Atvērtās ģeogrāfiskās informācijas pārņemšana, izmantojot saistīto datu inovatīvus servisus (SDI4Apps)

Projekta “SDI4Apps” partneri tiekas Cēsīs

Šīs nedēļas sākumā Vidzemes plānošanas reģions Cēsīs uzņēma projekta “SDI4Apps” partnerus no citām Eiropas valstīm. Divu dienu garumā partneri pārrunāja projekta tālāko virzību, apskatīja Cēsu pilsētu un gatavojās “Baltijas atvērto (Ģeo) datu hakatonam 2016”, kas no 16. līdz 18. martam tiek rīkots Rīgā, kur komandas no Latvijas un citām Eiropas Savienības valstīm divu dienu laikā kopīgi izstrādās jaunas lietojumprogrammas, kas balstīsies gan Latvijā, gan citās valstīs pieejamos atvērtajos ģeodatos.

Projektā turpinās darbs pie mākoņa platformas izveides un pilota aplikāciju izstrādes. Projekta ietvaros tiek veidotas 6 pilota aplikācijas: iedzīvotāju iesaiste dabas parku aizsargājamo sugu un vēsturiskā mantojuma saglabāšanas aplikācija, tūrisma interešu punktu aplikācija, sensoru datu izmantošanas aplikācija, zemes izmantojuma veidu kartēšanas aplikācija, eAtlasa veidošana ar spēles elementiem jauniešiem, kā arī ekosistēmu novērtēšanas aplikācija tūrisma veicināšanai. Cēsu sanāksmē liela uzmanība tika pievērsta biznesa modeļa izstrādei projekta rezultātu tālākai uzturēšanai un izmantošanai, lai izstrādātā platforma un aplikācijas būtu izmantojamas ilgtermiņā.

Jau aprīlī Luksemburgā plānota projekta “SDI4Apps” tehniskā izvērtēšana, kuras laikā Eiropas Komisija sniegs savu atzinumu un izvērtējumu par projekta virzību.

Projekts „Atvērtās ģeogrāfiskās informācijas pārņemšana, izmantojot saistīto datu inovatīvus servisus (SDI4Apps)” tiek realizēts Eiropas Savienības Konkurētspējas un inovācijas ietvarprogrammas „Informācijas un komunikāciju tehnoloģijas politikas atbalsta programma (ICT PSP)” ietvaros. Projekta mērķis ir ar pilota aplikāciju palīdzību sniegt izpratni pašvaldībām, uzņēmējiem, iedzīvotājiem un citiem interesentiem par INSPIRE direktīvas principiem un citām Eiropas Komisijas iniciatīvām, kas vērstas uz datu brīvu pieejamību un to atkārtotu izmantošanu.

Plašāk par projektu un tā aktivitātēm lasiet šeit un projekta LinkedIn lapā

        

Papildus informācija: Kristaps Ročāns, Projekta vadītājs Vidzemes plānošanas reģionā, Tālr.: +371 29753011, E-pasts: kristaps.rocans@vidzeme.lv;  www.vidzeme.lv.

16.03.2016

Notikumi

«Jūlijs 2024»
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031