Augstvērtīgu dabiskas izcelsmes pārtikas, dzērienu, kosmētikas produktu un to pārstrādes blakus produktu pārrobežu vērtību ķēdes attīstīšana (ValueStreams)

Ir paveikts ievērojams darbs, lai attīstītu blakus produktu izmantošanu, it īpaši meža nozarē. Pētniecības un attīstības centieni galvenokārt ir vērsti uz beztaras ražojumiem (lielos daudzumos), kurus ražo lieli rūpniecības uzņēmumi, kas paši spēj segt pētniecības un attīstības darba izmaksas. Mazāk pētījumu atrodams par augstvērtīgiem produktiem, īpaši jauno tendenču jomā. Tie varētu būt veiksmīgi produkti arī maziem un vidējiem uzņēmumiem (MVU) ar nosacījumu, ka tiek saņemts pietiekams atbalsts produktu attīstībai. MVU panākumi veicinātu jaunu darba vietu rašanos un palielinātu dzīves pievilcību mazapdzīvotās vietās arī no jauniešu skatupunkta.

Produkta izstrādei, kvalitātes kontrolei, mārketingam, izplatīšanas tīklu noteikšanai un likumdošanai ir nepieciešamas dažādas zināšanas, prasmes un, laboratorijas darbu gadījumā, pētniecības iekārtas, kurām var piekļūt tikai veidojot tīklus un sadarbojoties vairākiem dalībniekiem. Šī projekta mērķis ir sagatavot jauna, lielāka mēroga projektu, ar kura palīdzību varētu sniegt tehnoloģisku atbalstu uzņēmumiem, lai tie varētu attīstīt savas idejas un palīdzēt atrast sadarbības partnerus ar līdzīgām interesēm Baltijas jūras reģionā.

 

Nosaukums

Augstvērtīgu dabiskas izcelsmes  pārtikas, dzērienu, kosmētikas produktu un to pārstrādes blakus produktu pārrobežu vērtību ķēdes attīstīšana

Abreviatūra

ValueStreams

Vadošais partneris Oulu universitāte (Somija)
Projekta numurs S038
Programma

Interreg Baltijas jūras reģions 2014.-2020. gadam, sākuma kapitāla (Seed money) projekts

Partneri

  1. Oulu universitāte (Somija)
  2. Ziemeļu  Valsts medicīniskā universitāte (Krievijas Federācija)
  3. Vidzemes plānošanas reģions (Latvija)

Mērķis

Izveidot pārrobežu sadarbības tīklu, kas identificēs pārtikas un kosmētikas bioekonomikas jomās darbojošos uzņēmumu un zinātnisko institūciju iespējas attīstīt jaunus, augstvērtīgus dabiskas izcelsmes produktus īpaši fokusējoties uz esošo dabiskas izcelsmes produktu ražošanas blakusproduktu pārstrādes iespējām.

 

Sagatavot jauna, lielāka mēroga projekta pieteikumu.

Pasākumi

  1. Izstrādāt analītisku ziņojumu par partnervalstu uzņēmumu un pētniecības un attīstības institūtu situāciju un vajadzībām projekta jomās.
  2. Identificēt un iesaistīt lielāka mēroga projekta pieteikuma sagatavošanā jaunus pārrobežu sadarbības partnerus (zinātniskās institūcijas, reģionālās institūcijas, uzņēmumi, klasteri, zinātnes parki).
  3. Izstrādāt analītisko ziņojumu par potenciālajam finansējuma iespējām un vadlīnijas lielāka mēroga projekta sagatavošanai.

Rezultāti

  1. Spēcināta projektā iesaistīto organizāciju institucionālā kapacitāte un prasmes darbā ar bioekonomikas jomu uzņēmējiem un zinātniskajām institūcijām.
  2. Nodrošināta zināšanu un labās prakses pārnese.
  3. Izveidotas transnacionālās bioekonomikas jomas uzņēmumu un uzņēmumu – pētniecisku institūciju partnerībās jaunu produktu izstrādei Baltijas jūras reģionā.
  4. Izveidotas vadlīnijas lielāka mēroga projekta sagatavošanai.

Budžets

Projekta kopējais budžets – 50 000  EUR
VPR budžets – 16 000 EUR

Ieviešanas laiks

01.10.2020. - 30.09.2021.

Kontaktpersona VPR

Irīna Kulitāne, projekta vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā

Tel. +371 29131859

E-pasts: irina.kulitane@konso.lv

Notikumi

«Aprīlis 2024»
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930