Attālo teritoriju attīstība, izmantojot vietējos resursus pārrobežu VIA HANSEATICA tūrisma maršruta izstrādē

Via Hanseatica – saistošs tūrisma maršruts ikvienam ceļotājam

Gatavojoties tūrisma izstādēm nākošajā gadā, Igaunijas- Latvijas- Krievijas pārrobežu projektā Via Hanseatica norisinās aktīvs darbs gan pie projekta mājaslapas un mobilās aplikācijas izstrādes, gan pie tūrisma ceļveža veidošanas. Jau septembra sākumā projekta komanda tiksies Sangastē, Igaunijā, lai diskutētu par projekta norises gaitu, pārrunājot gan paveikto, gan arī lai precizētu nākotnē ieplānotās aktivitātes.

Via Hanseatica projekta ietvaros, vasaras vidū noslēgušies vairāki iepirkumi, arī iepirkums par tūrisma ceļvedi. Vēloties atšķirties no citiem līdzīgiem projektiem, plānots Via Hanseatica maršrutu padarīt pievilcīgu un saistošu ikvienam tūristam, neatkarīgi no tā tautības vai vecuma. Plānots, ka Via Hanseatica tūrisma ceļvedis mainīs uzskatus par veidu, kā pasniegt tūristiem informāciju par apskates un izklaides objektiem. Ceļvedis atraktīvā veidā, ar stāsta palīdzību vedīs tā lasītāju pa Via Hanseatica maršrutu no Sanktpēterburgas līdz Siguldai, vēršot uzmanību uz unikālo un interesanto. Stāsta pamatā darbosies mūsdienās dzīvojoša ģimene, kas dosies baudīt piedzīvojumus. Stāsta motīvs, ilustrācijas un interesanti uzdevumi vairos tūrista zināšanas par Via Hanseatica maršrutu, aicinot to apmeklēt un savām acīm redzēt visu interesanto reģionā.

Paaugstinot projekta lietderību, rūpīgi tiek strādāts arī ar pie Via Hanseatica mājaslapas izstrādes, kurā papildus noderīgai informācijai par maršrutu tiek veidots arī maršruta plānotājs, kas ļaus ikvienam ceļotgribētājam atbilstoši savām interesēm veidot personalizētu maršrutu. Maršruta plānotājs izvēlētajā maršrutā piedāvās ne tikai apskates vērtu objektu sarakstu, bet atvieglos ceļojuma plānošanu, piedāvājot arī naktsmītnes un vietas, kur garšīgi paēst plānotā ceļojuma laikā. Sadarbojoties ar projektā iesaistītajiem partneriem un tūrisma informācijas centriem, tiek veidota pilnvērtīga tūrisma objektu datubāze. Tūristam būs pieejams gan tūrisma objekta apraksts, gan cita noderīga informācija, piemēram, darba laiks, objekta izvērtējums no pieejamības aspekta, papildus aktivitātes, kuras objektā tiek piedāvātas.

Drīz vien uzsāksies arī darbs pie video rullīšu izstrādes un tūrisma stenda sagatavošanas dalībai tūrisma izstādēs. Par to saturu tiks diskutēts tiekoties Sangastē, 4.-6.septembrī, jo projekta komanda jau sākotnēji vienojusies lēmumus pieņemt kopīgi, uzklausot ikviena dalībnieka viedokli. Sekojiet līdzi projekta Via Hanseatica jaunumiem Vidzemes plānošanas mājaslapā: www.vidzeme.lv

Projekts „Attālo teritoriju attīstība, izmantojot vietējos resursus pārrobežu Via Hanseatica tūrisma maršruta izstrādē” tiek īstenots Igaunijas - Latvijas - Krievijas pārrobežu sadarbības programmas 2007.-2013.gadam ietvaros. Vidzemes Plānošanas reģions ir projekta vadošais partneris, projekts tiek īstenots no 2012.gada 1.janvāra līdz 2014.gada 31.decembrim. Kopskaitā projektā darbojas 18 partneri un vairāk kā 20 asociēti partneri – pašvaldības, dažādas nevalstiskās un tūrisma organizācijas.   


02.09.2013

Notikumi

«Februāris 2020»
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829