Attālo teritoriju attīstība, izmantojot vietējos resursus pārrobežu VIA HANSEATICA tūrisma maršruta izstrādē

Via Hanseatica piedalās Eiropas sadarbības dienu 2012 pasākumosEiropas sadarbības dienu 2012  ar saukli “Kopā ar kaimiņiem labākai nākotnei!” svinēs visā Eiropā, stāstot plašākai sabiedrībai par sadarbību un draudzīgu saišu veidošanu starp pierobežā dzīvojošām vietējām kopienām. Kā viens no veiksmīgākajiem pārrobežu sadarbības piemēriem ir izvēlēts arī  Vidzemes plānošanas reģiona īstenotais projekts "Via Hanseatica". 

Eiropas Savienības reģionālās politikas komisārs Johanes Hāns atbalsta Eiropas sadarbības dienu un piedalīsies tās svinībās. “Šī ir lieliska iespēja novērtēt, kā teritoriālā sadarbība palīdz tuvināt Eiropiešus citu citam, dalīties ar idejām pāri robežām un risināt kopējas problēmas”, komentē komisārs Hāns.

Atbalstot vietējās iniciatīvas, 25 Igaunijas-Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības projekti un programmas darbinieki rādīs sasniegto 32 vietās programmas teritorijā Igaunijā, Latvijā un Krievijā, tiekoties ar vietējiem iedzīvotājiem. Sadarbība ar kaimiņiem krustcelēs starp Eiropas Savienību un Krievijas Federāciju rada papildus investīcijas un paver jaunas iespējas vietējiem iedzīvotājiem pierobežas reģionos.

Programmas pasākumi Latvijā sāksies trešdien, 12. septembrī ar satiksmes drošības akciju Terehovas robežpunktā un Eiropas sadarbības lekciju Latvijas Universitātē, kulmināciju sasniedzot 21. septembrī Eiropas sadarbības dienā, kad notiks daudzveidīgi pasākumi dažādām iedzīvotāju interesēm – par mūziku, sportu, aktīvo tūrismu, jaunu zināšanu gūšanu, par sadarbību ar kaimiņiem un kosmosa-zemes uzraudzību, kā arī satiksmes drošību pierobežā un bērnu radošumu.

Galvenais pasākums Eiropas sadarbības dienas ietvaros Latvijā notiks 21. septembrī, Siguldā. Četri dažādi pārrobežu sadarbības projekti, kuros iesaistīta Siguldas dome un Dabas aizsardzības pārvalde, skvērā pie atjaunotās dzelzceļa stacijas organizēs aktīvā tūrisma un dabas izglītības prezentāciju. Siguldas iedzīvotāji un viesi uzzinās, kur Siguldā būs iespējams slēpot, ja ziema vēl nav atnākusi, par jaunām dabas izglītības iegūšanas iespējām un par tūrisma maršruta Via Hanseatica objektiem Latvijas un kaimiņvalstu teritorijās. 

Lai uzzinātu vairāk par gaidāmajiem pasākumiem un atbalstītiem projektiem citur Eiropas Savienībā un tuvākajās kaimiņvalstīs, lūdzu apmeklē - www.ecday.eu

Tāpat iecinām iepazīties ar elektronisku izdevumu par Eiropas Sadarbības dienu. 


Informāciju sagatavoja:
Vineta Šnore
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tel.: 6750 9526
Mob.: 29274310
E-pasts: vineta.snore@estlatrus.eu

11.09.2012

Notikumi

«Februāris 2020»
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829