Atvērtās ģeogrāfiskās informācijas pārņemšana, izmantojot saistīto datu inovatīvus servisus (SDI4Apps)

Attīstītas jaunas idejas atvērto datu lietošanai ikdienā

Aizvadīts pirmais Baltijas atvērto (ģeo) datu hakatons, kurā komandas no Latvijas, Čehijas un Slovākijas strādāja pie ģeo datu pielietošanas risinājumiem uz SDI4Apps projektā izstrādātās platformas. Divu dienu laikā programmētāji kopā ar citu jomu speciālistiem veidoja risinājumus, kā atvērtos datus izmantot dažādu lietojumprogrammu izveidē, lai tos izmantotu dažādu nozaru pārstāvju ikdienas uzdevumu atvieglošanai.

Viena no komandām strādāja pie potenciāli auglīgu lauksaimniecības zonu noteikšanas Latvijā, balstoties uz satellītattēlu informāciju, savukārt cita komanda izstrādāja iespēju izveidot pilsētu ēku 3D modeļus, kam viens no pielietojumiem varētu būt applūstošo teritoriju karšu veidošanā. Balstoties uz Rīgas pašvaldības transporta datiem, izstrādātas jaunas iespējas, kā šo informāciju izmantot un kombinēt, lai uzlabotu transporta plūsmas plānošanu, savukārt vēl kāda komanda strādājusi pie augstas detalizācijas karšu izveides, kas būtu piemērotas automātiski vadāmu mašīnu vajadzībām.

Rīgas sabiedriskā transporta atvērto datu vizualizācija.

Hakatons noslēdzās ar konferenci, kura 18. martā norisinājās Rīgā, un kurā tika noteiktas trīs labākās idejas. Par labāko eksperti atzina ideju izmantot Rīgas pašvaldības atvērtos datus (e-talonu reģistrācijas datus un sabiedriskā transporta kustību sarakstu) vienotas kartes izveidei, tā parādot, kurā vietā, iespējams, kursē nepietiekami daudz autobusu.

Projekts „Atvērtās ģeogrāfiskās informācijas pārņemšana, izmantojot saistīto datu inovatīvus servisus (SDI4Apps)” tiek realizēts Eiropas Savienības Konkurētspējas un inovācijas ietvarprogrammas „Informācijas un komunikāciju tehnoloģijas politikas atbalsta programma (ICT PSP)” ietvaros. Projekta mērķis ir ar pilota aplikāciju palīdzību sniegt izpratni pašvaldībām, uzņēmējiem, iedzīvotājiem un citiem interesentiem par INSPIRE direktīvas principiem un citām Eiropas Komisijas iniciatīvām, kas vērstas uz datu brīvu pieejamību un to atkārtotu izmantošanu.

Plašāk par projektu un tā aktivitātēm lasiet šeit un projekta LinkedIn lapā.         

Papildus informācija: Kristaps Ročāns, Projekta vadītājs Vidzemes plānošanas reģionā, Tālr.: +371 29753011, E-pasts: kristaps.rocans@vidzeme.lv;  www.vidzeme.lv.

29.03.2016

Notikumi

«Jūlijs 2024»
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031