Baltijas apmācību programma (BTP)

Projekts "Baltijas apmācību programma" kā veiksmīgs pārrobežu sadarbības piemērs

5. septembrī Ārlietu ministrijā norisinājās starptautisks darba seminārs, kas bija veltīts pārrobežu sadarbībai Baltijas jūras reģionā. Tā mērķis bija ne vien stiprināt kontaktus starp Latvijas un Zviedrijas atbildīgajām iestādēm, bet arī izvērst diskusiju par veiksmīgiem pārrobežu sadarbības piemēriem. Dalībnieku vidū bija Zviedrijas un Latvijas eksperti un valsts institūciju pārstāvji. Seminārā kā veiksmīgs piemērs tika prezentēts arī projekts "Baltijas apmācību programma", kura vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā Dagnija Ūdre semināra dalībniekus informēja par projekta rezultātiem un jauniešu pieredzi apmācību un prakses laikā.

Pasākumu atklājot, Ārlietu ministrijas Eiropas departamenta direktore - vēstniece Veronika Erte uzsvēra semināra programmas starptautisko dimensiju, aicinot dalībniekus kopīgi strādāt pie lieliem reģionāliem projektiem.

Semināra dalībniekiem bija iespēja iepazīties ar „BaltMet Promo” projekta ietvaros realizēto ceļojumu programmu „Dzīvo kā vietējie” („Live like locals”). Tā parāda, ka Baltijas jūras reģiona zīmola atpazīstamībai ir liels potenciāls tūristu piesaistē.

Plašu interesi izraisīja Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāvja prezentācija par Baltijas Inovatīvo Pētījumu un Tehnoloģiju institūtu (BIRTI), kura mērķis ir saskaņoti attīstīt zinātnisko, izglītības un inovāciju infrastruktūru.

Tāpat semināra gaitā tika prezentēti ES Stratēģijas Baltijas jūras reģionam paraugprojekti, kas sevi jau apliecinājuši darbībā - „Baltic Deal”(labas lauksaimniecības prakses pieredzes izmantošana) un „Baltijas apmācību programma” (profesionālās izglītības internacionalizācijai un pārrobežu uzņēmējdarbībai Baltijas jūras reģionā).

Pasākumu noslēdzot, pārrobežu sadarbības eksperts Filips Švarcs, Centrālās Baltijas jūras Programmas Apvienotā tehniskā sekretariāta vadītājs, pauda pārliecību, ka pat salīdzinoši nelielās pārrobežu sadarbības programmas sniedz būtisku atbalstu ES Stratēģijai Baltijas jūras reģionam. Stratēģija nav tikai reģionālās sadarbības instruments, bet tās galvenais mērķis ir koordinēts redzējums, kas saslēdz kopā daudzās sadarbības iniciatīvas apkārt Baltijas jūrai.

 

Preses kontaktiem:
Preses un informācijas nodaļa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga
Tālrunis: (371) 67016 272
Fakss: (371) 67222 335

11.09.2012

Notikumi

«Janvāris 2021»
POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031