Attālo teritoriju attīstība, izmantojot vietējos resursus pārrobežu VIA HANSEATICA tūrisma maršruta izstrādē

Ražens gads reģiona tūrisma attīstībā


2012. gads projektam „Attālo teritoriju attīstība, izmantojot vietējos resursus pārrobežu Via Hanseatica tūrisma maršruta izstrādē” (Via Hanseatica) ir bijis veiksmīgs. Lai gan šis ir projekta ieviešanas pirmais gads, padarīto darbu skaits ir krietns. Aprīlī Valmierā aizritējusi projekta atklāšanas konference; piedaloties dažādos pasākumos, vairota „Via Hanseatica” atpazīstamība un reģionā pabeigti rekonstrukcijas darbi piecos tūrisma objektos.  

Atklāšanas konference pulcē vairāk nekā 40 organizāciju pārstāvjus      
Aprīļa vidū ar atklāšanas konferenci sākās aktīva projekta „Via Hanseatica” īstenošana. Turpmākajos gados projekta komanda vēlas panākt „Via Hanseatica” maršruta kā tūrisma galamērķa lielāku atpazīstamību un veicināt tūrisma nozares konkurētspējas paaugstināšanos projekta teritorijā Latvijā, Igaunijā un Krievijā.  

Konferencē piedalījās projekta partneri un projekta Uzraudzības komitejas dalībnieki no Latvijas, Igaunijas un Krievijas, kā arī Vidzemes pašvaldību un Tūrisma attīstības valsts aģentūras pārstāvji, kā arī citi interesenti.    

Projekta īstenošanas gaitā nozīmīgs ir projekta partneru darbs un ieguldījums, tādēļ atklāšanas konferences laikā notika grupu nodarbības, kuru mērķis bija uzzināt iesaistīto domas par svarīgām projekta aktivitātēm – dažādu tūrisma piedāvājumu izveidi, tūrisma speciālistu un gidu apmācībām un „Via Hanseatica” video klipu, audio ceļveža un ceļojuma rokasgrāmatas izveidi. 


Projekta partneri strādā pie vīzijas par "Via Hanseatica" ceļojuma rokasgrāmatas izskatu un saturu

Vidzemes tūrisma objekti jaunā kvalitātē           
Viens no „Via Hanseatica” uzdevumiem ir veikt nelielus ieguldījumus tūrisma infrastruktūras attīstībā. Vasaras sākumā noslēdzās Valkas novadpētniecības muzeja stāvlaukuma rekonstrukcijas darbi, kuru ietvaros paplašināja iebrauktuvi no Cimzes ielas uz stāvlaukuma teritoriju un atjaunoja stāvlaukuma segumu. Savukārt Valmierā pabeigta kāpņu rekonstrukcija pie Dzirnavu ezeriņa. Būvdarbu laikā pilnībā pārbūvēja kāpnes, nomainīja kāpņu margas un sakopa teritoriju ap kāpnēm.                       

Sedā jūlija beigās tika pabeigti kultūras nama atpūtas laukuma būvdarbi, kuru rezultātā ir izbūvēts bruģakmens laukums, uzstādīti soliņi, atkritumu tvertnes, velo statīvi, kā arī ierīkoti apstādījumi un ārējais apgaismojums. Savukārt Cēsīs notika Izstāžu nama logu un durvju restaurācija, bet Rubenē beigusies automašīnu stāvlaukuma izbūve pie nodibinājuma "Māra Štromberga aģentūra" veidotās Londonas Olimpisko spēļu prototipa BMX trases.  

Rekonstruētais Sedas kultūras nama atpūtas laukums un automašīnu stāvlaukums pie BMX trases

Uzzini par Via Hanseatica!          
Viens no priekšnoteikumiem projekta ilgtspējai nākotnē ir tūrisma maršruta „Via Hanseatica” atpazīstamība. 2012. gadā par šo tūrisma maršrutu varēja uzzināt vairākos pasākumos - Viskrievijas pilsētu un reģionu stratēģiskās plānošanas forumā, Vidzemes reģionālajā tūrisma konferencē un Eiropas sadarbības dienu pasākumos visā Vidzemē. Klajā ir nākusi arī projekta pirmā ziņu lapa, kurā var lasīt par projekta nākotnes iecerēm un jau paveiktajiem darbiem.  
       
2013. gadā visās trijās partneru valstīs paredzētas tūrisma pakalpojumu sniedzēju apmācības un ekspertu vadībā sāksies darbs pie „Via Hanseatica” tūrisma maršruta izveides, kā arī tiks aktualizēta un uzlabota Via Hanseatica mājaslapa www.viahanseatica.info.              

04.01.2013

Notikumi

«Februāris 2020»
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829