Baltijas apmācību programma (BTP)

Jaunākā informācija par Centrālā Baltijas jūras reģiona INTERREG IV A pārrobežu sadarbības programmas projektu „Baltic Training Programme”

Š.g. 6.decembrī noslēdzās eksperimentālā mācību moduļa otrās grupas apmācību pasākumi un prakse.

Mācību modulis sākās ar vienas nedēļas ievadkursu, kas notika Valmierā no 7. - 13.novembrim. Pēc tam dalībnieki devās uz prakses vietām Igaunijā, Zviedrijā un Latvijā. No Latvijas projekta otrajā grupā piedalījās seši jaunieši: Vidzemes augstskolas profesionālās studiju programmas „Biznesa vadība" studenti Zane Čākure un Artis Lielbārdis, Smiltenes tehnikuma veterinārmedicīnas programmas audzēknes Madara Krecere un Madara Liepiņa, Rīgas Tehniskā universitātes koledžas programmas students Jānis Zariņš un Vecbebru profesionāli tehniskās vidusskolas audzēknis Raivis Fridrihsons. Divi jaunieši no Zviedrijas un divi jaunieši no Igaunijas bija praksē Latvijas uzņēmumos. Prakses laikā visi dalībnieki sagatavoja prezentācijas par prakses gaitu un savas biznesa projekta idejas attīstību. Mācību moduļa noslēgumā visi dalībnieki atkal satikās Valmierā, kur demonstrēja savas  prezentācijas un novērtēja piedalīšanos projektā. Ar dalībniekiem tikās arī divas projekta ekspertes: LR Izglītības un zinātnes ministrijas Profesionālās izglītības nodaļas vadītāja Ilze Brante ar jauniešiem pārrunāja profesionālās izglītības sistēmu Latvijā un iespējas iesaistīties starptautiskos projektos; Vidzemes reģiona EURES konsultante Zane Meļķe informēja par iespējām meklēt darbu citās Eiropas Savienības valstīs.

6.decembrī Valmierā, Vidzemes augstskolā notika otrais projekta seminārs, kurā projekta dalībnieki ar savu pieredzi iepazīstināja Vidzemes augstskolas studentus. Seminārā piedalījās arī eksperti - Ansis Mūrnieks no Zviedrijas Eksporta padomes un Ele Merike Pärtel no Igaunijas Investīciju un tirdzniecības aģentūras, kas semināra dalībniekus informēja par Zviedrijas un Igaunijas uzņēmēju starptautiskās sadarbības tendencēm.

Sīkākā informācija par projektu BTP projekta mājas lapā www.baltictrainingprogramme.eu

Informāciju sagatavoja projekta vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā Dagnija Ūdre, tel. 29219477, e-pasts: dagnija.udre@vidzeme.lv

Pielikumā - dalībnieku prezentācijas un foto.

Zane Čākure - prakse sieviešu veļas ražošanas uzņēmumā Igaunijā.  Prezentācija šeit. Zane Čākure (vidū ar projekta konsultantiem Elīnu Zariņu un Allanu Tederu (Igaunija):

Artis Lielbārdis - prakse Polli Dārzkopības pētījumu centrā Igaunijā: Prezentācija šeit

Madara Krecere - prakse Zviedrijā, zirgkopības saimniecībā, kas nodarbojas ar reitterapiju. Prezentācija šeit. Madara Krecere (pa labi) ar projekta konsultanti Mikaelu Steen (Zviedrija):

Madara Liepiņa - prakse suņu viesnīcā Zviedrijā: Prezentācija šeit

Jānis Zariņš - prakse ceļu būves uzņēmumā Zviedrijā: Prezentācija šeit

Raivis Fridrihsons - prakse picērijā Zviedrijā: Prezentācija šeit

Azin Arefinejad (Zviedrija) - prakse SIA „Stendera ziepju fabrika".  Prezentācija šeit. Azin Arefinejad ar projekta konsultantiem Claes Pierrou (Zviedrija) un Vitu Žundu:

Oskar Kulla (Zviedrija) - prakse SIA „Madonas poligrāfists": Prezentācija šeit

Kadri Schutting (Igaunija) - prakse Valmieras biznesa un inovāciju inkubatorā: Prezentācija šeit

Carolin Saareots (Igaunija) - prakse portālā www.sievietespasaule.lvPrezentācija šeit

Visi dalībnieki semināra noslēgumā un projekta vadītājs Anders Bergstroms no Zviedrijas

 

24.02.2011

Notikumi

«Janvāris 2021»
POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031