Atvērtās ģeogrāfiskās informācijas pārņemšana, izmantojot saistīto datu inovatīvus servisus (SDI4Apps)

Vidzemē pārrunā iespējas attīstīt plašāku atvērto datu izmantošanu

17. maijā Vidzemes plānošanas reģionā (VPR) viesojās “Baltijas atvērto risinājumu centrs” no Latvijas un Čehijas zinātnes un sabiedrības centra pārstāvji, ar kuriem kopā VPR ievieš projektu „Atvērtās ģeogrāfiskās informācijas pārņemšana, izmantojot saistīto datu inovatīvus servisus (SDI4Apps)”.

Tikšanās laikā tika pārrunāta iespējamā SDI4Apps projekta sadarbība ar citu  ieviešanā esošu VPR projektu – Interreg Baltijas jūras reģiona sadarbības programmas 2014.-2020. gadam projektu  “TEN-T pamattīkla koridoru kapitalizācija labklājībai, izaugsmei un kohēzijai (TENTacle)”, kā arī attīstītas idejas kopīgas konferences rīkošanai š.g. rudenī Vidzemē. Tajā plānots iesaistīt potenciālos “SDI4Apps” platformas lietotājus – pašvaldības, organizācijas, institūtus, uzņēmumus, klasterus un citus interesentus, kuru ikdienas darbu varētu atvieglot dažādi atvērto datu risinājumi, kā arī transporta jomas pārstāvjus, kuri varētu uzzināt gan par platformas iespējām transporta plānošanas risinājumu izstrādē, gan par Eiropā pieejamiem datiem par transporta sistēmām.

Pēc partneru sanāksmes viesi tikās ar “Vides risinājumu institūta” un “Agroresursu un ekonomikas institūta” pārstāvjiem, lai pārrunātu institūtu iesaisti plānotajā konferencē un uzsāktu sarunas par “SDI4Apps” partneru pieredzes pārņemšanu un platformas izmantošanu. “Agroresursu un ekonomikas institūtu” īpaši interesēja viena no projekta ietvaros veidotajām pilot aplikācijām – “Open Sensor Network”, kurā tiek kartēti dažādu sensoru dati. Tā kā institūtam ir interese par precīzo lauksaimniecību, tika pārrunātas “SDI4Apps” platformas iespējas, lai ievāktu un analizētu datus no institūta selekcijas laukiem.

Projekts „Atvērtās ģeogrāfiskās informācijas pārņemšana, izmantojot saistīto datu inovatīvus servisus (SDI4Apps)” tiek realizēts Eiropas Savienības Konkurētspējas un inovācijas ietvarprogrammas „Informācijas un komunikāciju tehnoloģijas politikas atbalsta programma (ICT PSP)” ietvaros. Projekta mērķis ir ar pilota aplikāciju palīdzību sniegt izpratni pašvaldībām, uzņēmējiem, iedzīvotājiem un citiem interesentiem par INSPIRE direktīvas principiem un citām Eiropas Komisijas iniciatīvām, kas vērstas uz datu brīvu pieejamību un to atkārtotu izmantošanu.

Plašāk par projektu un tā aktivitātēm lasiet šeit un projekta LinkedIn lapā.         

Papildus informācija: Kristaps Ročāns, Projekta vadītājs Vidzemes plānošanas reģionā, Tālr.: +371 29753011, E-pasts: kristaps.rocans@vidzeme.lv;  www.vidzeme.lv.

19.05.2016

Notikumi

«Jūlijs 2024»
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031