Attālo teritoriju attīstība, izmantojot vietējos resursus pārrobežu VIA HANSEATICA tūrisma maršruta izstrādē

Tūrisma uzņēmēji apgūst zināšanas par pasākumu vadību un organizēšanuPasākumu organizēšana ir viens no veidiem, kā piesaistīt uzmanību uzņēmumam un popularizēt tā produktus un pakalpojumus. Tādēļ projekta „Attālo teritoriju attīstība, izmantojot vietējos resursus pārrobežu Via Hanseatica tūrisma maršruta izstrādē” (Via Hanseatica) tūrisma pakalpojumu sniedzēju otro mācību tēma bija pasākumu vadība un organizēšana.

Lektori savu stāstījumu balstīja ne tikai uz teorētiskajām zināšanās, bet arī sniedza praktiskus piemērus un padomus, kam pievērt uzmanību pasākumu organizēšanas un norises laikā. Ar zināšanām dalījās Siguldas pašvaldības Kultūras pārvaldes vadītāja Jolanta Borīte, biedrības „Livonensis” pārstāvji Andris Geidāns un Indra Paseka, Vidzemes Augstskolas lektori Vineta Silkāne un Andris Klepers, kā arī Valmieras Kultūras centra un Valmieras Tūrisma informācijas centra pārstāvji Toms Upners un Anita Deigele.  

Kā uzsvēra Siguldas pašvaldības Kultūras pārvaldes vadītāja Jolanta Borīte, veidojot pasākumu, ļoti svarīga ir pasākuma auditorijas interese par gaidāmo notikumu. Tāpat uzņēmējam jāspēj izmantot jau esošie resursi un vide pasākuma rīkošanā, kā arī jādomā par pasākuma unikalitāti. Lai informētu un ieinteresētu auditoriju par pasākumu, nozīmīga loma ir komunikācijas un mārketinga aktivitātēm.     

Viens no apmācību mērķiem ir veidot stipru Vidzemes tūrisma uzņēmēju un profesionāļu sadarbības tīklu, tādēļ kopīgi piedāvājumi un sadarbība starp dažādiem uzņēmējiem ir veids kā radīt unikālus piedāvājumus, kas būs pievilcīgāki par atsevišķu uzņēmēju individuālajiem piedāvājumiem.


Valmieras Drāmas teātra mārketinga direktore Agita Mačuka iepazīstina mācību dalībniekus ar teātra īstenotajiem pasākumiem

Apmācības notika Valmierā, viesnīcā „Wolmar”, 19. un 20. martā, un tās rīkoja Vidzemes plānošanas reģions sadarbībā ar tūrisma apmācību un pētījumu uzņēmumu SIA „Nocticus”.  Nākamās mācības paredzētas 9. un 10. aprīlī Valkā, un to galvenā tēma būs tūrisma produktu attīstība. 

„Via Hanseatica” īstenošanas laiks ir no 2012. gada 1. janvāra līdz 2014. gada 31. decembrim, un tā vadošais partneris ir Vidzemes plānošanas reģions. Projekts tiek īstenots Igaunijas - Latvijas - Krievijas pārrobežu sadarbības programmas 2007.-2013. gadam ietvaros.    

Papildu informācija: Dagnija Ūdre projektu vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā, Mob.:29219477, e-pasts: dagnija.udre@vidzeme.lv

22.03.2013

Notikumi

«Februāris 2020»
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829