Baltijas apmācību programma (BTP)

Jaunumi projektā "Baltijas apmācību programma"

Š.g. 12.decembrī noslēdzās eksperimentālā mācību moduļa ceturtās grupas apmācību pasākumi un prakse. Mācību modulis sākās ar vienas nedēļas ievadkursu, kas notika Valmierā  no 13. – 19.novembrim; tam sekoja trīs nedēļu prakse uzņēmumos Igaunijā, Zviedrijā un Latvijā.

No Latvijas projekta ceturtajā grupā piedalījās četri jaunieši: Rihards Švalkovskis no Vidzemes augstskolas, Elīna Ballode no Informācijas sistēmu menedžmenta augstskolas,  Matīss Ciņķis no Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma profesionālās vidusskolas  un Vitājis Aksjonovs no Rīgas Tehniskā koledžas. Divi dalībnieki devās praksē uz Zviedriju: Matīss – VOLVO autoservisā uzņēmumā „Bilbolaget” Ljusdalē un Vitālijs – Frans Schartau Biznesa institūtā Stokholmā, kas ir viens no BTP projekta partneriem.  Trīs dalībnieki praktizējās Igaunijas uzņēmumos Tallinā: Rihards – IT uzņēmumā „Digiinfo”, bet Elīna – tūrisma uzņēmumā „360 kraadi”.

Viena meitene no Zviedrijas un trīs jaunieši no Igaunijas bija praksē Latvijas uzņēmumos, kas tika izvēlēti atbilstoši biznesa idejai, ar kuru dalībnieki bija pieteikušies projektā. Josefine Friberga no Zviedrijas viesojās keramiķes Ingrīdas Žagatas radošajā darbnīcā „Cepļi”; Jaana Poldoja no Igaunijas – firmā „ArtBag”. Grupā piedalījās arī divi jaunieši no projekta Igaunijas partnera Narvas profesionālās izglītības centra: Viktorija Gurina un Ruslans Bulgakovs; viņi bija praktikanti uzņēmumā „Dzintara ceļš”: Ruslans – restorānā „Taverna”, bet Viktoriju interesēja ekskursiju organizēšana ar audiogida starpniecību.

 Prakses laikā visi dalībnieki sagatavoja prezentācijas par prakses gaitu un savas biznesa projekta idejas attīstību. Mācību moduļa noslēgumā visi dalībnieki satikās Rīgā, kur demonstrēja savas prezentācijas un novērtēja piedalīšanos projektā.

12.decembrī Rīgā, konferenču viesnīcā TOMO, notika piektais projekta seminārs par tēmu „Internationalisation of VET (Vocational Education and Training) - in practice” (Profesionālās izglītības un apmācības internacionalizācija praksē).  Seminārā piedalījās pārstāvji no profesionālajām izglītības iestādēm un uzstājās visu triju projekta dalībvalstu eksperti : Ene-Mall Vernik-Tuubel no Igaunijas Izglītības un pētniecības ministrijas, Inta Baranovska no LR IZM Valsts izglītības un satura centra, Lena Flodina no Frans Schartau Biznesa institūta.  Veiksmīgākie projekta dalībnieki seminārā uzstājās ar savām prezentācijām.

 

Šeit pieejamas visas dlaībnieku un lektoru prezentācijas:

Dalībnieku prezentācijas:

Elīna Ballode

Jaana Põldoja

Josefin Friberg

Matīss Ciņķis

Rickard Irvall

Rihards Svalkovskis

Ruslan Bulgakov

Timmo Lember

Viktoria Gurina

Vitalijs Aksjonovs

 

Lektoru prezentācijas:

Inta Baranovska

Lena Flodin

Ene-Mall Vernik-Tuubel - "Valga_Valka_VTC"

Ene-Mall Vernik-Tuubel - "VET_Estonia"

 


Detalizētāka informācija par projektu BTP projekta mājas lapā www.baltictrainingprogramme.eu

Informāciju sagatavoja projekta vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā Dagnija Ūdre, tel. 29219477, e-pasts: dagnija.udre@vidzeme.lv

27.12.2011

Notikumi

«Janvāris 2021»
POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031