Biomasas vērtību ķēdes attīstība Baltijas jūras reģionā (BalticBiomass4Value)

Publicēta jaunākā BalticBiomass4Value ziņu lapa - aktualitātes bioekonomikas sektorā Baltijas jūras reģiona valstīs

Aicinām visus interesentus iepazīties ar trešo projekta BalticBiomass4Value (www.balticbiomass4value.eu) ziņu lapu. Tā pārskatāmā veidā sniedz aktuālāko informāciju par projekta aktivitātēm, rezultātiem un pēdējos mēnešos notikušajiem, kā arī plānotajiem bioekonomikas jomas pasākumiem Baltijas jūras reģiona (BJR) valstīs. Ziņu lapa plašāk iepazīstina ar trim no kopskaitā 17 BalticBiomass4Value projekta partneriem.

Lasiet par projektā veikto pētījumu, kas atspoguļo biomasas vērtību ķēžu kartēšanu Baltijas jūras reģiona valstīs. To veica Varmijas - Mazūrijas universitāte Olštinā (UWM), Polijā, lai sekmētu ilgtspējīgas un efektīvas atjaunojamās enerģijas ražošanu un uzlabotu siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanos BJR. Praktiski izmantojot pētījuma rezultātus, vienlaikus tiktu panākti nozīmīgi vides aizsardzības efekti - ekosistēmas un to pakalpojumu uzturēšana, neveicinot mežu izciršanu, biotopu degradāciju vai bioloģiskās daudzveidības zudumu. Pētnieki atzīst, ka pastāv ievērojamas iespējas attīstīt lauksaimniecības organisko atlikumu un atkritumu izmantošanu, lai to izmantotu bioenerģijas ražošanai. Enerģijas ieguvei var izmantot biomasu no salmiem, daudzgadīgiem kultūraugiem, kūtsmēsliem un vircas, tāpat arī no zivju pārstrādes atkritumiem.

Partnervalstīs, tai skaitā arī Latvijā, notikušas dažādas aktivitātes tiešsaistē un klātienē -  ieinteresēto pušu iesaistes pasākumi, semināri un citas darbības. Nozīmīgākā bija septembrī Kauņā (Lietuva) organizētā starptautiskā konference “Biorūpniecības izrāviens” (Bio-based Industries Fast Forward), kas  veltīta bioekonomikas dažādiem aspektiem un tās attīstības potenciālam BJR. Konferences sesijās runātāji iepazīstināja ar dažādu biomasas resursu, tai skaitā lauksaimniecības, mežsaimniecības, notekūdeņu un sadzīves atkritumu biomasas, inovatīvu izmantošanu ilgtspējīgas bioenerģijas un citu bioproduktu ražošanā.

Ziņu lapa iepazīstina ar tuvākajiem projektā plānotajiem pasākumiem, kā arī ar bioekonomikas nozares jaunumiem Eiropā. Tajā var gūt ieskatu par BalticBiomass4Value partneriem: Norvēģijas Bioekonomikas pētījumu institūtu (NIBIO), Lejassaksijas Atjaunojamo resursu un bioekonomikas tīklu 3N, Vācijā, un Varmijas - Mazūrijas universitāti Olštinā (UWM), Polijā.

Ziņu lapa (angļu valodā) lasāma >> ŠEIT <<

Ilustrācija: pixabay.com

***

Par projektu "BalticBiomass4Value"

Projekts “Biomasas vērtību ķēdes attīstība Baltijas jūras reģionā (BalticBiomass4Value)” tiek īstenots Interreg Baltijas jūras reģiona sadarbības programmas 2014.-2020. gada ietvaros. Tā īstenošanā iesaistījušies 17 partneri no 8 valstīm.

Projekta mērķis – pilnveidot Baltijas jūras reģiona publiskā un privātā sektora organizāciju un uzņēmumu kapacitāti biomasas vērtību ķēdes resursu ilgtspējīgā un ekonomiski efektīvā izmantošanā un pārvaldībā, sekmējot augstas pievienotās vērtības produktu un atjaunojamās enerģijas risinājumu attīstīšanu un resursu pārvaldības modeļu uzlabošanu. Tāpat ar projekta aktivitātēm plānots uzlabot BJR valsts un privātā sektora dalībnieku spēju ražot bioenerģiju videi draudzīgākā un ekonomiski izdevīgākā veidā, izmantojot jaunus biomasas avotus (galvenokārt bioloģiskos atkritumus) enerģijas ražošanai, kā arī iespējas izmantot bioenerģijas sānu plūsmas augstas vērtības bioproduktiem.

Jautājumiem: Kristaps Ročāns, projekta BalticBiomass4Value vadītājs Vidzemes plānošanas reģionā, kristaps.rocans@vidzeme.lv.

19.11.2020

Notikumi

«Jūlijs 2024»
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031