Augstvērtīgu dabiskas izcelsmes pārtikas, dzērienu, kosmētikas produktu un to pārstrādes blakus produktu pārrobežu vērtību ķēdes attīstīšana (ValueStreams)

Ir paveikts ievērojams darbs, lai attīstītu blakus produktu izmantošanu, it īpaši meža nozarē. Pētniecības un attīstības centieni galvenokārt ir vērsti uz beztaras ražojumiem (lielos daudzumos), kurus ražo lieli rūpniecības uzņēmumi, kas paši spēj segt pētniecības un attīstības darba izmaksas. Mazāk pētījumu atrodams par augstvērtīgiem produktiem, īpaši jauno tendenču jomā. Tie varētu būt veiksmīgi produkti arī maziem un vidējiem uzņēmumiem (MVU) ar nosacījumu, ka tiek saņemts pietiekams atbalsts produktu attīstībai. MVU panākumi veicinātu jaunu darba vietu rašanos un palielinātu dzīves pievilcību mazapdzīvotās vietās arī no jauniešu skatupunkta.

Produkta izstrādei, kvalitātes kontrolei, mārketingam, izplatīšanas tīklu noteikšanai un likumdošanai ir nepieciešamas dažādas zināšanas, prasmes un, laboratorijas darbu gadījumā, pētniecības iekārtas, kurām var piekļūt tikai veidojot tīklus un sadarbojoties vairākiem dalībniekiem. Šī projekta mērķis ir sagatavot jauna, lielāka mēroga projektu, ar kura palīdzību varētu sniegt tehnoloģisku atbalstu uzņēmumiem, lai tie varētu attīstīt savas idejas un palīdzēt atrast sadarbības partnerus ar līdzīgām interesēm Baltijas jūras reģionā.

lasīt vairāk...

Notikumi

«Aprīlis 2021»
POTCPSSv
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930