Biomasas vērtību ķēdes attīstība Baltijas jūras reģionā (BalticBiomass4Value)

Aicina uz pasākumu Vidzemes reģiona bioresursu īpašniekus un pārvaldītājus

Š.g. 17. decembrī Vidzemes plānošanas reģions un projekta “Baltic Biomass4Value” komanda aicina Vidzemes bioresursu īpašniekus un pārvaldītājus, t.sk. gan publiskā, gan privātā sektora pārstāvjus, kā arī citus interesentus uz klātienes pieredzes apmaiņas un tīklošanās pasākumu. Pasākuma mērķis ir stiprināt bioresursu īpašnieku un pārvaldītāju zināšanas, tostarp informēt viņus par jauniem instrumentiem, kas brīvi izmantojami, mudinot mērķauditoriju plānot ilgtspējīgas un efektīvas biomasas izmantošanu.

 

Pasākumā klātesošie varēs iepazīties ar projekta “Baltic Biomass4Value” ietvaros izveidotās virtuālās bibliotēkas piedāvātajām iespējām, tostarp apkopotajām labajām praksēm un instrumentiem, kas pieejami interaktīvajā tiešsaistes portālā https://balticbiomass4value.eu/.

Kopumā projekta ietvaros izveidoti četri interaktīvi e-vides instrumenti, ar kuriem detalizētāk tiks iepazīstināti pasākuma dalībnieki. Tie ir: virtuālā bibliotēka; statistikas datu kopas un ekspertu vērtējumi par biomasas vērtību ķēdēm Baltijas jūras reģionā; plānošanas rīki bioresursos balstīta biznesa uzsākšanas vai attīstības nolūkiem; aprites bioekonomikas atbalsta sistēmu piedāvātās iespējas dažādās Baltijas jūras reģiona valstīs.

Pasākuma dalībnieki tiks aicināti piedalīties arī diskusijā par to, kāds, viņuprāt, ir Vidzemes reģiona bioresursa potenciāls un iespējas, tostarp, daloties idejās un pieredzē, kā efektīvi izmantot un apsaimniekot arī savā rīcībā esošo resursu.

Dalība pasākumā jāpiesaka līdz 2021. gada 15. decembrim, rakstot uz e-pastu irina.kulitane@konso.lv vai zvanot uz mob.t. +371 29131859. Vietu skaits ierobežots!

>> Pasākuma darba kārtība ŠEIT.

Par projektu “BalticBiomass4Value”

Projekts “Biomasas vērtību ķēdes attīstība Baltijas jūras reģionā (BalticBiomass4Value)” tiek īstenots Interreg Baltijas jūras reģiona sadarbības programmas 2014.-2020. gada ietvaros. Tā īstenošanā iesaistījušies 17 partneri no 8 valstīm; no Latvijas projektā iesaistījušies: Vidzemes plānošanas reģions, Latvijas Lauksaimniecības universitāte un Latvijas pārtikas bioekonomikas klasteris (iepriekš -  Latvijas Augstvērtīgas un veselības pārtikas klasteris).

Projekta mērķis – pilnveidot Baltijas jūras reģiona publiskā un privātā sektora organizāciju un uzņēmumu kapacitāti biomasas vērtību ķēdes resursu ilgtspējīgā un ekonomiski efektīvā izmantošanā un pārvaldībā, sekmējot augstas pievienotās vērtības produktu un atjaunojamās enerģijas risinājumu attīstīšanu un resursu pārvaldības modeļu uzlabošanu. Tāpat ar projekta aktivitātēm plānots uzlabot BJR valsts un privātā sektora dalībnieku spēju ražot bioenerģiju videi draudzīgākā un ekonomiski izdevīgākā veidā, izmantojot jaunus biomasas avotus (galvenokārt bioloģiskos atkritumus) enerģijas ražošanai, kā arī iespējas izmantot bioenerģijas sānu plūsmas augstas vērtības bioproduktiem.

Informāciju sagatavojusi: Anita Āboliņa, sabiedrisko attiecību speciāliste Vidzemes plānošanas reģionā, anita.abolina@vidzeme.lv

01.12.2021

Notikumi

«Jūlijs 2024»
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031