Attālo teritoriju attīstība, izmantojot vietējos resursus pārrobežu VIA HANSEATICA tūrisma maršruta izstrādē

Žurnālisti no Latvijas, Igaunijas un Krievijas dosies iepazīties ar Via Hanseatica tūrisma piedāvājumu

No 16. līdz 20.jūnijam, tieši pirms Jāņiem, projektā „Via Hanseatica“ tiks organizēts brauciens žurnālistiem un projekta partneriem, lai iepazītos ar tūrisma maršruta bagātīgo piedāvājumu.  Kad jau padarīts daudz darba, lai radītu vairākus rīkus- Via Hanseatica ceļojumu plānotāju www.viahanseatica.info , mobilo aplikāciju (Android un iOs), tūrisma karti, ceļvedi – beidzot ir laiks arī citiem ļaut uzzināt, ko šis maršruts var piedāvāt tūristiem.

Iepazīšanās brauciens sāksies Krievijā, kur tā dalībnieki apmeklēs Roždestveno muižu, kurā senāk dzīvoja slavenais rakstieks Vladimirs Nabokovs.  Tālāk ceļš vedīs uz Gatčinas pili, aplūkojot Bērzu namiņu iespaidīgajā pils parkā. Tiks apmeklēta Aleksandra Puškina auklītes māja Korindo ciematā, kas kļuvusi par iecienītu tūrisma objektu. Savukārt Stacijas uzrauga muzejs ir vēsturiska liecība par pieguļošo pasta ceļu - ēkas interjers ir autentisks tiem laikiem. Pirms iebraukšanas Igaunijā, dalībnieki apmeklēs arī Ivangoroda cietoksni.

Igaunijā brauciena dalībnieki dosies pazemē – Kohtlas raktuvju muzejā, kas atrodas 8 metrus zem zemes un atvēsina karstās vasaras dienās.  Avinurmes amatniecības centrs piedāvā aplūkot dažādus koka priekšmetus, kā arī iemēģināt pašiem savu roku dažādās darbnīcās, piemēram, grozu pīšanā, sveču liešanā, gleznošanā utt.. Peipusa ezers un vecticībnieku ciemati ir krāšņa un atmiņās paliekoša Igaunijas daļa, kur ikviens var nodoties „sīpolu vērošanai“ – vieta izsenis slavena ar sīpolu audzēšanu un pārdošanu. Tiks apmeklēts arī Palamuse  skolas muzejs un AHAA Zinātnes centrs, kas ik gadus piesaista tūkstošiem apmeklētājus. Igaunijas tūrisma piedāvājuma izrādīšana noslēgsies ar golfa spēli Otepē apkaimē.

Savukārt Latvija pārņems stafeti ar atraktīvu viesu sagaidīšanu uz Valgas-Valkas robežas. Tiks izrādīta arī Vijciema čiekurkalte, kas joprojām darbojas un ir uzskatāms par unikālu šāda veida objektu visā Baltijā. Jērcēnmuižas freileņu mājā cienās ar Kaņepju ozola zīļu kafiju, tā paša ozola, zem kura visi dalībnieki piedzīvos pirmssvētku rituālu. Viesiem izrādīsim Valmiermuižas alusdarītavu un pastāstīsim, kur garšīgais alus guļ, kā arī iepazīstināsim ar Gaujas tramvaju un Valmieras vecpilsētas bagātībām. Dikļu pils lutinās ikvienu gardēdi. Dosimies izbaudīt arī viduslaiku gaisotni Cēsu pilī, kur brauciena dalībniekus sagaidīs un viduslaiku spēlēs ies pats Livonijas ordeņa mestrs Valters fon Pletenbergs. Aktīvais tūrisms Siguldā liks tūres dalībniekiem mēroties spēkiem dažādās fiziskās aktivitātēs, vēlāk baudot skaisto ainavu no vagoniņa, slīdot pāri Gaujas senlejai.  Brauciens Jāņu noskaņās noslēgsies restorānā „Kungu Rija“.

Via Hanseatica komanda 2014.gada rudenī organizēs līdzīgu braucienu arī tūroperatoriem, lai iepazīstinātu ar Via Hanseatica bagātībām un dažādību.

Seko Via Hanseatica arī Latvijas Facebook lapā: https://www.facebook.com/ViaHanseaticaLatvija

13.06.2014

Notikumi

«Februāris 2020»
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829