novada domes Attīstības nodaļas speciālisti apkopojuši informāciju par apskates objektiem Kocēnu novadā, kas tiks iekļauti “Via Hanseatica” tūrisma maršrutā, savienojot vairākas projektā iesaistītās pilsētas - Sanktpēterburgu, Narvu / Ivanovogorodu, Tartu, Valku / Valgu, Strenčus, Valmieru un Siguldu. Izveidota arī Kocēnu novada tūrisma pakalpojumu sniedzēju datu bāze, tajā iekļaujot 14 naktsmītņu pakalpojumu sniedzējus, 15 dažāda veida tūrisma pakalpojuma sniedzējus, 6 kolekcijas un ekspozīcijas, kā vietējo gidu kontaktinformāciju. Pēc stāvlaukuma izbūves tiks uzstādīti stendi, uz kuriem būs publicēta tūristiem noderīga informācija gan par tūrisma maršrutu “Via Hanseatica”, gan arī vietējo tūrisma uzņēmēju sniegtajiem pakalpojumiem.

No 22. augusta līdz 24. augustam Kocēnu novada domes Attīstības nodaļas vadītāja Evija Nagle un Finanšu direktore Svetlana Greka piedalījās projekta koordinatoru un darba grupas sanāksmē Sanktpēterburgā, lai kopā ar partnerorganizācijām no Latvijas, Igaunijas un Krievijas pārrunātu projekta pirmajā posmā paveikto un turpmāko projekta norisi. Darba grupas ietvaros tika izstrādāta dokumentācijas pakete pakalpojumu sniedzēju kvalifikācijai un atlases nosacījumiem. Kā iepriekš ziņots, līdzīgas darba grupas tikšanās notikušas gan Valmierā, gan Igaunijā.

Projekta vispārējais mērķis ir attālo teritoriju attīstības veicināšana, veidojot uz vietējiem cilvēkiem un resursiem balstītu “Via Hanseatica” pārrobežu tūrisma maršrutu. Kopumā projektā piedalās 18 partneri un vairāk nekā 20 asociētie partneri - pašvaldības, dažādas nevalstiskās un tūrisma organizācijas no visām projektā iesaistītajām valstīm – Latvijas, Igaunijas un Krievijas. Kopējās projekta izmaksas visās trīs valstīs ir 1 803 966 eiro, no kurām Kocēnu novadā paredzēts izlietot 28 965,00 eiro.

Projekta īstenošanas komandas vienojošā pamatideja ir panākt “Via Hanseatica” kā tūrisma galamērķa atpazīstamību un nodrošināt ienākumu avotu vietējiem tūrisma nozares pārstāvjiem. Projekta aktivitātes, pirmkārt, paredz strādāt pie esošo tūrisma pakalpojumu kvalitātes uzlabošanas, veicot pakalpojumu sniedzēju un gidu apmācības visās trijās partnervalstīs. Otrkārt, izveidot un nostiprināt spēcīgu un ilgtspējīgu projektā ieinteresēto pušu tīklu, pievēršot īpašu uzmanību privātā sektora iesaistīšanai.

Igaunijas – Latvijas – Krievijas pārrobežu sadarbības programmas projekts “Attālo teritoriju attīstība, izmantojot vietējos resursus pārrobežu Via Hanseatica tūrisma maršruta izstrādē” (ELRI – 113, vienošanās Nr. ESTLATRUS/1.3/ELRI-113/2011/04).

Informāciju sagatavoja:
Elīna Upīte
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Kocēnu novada dome
Tālr.: 642 07683
E-pasts: elina.upite@kocenunovads.lv
www.kocenunovads.lv

20.09.2012

Notikumi

«Februāris 2020»
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829