Baltijas apmācību programma (BTP)

Projekta “Baltija apmācību programma” seminārs un plānošanas sanāksme Stokholmā

 

Š.g. 11. un 12. oktobrī Stokholmā, Zviedrijā norisinājās Centrālā Baltijas jūras reģiona INTERREG IV A pārrobežu sadarbības programmas projekta „Baltic Training Programme” seminārs un plānošanas sanāksme.

Š.g. 11. oktobrī Frans Schartau Biznesa institūtā, Stokholmā, Zviedrijā, notika projekta seminārs par tēmu „Profesionālās izglītības un apmācības internacionalizācija: ECVET – līdzeklis ārzemju prakšu kvalitātes nodrošināšanai”. Viens no BTP projekta mērķiem ir atbalstīt darbaspēka mobilitāti Baltijas jūras reģionā, piedāvājot eksperimentālu apmācību moduli kā vienu no risinājumiem.  

Latviju šajā seminārā pārstāvēja divi eksperti – Dace Šaitere, AS „Grindeks” Personāla departamenta vadītāja, un Andris Spaile, Ērgļu arodvidusskolas direktors, kā arī projekta vadītāja Dagnija Ūdre. Dace Šaitere uzstājās ar prezentāciju par AS „Grindeks” pieredzi, atbalstot izglītību un zinātni. Šim nolūkam uzņēmums ir izveidojis īpašu fondu, kas materiāli palīdz gan izglītības un zinātnes iestādēm, gan piešķir stipendijas skolotājiem, zinātniekiem, studentiem un skolēniem. Uzņēmums aktīvi piesaista praktikantus gan no Latvijas, gan ārvalstīm. Projekta eksperts Andris Spaile darba grupu iepazīstināja ar Ērgļu arodvidusskolas pieredzi veidot profesionālās izglītības programmas atbilstoši vienota līmeņa Eiropas kvalifikācijas prasībām. Abi eksperti un projekta vadītāja piedalījās darba grupu diskusijās.

12.oktobrī, projekta vadošais partneris – asociācija „Norden” – organizēja projekta plānošanas sanāksmi, kuras gaitā projekta partneri pārrunāja turpmākos projekta pasākumus šajā gadā un 2013.gadā. Sanāksmē piedalījās pārstāvji no vēl viena projekta ar līdzīgu tematiku - „Nordpraktik”, kas tikko uzsācis savas aktivitātes, un šī projekta darbinieki vēlējās iegūt pieredzi no BTP projekta.

Pašlaik noslēdzas ceturtās apmācību grupas komplektēšana un notiek viesuzņēmumu meklēšana. Projekta pasākumi ceturtajai apmācību grupai notiks no 13.novembra līdz 12.decembrim. Tie sāksies ar vienas nedēļas ilgu apmācību kursu Latvijā, kam sekos trīs nedēļu prakse uzņēmumos un noslēguma tikšanās un seminārs Rīgā.

Projekta pēdējā, piektā apmācību grupa plānota nākošā gada martā – aprīli. Dalībnieki var pieteikties jau tagad, aizpildot pieteikuma formu projekta mājas lapā.

Sīkākā informācija par projektu BTP un pieteikšanās projekta mājas lapā www.baltictrainingprogramme.eu

 

Daces Šaiteres prezentācija

Andra Spailes prezentācija

 

D. Šaitere prezentē sanāksmes dalībniekiem

Darba grupas aktīvi diskutē savā starpā

 

Latvijas pārstāvji

 

 

Informāciju sagatavoja:
projekta vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā
Dagnija Ūdre
tel. 29219477
e-pasts: dagnija.udre@vidzeme.lv

25.10.2011

Notikumi

«Janvāris 2021»
POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031