Atvērtās ģeogrāfiskās informācijas pārņemšana, izmantojot saistīto datu inovatīvus servisus (SDI4Apps)

Četri Eiropas Savienības projekti paraksta Saprašanās memorandu par atvērto telpisko datu izmantošanu

Četri Eiropas Savienības (ES) projekti, kas tiek ieviesti ES Konkurētspējas un inovācijas ietvarprogrammas „Informācijas un komunikāciju tehnoloģijas politikas atbalsta programma” ietvaros parakstījuši Saprašanās memorandu. Projekts “SDI4Apps”, kuru ievieš Vidzemes plānošanas reģions un projekti “OpenTransportNet”, “FOODIE” un “ECIM” vienojušies par sadarbību datu pārvaldībā un datu koplietošanā.

Visi četri projekti saņēmuši ES finansējumu, lai veicinātu atvērtās ģeogrāfiskās informācijas izmantošanas iespējas, lai atvieglotu jaunu uzņēmumu ienākšanu tirgū, kā arī lai attīstītu inovatīvus pakalpojumus, kas balstīti atvērtajos ģeogrāfiskajos datos.

Projektus vieno trīs telpisko datu tematiskie virzieni – transporta tīkli, zemes izmantojuma veidi un tūrisma interešu punkti. Šie tematiskie virzieni un atbilstošie paņēmieni datu pārvaldībā ir galvenie Saprašanās memoranda aspekti.

Visi četri projekti veiks līdzīgas aktivitātes, to skaitā datu modelēšanu, jaunu atvērtu datu meklēšanu, kas var tikt integrēti projektos, kopīgas darba grupas izveidi datu atjaunināšanai, kopīgas saskarnes izveidošanu, lai varētu savstarpēji dalīties ar datiem, kā arī kopīgi popularizēs datu kopas, lai veicinātu to atkal izmantošanu.

Sadarbības rezultātā tiks izveidots plāns datu un projektos izstrādāto tehnoloģisko risinājumu ilgtspējīgai uzturēšanai.

Projekts „Atvērtās ģeogrāfiskās informācijas pārņemšana, izmantojot saistīto datu inovatīvus servisus (SDI4Apps)” tiek realizēts Eiropas Savienības Konkurētspējas un inovācijas ietvarprogrammas „Informācijas un komunikāciju tehnoloģijas politikas atbalsta programma (ICT PSP)” ietvaros. Projekta mērķis ir ar pilota aplikāciju palīdzību sniegt izpratni pašvaldībām, uzņēmējiem, iedzīvotājiem un citiem interesentiem par INSPIRE direktīvas principiem un citām Eiropas Komisijas iniciatīvām, kas vērstas uz datu brīvu pieejamību un to atkārtotu izmantošanu.

Plašāk par projektu un tā aktivitātēm lasiet šeit un projekta LinkedIn lapā.         

Papildus informācija: Kristaps Ročāns, Projekta vadītājs Vidzemes plānošanas reģionā, Tālr.: +371 29753011, E-pasts: kristaps.rocans@vidzeme.lv;  www.vidzeme.lv.

03.02.2016

Notikumi

«Jūlijs 2024»
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031