Biomasas vērtību ķēdes attīstība Baltijas jūras reģionā (BalticBiomass4Value)

Atvērta pieteikšanās starptautiskai konferencei par pašvaldību un uzņēmumu perspektīvām un izaicinājumiem bioatkritumu apsaimniekošanā

Š.g. 9.-10. novembrī tiešsaistē notiks starptautiska mēroga konference “Vietējo pašvaldību un to atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumu perspektīvas un izaicinājumi bioatkritumu apsaimniekošanas jomā”, kurā uzstāsies savas jomas eksperti no Latvijas, Spānijas, Vācijas un Zviedrijas. Pasākumā uzmanība tiks vērsta uz bioatkritumu apsaimniekošanas un izmantošanas nākotnes perspektīvām un izaicinājumiem, kā arī tiks aplūkotas  jaunākās bioatkritumu apsaimniekošanas un izmantošanas tehnoloģijas.

Vērtīgs solās būt ieskats Eiropas valstu pieredzē bioatkritumu apsaimniekošanā. Konferences ietvaros akcents tiks likts arī uz biogāzes un biokomposta  ražošanu, izmantojot sadzīves bioatkritumus. Iecerēts iepazīstināt ar vietējām stratēģijām un rīcības plāniem efektīvai  bioatkritumu apsaimniekošanai un izmantošanai.

No Latvijas konferencē par aprites cikla pieeju un novērtējumu atkritumu apsaimniekošanai pašvaldību un to iestāžu līmenī uzstāsies Dr.phys. Rūta Bendere (Rīgas Tehniskā universitāte, biedrības “Latvijas Atkritumu saimniecības asociācija” valdes locekle), savukārt Dr.oec. Arnis Lēnerts (Latvijas Lauksaimniecības universitāte) konferences dalībniekus iepazīstinās ar labas prakses īstenošanas pamatnostādnēm aprites bioekonomikas attīstībai pašvaldību līmenī.

Divu dienu konferencē tiks piedāvātas vērtīgas zināšanas un pieredze, kas noderēs gan pašvaldībām, gan visu līmeņu pārvaldes iestādēm, tostarp politikas veidotājiem un uzraudzītājiem. Tāpat aicināti piedalīties arī pārstāvji no valsts uzņēmumiem, kuru darbība saistīta ar atkritumu apsaimniekošanu un izmantošanu. Saturs būs saistošs arī pētniecības, tehnoloģiskās attīstības un inovāciju institūcijām un uzņēmējdarbības attīstības, tehnoloģiju pārneses organizācijām.

Pasākuma darba valoda – angļu; tiks nodrošināta sinhronā tulkošana uz latviešu valodu.

 

>> PASĀKUMA PROGRAMMA latviešu valodā

>> REĢISTRĒŠANĀS dalībai pasākumā

 

Pasākumu organizē Vidzemes plānošanas reģions kopā ar projekta “BalticBiomass4Value” partneriem - Halmstades Universitāti Zviedrijā un 3N Lejassaksijas Atjaunojamo resursu un bioekonomikas sadarbības tīklu Vācijā.

 

Jautājumiem: Irīna Kulitāne, projekta “BalticBiomass4Value” vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā, irina.kulitane@konso.lv

Informāciju sagatavojusi: Anita Āboliņa, sabiedrisko attiecību vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā, anita.abolina@vidzeme.lv

***

 

Par projektu “BalticBiomass4Value”

Projekts “Biomasas vērtību ķēdes attīstība Baltijas jūras reģionā (BalticBiomass4Value)” tiek īstenots Interreg Baltijas jūras reģiona sadarbības programmas 2014.-2020. gada ietvaros. Tā īstenošanā iesaistījušies 17 partneri no 8 valstīm; no Latvijas projektā iesaistījušies: Vidzemes plānošanas reģions, Latvijas Lauksaimniecības universitāte un Latvijas pārtikas bioekonomikas klasteris (iepriekš -  Latvijas Augstvērtīgas un veselības pārtikas klasteris).

Projekta mērķis – pilnveidot Baltijas jūras reģiona publiskā un privātā sektora organizāciju un uzņēmumu kapacitāti biomasas vērtību ķēdes resursu ilgtspējīgā un ekonomiski efektīvā izmantošanā un pārvaldībā, sekmējot augstas pievienotās vērtības produktu un atjaunojamās enerģijas risinājumu attīstīšanu un resursu pārvaldības modeļu uzlabošanu. Tāpat ar projekta aktivitātēm plānots uzlabot BJR valsts un privātā sektora dalībnieku spēju ražot bioenerģiju videi draudzīgākā un ekonomiski izdevīgākā veidā, izmantojot jaunus biomasas avotus (galvenokārt bioloģiskos atkritumus) enerģijas ražošanai, kā arī iespējas izmantot bioenerģijas sānu plūsmas augstas vērtības bioproduktiem.

 

 

CITAS PROJEKTA "BalticBiomass4Value" ZIŅAS

 

--

27.10.2021

Notikumi

«Oktobris 2022»
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31