Baltijas apmācību programma (BTP)

Projekts “Baltijas apmācību programma” kā veiksmes stāsts

Projekts “Baltijas apmācību programma” (BTP) ir noslēdzies. Daļa no projekta dalībniekiem veiksmīgi turpina darbu un attīsta savas uzņēmējdarbības idejas jau pavisam praktiski, piedāvājot produktus un pakalpojumus, kas atzīti ne tikai Vidzemē, bet nu jau arī visā Latvijā.

Artis Lielbārdis BTP mācību modelī piedalījās pirmajā projekta gadā. Tagad SIA "Valmiera Organize" ķirbju pārstrādes zīmols "Lucky Pumpkin" kļūst aizvien populārāks Latvijas un Skandināvijas tirgū. Kā ziņo “Latvijas Avīze”: “Jau tūlīt pēc prakses no vecākiem piederošas saimniecības uzņēmumam "Valmiera Organize" iznomāja zemi un piecos hektāros iesēja ķirbjus. Kopā ar smiltsērkšķu audzētāju iesaistījušies bioloģiski sertificētas saimniecības statusa iegūšanai. Ķirbji "Lejasvagaļos" auguši vareni un ražošana rit pilnā sparā. Tiesa, tas nav lētā gala produkts, tādēļ arī veikalā nonāk fasēts pagaidām mazos trauciņos.”.

2011. gadā SIA "Valmiera Organize" tika nominēts Swedish Business Awards, tāpat kā jaunais uzņēmums SIA “80 art”. SIA "80 art" direktors Toms Bergs BTP projekta mācībās un praksē piedalījās šī gada sākumā. Uzņēmums “80 art” piedāvā inovatīvu pieeju radio reklāmas veidošanā, kad reklāmas pasūtītājs uzņēmuma mājas lapā var izvēlēties reklāmas balsi, ierakstīt reklāmas tekstu un dažu stundu laikā saņemt reklāmas rullīti savā e-pastā. Uzņēmuma pakalpojumus nu jau izmanto visās Latvijā.

Vēl viens projekta “Baltijas apmācību programma” veiksmes stāsts ir paša projekta turpinājums jau plašākās ģeogrāfiskās robežās. Balstoties uz projekta ideju, Valsts izglītības satura centra pārstāvji 2012. gadā uzsākuši ieviest jaunu projektu “Hansa-Vet”. Kā stāsta paši projekta pārstāvji: “Projekts vērsts uz to, lai izmantotu inovatīvo un pozitīvo pieredzi, ko Norden Asociācija (Zviedrija) un Baltic Bright (Latvija) ir guvuši esošajā Interreg projektā “Baltic Training Programme”: profesionālās izglītības dalībnieku mobilitātes var veicināt ne tikai profesionālo iemaņu nostiprināšanu, bet arī attīstīt uzņēmējdarbības prasmes.”

Vairāk par projektu “Hanse-Vet” iespējams uzzināt šeit.


31.10.2012

Notikumi

«Janvāris 2021»
POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031