Attālo teritoriju attīstība, izmantojot vietējos resursus pārrobežu VIA HANSEATICA tūrisma maršruta izstrādē

Via Hanseatica: skaties uz saviem piedāvājumiem tūrista acīm

Turpinot pārrobežu sadarbības projekta Via Hanseatica ieviešanu, 8.-9.oktobrī Siguldā Vidzemes plānošanas reģions aicināja Vidzemes tūrisma pakalpojumu sniedzējus uz kārtējo mācību moduļa semināru. Šoreiz pastiprināta uzmanība tika pievērsta dizaina nozīmei, lai pakalpojumus veidotu pievilcīgākus, vienlaikus ceļot arī konkurētspēju citu uzņēmumu vidū.

Viens no svarīgiem pamatnoteikumiem – uzņēmējam vai tūrisma pakalpojuma sniedzējam vienmēr jāatceras, ka piedāvājumus veidojot, jāiejūtas tūrista ādā. Pakalpojumu dizains, kas būtībā kāpina pakalpojuma vērtību, var būt izšķirošs, kad tūrists vai pakalpojuma saņēmējs izdara izvēli par labu vienam un vai otram tūrisma piedāvājumam.

 

Semināra lektori norādīja, ka tūrisma pakalpojumu sniedzējiem savi piedāvājumi jāpārdomā – vai klientam viss būs skaidrs, gan lasot par piedāvājumu, gan ierodoties uz vietas pakalpojumu baudīt. Vienlaikus semināra dalībnieki tika aicināti nebaidīties no ambīcijām, investēt zīmolvedībā, kas gan ir dārgi, taču atmaksājas. To apstiprināja arī pārstāvji no Dikļu pils un Valmiermuižas alusdarītavas, apliecinot, ka investīcijas ir lielas, jo process nekad nebeidzas, taču jāpieņem lēmums – vai tas uzņēmējam ir svarīgi vai nē. Vienmēr pastāv izvēle, strādāt kvalitātes vārdā, rosinot cilvēkam sameklēt konkrēto produktu pašam, vai arī mēģināt iet tur, kur apkārt jau ir daudz cilvēku un mēģināt tos ieinteresēt ar savu produktu.

Tika sniegti vēl daudz svarīgi padomi gan par pasākumu organizēšanu, gan apkārtējās vides sakārtošanu, padarot to pieejamu ne tikai cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, bet ikvienam, jo tiklab uzbrauktuves izmantot gan cilvēki ratiņkrēslos, gan arī tie, kuriem veselības problēmu nav. Lai novērstu bieži sastopamās un pat reizēm absurdās kļūdas būvniecības projektos, biedrība „Apeirons” aicināja ikvienu uz sadarbību, piedāvājot konsultācijas un monitoringa iespējas, lai vide patiešām būtu pieejama ikvienam un vēlāk ēkas vai telpas nebūtu jāpārbūvē.

Seminārā tika sniegti arī padomi par kvalitatīvu fotogrāfiju radīšanu, vēršot uzmanību, ka būtiska ir cilvēka klātbūtne – piemēram, reklamējot viesu nama pirti vai laivu īri. Katram tūrisma pakalpojuma sniedzējam jāapzinās unikālais piedāvājumā un tas arī jācenšas labi parādīt.

Kopumā mācībās Siguldā pulcējās vairāki desmiti tūrisma uzņēmēji un tūrisma speciālisti, smeļoties zināšanas un idejas no Latvijā augsti novērtētiem un zinošiem profesionāļiem. Klātesošos ar saviem lasījumiem un prezentācijām pagodināja gan arhitektes Zaigas Gailes asistente Liene Zemīte, kura stāstīja klātesošajiem par arhitektūru un interjeru kā pievienoto vērtību tūrismā, gan arī modes dizaineris Bruno Birmanis, vēršot uzmanību uz dizainu kā produktu, ar kuru iespējams kāpināt konkurētspēju. Universālajam dizainam īpašu uzmanību pievērsa projektu vadītājs Normunds Pīlips no biedrības „Apeirons”,savukārt ainavu arhitekts Ģirts Runis stāstīja par vides pievilcības veidošanu. Semināra dalībnieki tika iepazīstināti gan ar teorētiskiem uzstādījumiem par dizainu, gan arī guva zināšanas par kvalitatīvu fotogrāfiju un cik kvalitatīvai fotogrāfijai ir liela nozīme sava piedāvājuma popularizēšanā.

Paldies semināra organizatoriem SIA Nocticus, Vidzemes Augstskolas docentam, Dr.geogr. Andrim Kleperam un lektoriem, kuri atrada laiku un iespējas dalīties ar savām zināšanām, gan arī visiem semināra dalībniekiem! Nākamās un šoreiz pēdējās projekta Via Hanseatica mācības notiks Cēsīs, 12.-13.novembrī.

Projekts „Attālo teritoriju attīstība, izmantojot vietējos resursus pārrobežu Via Hanseatica tūrisma maršruta izstrādē” tiek īstenots Igaunijas - Latvijas - Krievijas pārrobežu sadarbības programmas 2007.-2013.gadam ietvaros. Vidzemes Plānošanas reģions ir projekta vadošais partneris, projekts tiek īstenots no 2012.gada 1.janvāra līdz 2014.gada 31.decembrim. Kopskaitā projektā darbojas 18 partneri un vairāk kā 20 asociēti partneri – pašvaldības, dažādas nevalstiskās un tūrisma organizācijas.   Par projektu un tā aktivitātēm vairāk aicinām lasīt šeit:

 

Papildus informācija: Dagnija Ūdre, Projektu speciāliste Vidzemes plānošanas reģionā, Mob.:29219477, e-pasts: dagnija.udre@vidzeme.lv   

Informāciju sagatavoja: Anita Āboliņa, Sabiedrisko attiecību speciāliste, Vidzemes plānošanas reģions, Mob.: +371 29454752, E-pasts: anita.abolina@vidzeme.lv , www.vidzeme.lv,

11.10.2013

Notikumi

«Marts 2024»
POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031