Baltijas transporta loks (Baltic Loop)

16. jūnijā tiešsaistē notiks starptautiska konference par izaicinājumu pārvarēšanas iespējām transporta sektoru attīstībai Baltijas jūras reģionā

Š.g. 16. jūnijā no plkst. 13.00 līdz plkst. 16.00 pēc Latvijas laika tiešsaistē notiks starptautiska konference “Izaicinājumu pārvarēšanas iespējas transporta sektoru attīstībai (Discover the potential to reduce transportation bottlenecks)”, kuras ietvaros nozares pārstāvji tiks iepazīstināti ar trīs jauniem transporta koridoriem Baltijas jūras reģionā. Konferences ietvaros tiks diskutēts par problēmām un risinājumiem, lai uzlabotu jūras un sauszemes kravu un pasažieru pārvadājumu efektivitāti. Konferenci līdzorganizē Vidzemes plānošanas reģions, noslēdzoties Interreg Centrālā Baltijas jūras reģiona programmas projektam “Baltijas transporta loks/Baltic Loop”. Pasākuma laikā Vidzemes plānošanas reģiona pārstāvji iepazīstinās ar projekta ietvaros izstrādāto VIA Hanseatica tūrisma un transporta koridora attīstības vīziju 2030. gadam. Analizējot VIA Hanseatica (A2) tūrisma un transporta koridoru, padziļināti pētīti nepieciešamie transporta infrastruktūras, pakalpojumu un informācijas uzlabojumi ērtākai un efektīvākai pasažieru plūsmai.

Pašlaik gan valstu līmenī, gan arī Eiropas Savienības līmenī, galvenokārt, uzmanība tiek pievērsta kravu pārvadājumiem un pasažieru plūsmai virzienā no Ziemeļiem uz Dienvidiem, savukārt Rietumu-Austrumu virziena potenciāls joprojām nav pilnībā atklāts, lai gan tam ir visi nākotnes attīstības priekšnosacījumi.

Projekta “Baltijas transporta loks” (starptautiski zināms kā BALTIC LOOP, www.balticloop.eu) partnerība no Somijas, Zviedrijas, Latvijas un Igaunijas ir noteikusi trīs jaunus transporta koridorus Baltijas jūras reģionā – Ziemeļu, Dienvidu un Vidējo koridoru -, redzot to nākotnes attīstības potenciālu un konkurētspēju kopējā jūras un sauszemes transporta tīklā.

Padziļināti pētījumi šajos koridoros ir atklājuši vairākas nepilnības, rekomendējot atbilstošus risinājumus, kas ne tikai palīdzētu uzlabot kravas un pasažieru pārvadājumu plūsmas šajos koridoros, bet varētu būt vērtīga pieredze arī citiem transporta koridoriem Eiropā un citur. Digitalizācija, pārredzama un reāllaika informācijas plūsma, samazināts ceļā pavadāmais laiks, sadarbība un efektīva struktūru pārvaldība ir tikai daži no aspektiem, kas jāņem vērā.

Konferences dalībnieki aicināti iepazīties ar piedāvātajiem risinājumiem, t.sk. optimāliem ostu biznesa modeļiem konkurētspējas paaugstināšanai, kuros liela nozīme ir arī mazajām ostām un to potenciālam.

Konferences programma ŠEIT.

Reģistrēšanās pasākuma atvērta līdz š.g. 15. jūnijam ŠEIT (saite tiks nosūtīta dienu pirms pasākuma uz reģistrēšanās veidlapā norādīto e-pasta adresi).

Konferences darba valoda – angļu; konference ir bez maksas.

Interreg Centrālā Baltijas jūras reģiona programmas 2014.-2020.gadam projekta “Baltic Loop” mērķis ir aktualizēt un uzlabot transporta plūsmas Austrumu – Rietumu virzienā Baltijas jūras reģiona centrālajā daļā, radot atbilstošus risinājumus pasažieru un kravu transporta kustības uzlabošanai un dažādu pārvadājumu veidu savietojamībai. To īsteno partneri no četrām valstīm – Somijas, Zviedrijas, Igaunijas un Latvijas. Latvijā projekta partneri ir Vidzemes plānošanas reģions, Rīgas plānošanas reģions un Ventspils Augsto tehnoloģiju parks. www.balticloop.eu / www.vidzeme.lv , PROJEKTI.

Informāciju sagatavojusi: Anita Āboliņa, sabiedrisko attiecību vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā, anita.abolina@vidzeme.lv

04.06.2021

Notikumi

«Decembris 2021»
POTCPSSv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031