Attālo teritoriju attīstība, izmantojot vietējos resursus pārrobežu VIA HANSEATICA tūrisma maršruta izstrādē

Tūrisma pakalpojumu sniedzēju mācības VidzemēPavasara sezonā Vidzemes reģionā ir aizritējuši trīs no pieciem mācību posmiem tūrisma pakalpojumu sniedzējiem par tematiskajiem ceļiem, tūrisma pārvaldību, zīmolvedību, pasākumu organizēšanu, kā arī tūrisma produktu attīstību. Mācības pulcēja vairāk nekā 40 uzņēmējus no Valmieras pilsētas un Cēsu, Valkas, Siguldas, Kocēnu un Strenču novada.  

Viens no mācību mērķiem ir veidot stipru Vidzemes tūrisma uzņēmēju un profesionāļu sadarbības tīklu, tādēļ kopīgi piedāvājumi un sadarbība starp dažādiem uzņēmējiem ir veids, kā radīt unikālus piedāvājumus, kas būs pievilcīgāki par atsevišķu uzņēmēju individuālajiem piedāvājumiem.     

Kā norādīja projekta vadītāja Sille Talveta un uzaicinātie lektori, tūrisma uzņēmējiem ir nepieciešams sasaistīt un integrēt savus pakalpojumus lielākos piedāvājumos, lai labumu gūtu visas puses. Projekta „Via Hanseatica” laikā paredzēts izveidot vismaz trīs tūrisma maršrutus, kuros tiks iekļauti arī reģionu tūrisma operatori.  Tā būs iespēja uzņēmējiem reklamēt savus sniegtos pakalpojumus.               

Lektori savu stāstījumu balstīja ne tikai uz teorētiskajām zināšanām, bet arī sniedza praktiskus piemērus un padomus. Ar zināšanām dalījās pasākumu rīkošanas, tūrisma produktu attīstības un zīmolvedības profesionāļi Latvijā. Lai nostiprinātu iegūtās zināšanas, mācību dalībnieki devās ekskursijās uz viesu namu „Mazais Ansis”, Valmieras Drāmas teātri, kā arī apmeklēja Valmieras Kultūras centru un Kokmuižas kompleksu Kocēnos.              

Vidzemes tūrisma uzņēmēji pēc mācībām atzina, ka aplūkotie jautājumi ir bijuši ļoti aktuāli un jaunās zināšanas tos ir pamudinājušas uz ikdienas lietām palūkoties savādāk, kā arī izmēģināt jaunas idejas tūristu piesaistei. Katra tikšanās reize ir palīdzējusi veidot ciešākus sadarbības kontaktus starp uzņēmējiem un tūrisma speciālistiem.     

Mācības rīkoja Vidzemes plānošanas reģions sadarbībā ar tūrisma apmācību un pētījumu uzņēmumu SIA „Nocticus”. Nākamie mācību posmi notiks rudens pusē Cēsīs un Siguldā.

Papildu informācija: Dagnija Ūdre projektu vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā, Mob.:29219477, e-pasts: dagnija.udre@vidzeme.lv   

 

03.05.2013

Notikumi

«Februāris 2020»
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829