Augstvērtīgu dabiskas izcelsmes pārtikas, dzērienu, kosmētikas produktu un to pārstrādes blakus produktu pārrobežu vērtību ķēdes attīstīšana (ValueStreams)

Ir paveikts ievērojams darbs, lai attīstītu blakus produktu izmantošanu, it īpaši meža nozarē. Pētniecības un attīstības centieni galvenokārt ir vērsti uz beztaras ražojumiem (lielos daudzumos), kurus ražo lieli rūpniecības uzņēmumi, kas paši spēj segt pētniecības un attīstības darba izmaksas. Mazāk pētījumu atrodams par augstvērtīgiem produktiem, īpaši jauno tendenču jomā. Tie varētu būt veiksmīgi produkti arī maziem un vidējiem uzņēmumiem (MVU) ar nosacījumu, ka tiek saņemts pietiekams atbalsts produktu attīstībai. MVU panākumi veicinātu jaunu darba vietu rašanos un palielinātu dzīves pievilcību mazapdzīvotās vietās arī no jauniešu skatupunkta.

Produkta izstrādei, kvalitātes kontrolei, mārketingam, izplatīšanas tīklu noteikšanai un likumdošanai ir nepieciešamas dažādas zināšanas, prasmes un, laboratorijas darbu gadījumā, pētniecības iekārtas, kurām var piekļūt tikai veidojot tīklus un sadarbojoties vairākiem dalībniekiem. Šī projekta mērķis ir sagatavot jauna, lielāka mēroga projektu, ar kura palīdzību varētu sniegt tehnoloģisku atbalstu uzņēmumiem, lai tie varētu attīstīt savas idejas un palīdzēt atrast sadarbības partnerus ar līdzīgām interesēm Baltijas jūras reģionā.

lasīt vairāk...

Gada laikā, no 2020. gada oktobra līdz 2021. gada septembrim Vidzemes plānošanas reģions kopā ar partneriem no Oulu universitātes Somijā un Ziemeļu medicīnas universitātes Arhangeļskas apgabalā Krievijā strādājuši pie projekta idejas koncepta izveides, lai sagatavotos lielāka kopprojekta izstrādei un īstenošanai bioekonomikas jomā. Projekta idejas fokusā ir vietējo dabas resursu efektīva un ilgtspējīga izmantošana augstas pievienotās vērtības produktu un pakalpojumu radīšanai. Uzsvars likts uz mazajiem un vidējiem uzņēmumiem, kas savā darbībā izmanto dabas resursus un to blakusproduktus, lai radītu unikālus, aktuālajām tirgus tendencēm atbilstošus gala produktus ar augstu pievienoto vērtību.

29.09.2021


Notikumi

«Maijs 2023»
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031