Atvērtās ģeogrāfiskās informācijas pārņemšana, izmantojot saistīto datu inovatīvus servisus (SDI4Apps)

Vēl var pieteikties konferencei "Atvērto datu risinājumi reģiona attīstībai" Valmierā

Vēl līdz 5. decembrim (ieskaitot) iespējams piereģistrēties Vidzemes plānošanas reģiona rīkotajai konferencei “Atvērto datu risinājumi reģiona attīstībai”, kas 8. decembrī norisināsies koncertzālē “Valmiera”, Leona Paegles ielā 10, Valmierā. Konferences ietvaros stāstīsim un rādīsim atvērto datu praktisko pielietojumu piemērus tūrisma, transporta, attīstības plānošanas, izglītības un lauksaimniecības nozarēs Latvijā un citur Eiropā. Konferencē uzstāsies ārvalstu eksperti no Čehijas un Īrijas.

Dr. Karels Čarvats (Karel Charvat) ir teorētiskās kibernētikas doktors no Čehijas, kura specializācijas jomas ir atvērtie dati, IKT risinājumi lauksaimniecībā un vides pārvaldībā, kā arī ģeogrāfisko datu infrastruktūras dizains. Konferencē viņš iepazīstinās ar projektu "SDI4Apps", asociāciju "Plan4All", kā arī atvērto datu risinājumiem lauksaimniecībā un transporta organizēšanā.

Savukārt Dr. Džons O' Flaertijs (John O' Flaherty) no Īrijas ir tehniskais direktors Īrijas Nacionālajā Mikroelektronikas centrā ar 35 gadu pieredzi tehnisko projektu vadībā un attīstībā, specializējoties tieši tehnoloģiskajās inovācijās, tendencēs un iespējās, kas tiek pārvērstas komerciālos produktos globālajam tirgum. Viņš pastāstīs par projekta "SDI4Apps" ietvaros izveidoto pilot risinājumu Burren Nacionālajam parkam Īrijā, kas ļauj dabas parkam iegūt apmeklētāju radītus datus un ieviest parkā Eiropas tūrisma indikatoru sistēmu (ETIS).

Konferences laikā būs iespēja iepazīties gan ar aktuālo situāciju Latvijā atvērto datu jomā, gan ar interesantiem datu izmantošanas piemēriem no citām Eiropas valstīm, ko prezentēs minētie eksperti no Īrijas un Čehijas. Konference sniegs izpratni, idejas un iedvesmu meklēt aizvien plašāku atvērto datu pielietojumu ikdienas darbā, efektīvāk plānojot vietu attīstību, veicinot atvērtību un sabiedrības iesaisti. Datu radīšanas un vizualizācijas piemēri ļaus plašāk paraudzīties uz atvērto datu sniegtajām iespējām.

Konference tiek rīkota projekta “SDI4Apps” ietvaros, un pusdienu pārtraukumā varēs tuvāk iepazīties ar projektā izstrādāto mākoņa platformu. Platforma ļaus lietotājiem gan publiskajā, gan privātajā sektorā izstrādāt jaunas lietojumprogrammas, izmantojot Eiropas atvērtos datus.

Ar pilnu konferences darba kārtību var iepazīties šeit.

Konference ir bez maksas, taču, tā kā vietu skaits ir ierobežots, nepieciešams iepriekš reģistrēties šajā saitē. Reģistrācija veicama līdz 5. decembrim (ieskaitot).

Projekts „Atvērtās ģeogrāfiskās informācijas pārņemšana, izmantojot saistīto datu inovatīvus servisus (SDI4Apps)” tiek realizēts Eiropas Savienības Konkurētspējas un inovācijas ietvarprogrammas „Informācijas un komunikāciju tehnoloģijas politikas atbalsta programma (ICT PSP)” ietvaros. Projekta mērķis ir ar pilota aplikāciju palīdzību sniegt izpratni pašvaldībām, uzņēmējiem, iedzīvotājiem un citiem interesentiem par INSPIRE direktīvas principiem un citām Eiropas Komisijas iniciatīvām, kas vērstas uz datu brīvu pieejamību un to atkārtotu izmantošanu.

Plašāk par projektu un tā aktivitātēm lasiet šeit un projekta LinkedIn lapā.         

Papildus informācija: Kristaps Ročāns, Projekta vadītājs Vidzemes plānošanas reģionā, Tālr.: +371 29753011, E-pasts: kristaps.rocans@vidzeme.lv;  www.vidzeme.lv.

01.12.2016

Notikumi

«Jūlijs 2024»
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031