Ilgtspējīgas enerģijas sabiedrība (SEC)

 

Aizvien biežāk ikdienā dzirdam tādus terminus kā “Energoefektivitāte”, “Zaļais dzīvesveids”, “Ilgtspējīgas enerģijas sabiedrība”. Būtiski saprast, ka pārdomātam dzīvesveidam, ņemot vērā klimata pārmaiņas un vides izmaiņas visā Pasaulē, ir neatsverams ieguldījums sabiedrības kopīgā un veselīgā nākotnē. Ilgtspējīga sabiedrība sākas ar katru no mums, tāpēc Vidzemes plānošanas reģions sadarbībā ar Tartu Reģionalās enerģijas aģentūru, Rouges un Alūksnes pašvaldībām, apvienojis zināšanas projektā “Ilgtspējīgas enerģijas sabiedrība”. Projekta dalībnieki būs Vidzemes plānošanas reģiona, Rouges un Tartu apgabalu skolēni, skolotāji un viņu ģimenes locekļi, kuri ar praktiskiem piemēriem un darbošanos izzinās energoefektīva dzīvesveida nozīmi un ieguvumus. Tāpat enerģijas taupīšanā un paradumu mainīšanā iesaistīsies vietējās mājsaimniecības, lai kopīgi uzlabotu mūsu visu ikdienu un paradumus energoefektivitātes veicināšanā.

 

Nosaukums

Ilgtspējīgas enerģijas sabiedrība

Abreviatūra

SEC

Vadošais partneris

Tartu Reģionalā enerģijas aģentūra, Igaunija

Projekta numurs Est-Lat 21
Programma Interreg Estonia – Latvia 2014-2020

Partneri

 1. Tartu Reģionalā enerģijas aģentūra, Igaunija;
 2. Rouges pašvaldība, Igaunija;
 3. Vidzemes plānošanas reģions;
 4. Alūksnes novada pašvaldība.

Asociētie partneri

-

Mērķis

 1. Paaugstināt zināšanas par enerģijas ikdienas patēriņu un uzlabot enerģijas taupīšanu Latvijas un Igaunijas mājsaimniecībās un kopienās;
 2.  Paaugstināt izpratni par enerģiju skolās un iepazīstināt ar interaktīvām “mācīties darot” mācīšanas metodēm, ietekmējot nākamo paaudžu paradumus;
 3. Veicināt inovatīvus un gudrus risinājumus un labās prakses enerģijas efektīva izmantošanai, pielietojot demo vienības, IKT ierīces un instrumentus.

Pasākumi

 • Izglītojoša kampaņa skolās “Enerģijas skolas”, izglītojot pamatskolu audzēkņus. Aktivitāte iekļaus pētījumu veikšanu, auditēšu un eksperimentēšu saistībā ar enerģijas patēriņu, mācot skolēniem analizēt un mainīt savus ikdienas enerģijas patēriņa ieradumus un iedvesmojot tos uzlabot arī savus vecākus un vecvecākus. Tiks veikta arī skolu personāla apmācība, enerģijas dienas Latvijā un Igaunijā, kā arī kampaņa sociālos medijos.
 • Kampaņa “Ilgtspējīgas enerģijas sabiedrība” ar mērķi palielināt enerģijas ietaupīšanu mājsaimniecībās ikdienas paradumos.

Rezultāti

 • Divu Vidzemes plānošanas reģionu skolu aprīkošana ar enerģijas klasēm;
 • Skolotāju apmācība energoplānošanā;
 • Skolēnu “Hobiju grupu” jeb pulciņu veidošana un apmācība par energoefektivitāti;
 • Dalība Enerģijas dienās Igaunijā;
 • Informatīvas lekcijas par energoefektivitāti mājsaimniecībās;
 • Video konkurss skolēniem par energoefektīvu dzīvesveidu.

Budžets

Projekta kopējais budžets – 289 730.00 EUR

-no tiem ERAF līdzfinansējums - 246 270.50 EUR

VPR budžets – 59 150.00 EUR

- no tiem ERAF līdzfinansējums - 50 277.50 EUR

Ieviešanas laiks

01.03.2017 – 31.08.2018

Kontaktpersona VPR

Maija Rieksta

“Ilgtspējīgas enerģijas sabiedrība” projekta vadītāja

Tel. +371 26099521

maija.rieksta@vidzeme.lv

Projekta mājaslapa

http://www.trea.ee/sec/lv/

Augstākminētā informācija šajā mājas lapā atspoguļo autora viedokli un Igaunijas-Latvijas programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.

Notikumi

«Novembris 2021»
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930