Informācijas sabiedrības un IKT attīstība audiovizuālajā uzņēmējdarbībā (Medi@TIC)

Audiovizuālie un digitālie risinājumi Latvijā: uzņēmējdarbība un mārketings tehnoloģiju laikmetā

14. augustā Vidzemes plānošanas reģiona projekta „Informācijas sabiedrības un IKT attīstība audiovizuālajā uzņēmējdarbībā” (Medi@TIC) komanda aicina visus, kuriem interesē digitālie mediji, mobilās aplikācijas, datorspēles, kino montāža, datorgrafika jeb viss, kas saistīts ar audiovizuālo sektoru, uz radošu tikšanos gan ar jomas profesionāļiem, gan studentiem un topošajiem profesionāļiem, lai kopīgi meklētu veiksmīgākos risinājumus jomas attīstībai Vidzemē. Valmierā, Valmieras biznesa un inovāciju inkubatorā (VBII), plkst. 13:00 notiks seminārs par audiovizuālā sektora iespējām, iepazīstot vairākus Latvijas labās prakses piemērus. Šī semināra uzsvars likts uz audiovizuālā sektora attīstības iespējām Latvijā un audiovizuālo risinājumu efektīvu un radošu izmantošanu uzņēmumu un organizāciju mārketingā.

Digitālās aģentūras „Cube Media” vadītājs Ingus Augstkalns dalīsies savā pieredzē par veiksmīga uzņēmuma attīstību un digitālo mediju sniegtajām iespējām, sākot ar ideju un beidzot ar izpildījumu. Latvijas IT klastera vadītāja Lilita Sparāne iepazīstinās ar klastera uzņēmumu pieredzi audiovizuālo risinājumu attīstīšanā Latvijas un eksporta tirgos. Semināra apmeklētājiem būs unikāla iespēja dzirdēt mārketinga, digitālo mediju un reklāmas eksperta Zigurda Zaķa lekciju par stāstu stāstīšanu digitālā mārketinga laikmetā ar multimediju un audiovizuālu materiālu palīdzību, demonstrējot vairākus praktiskus mārketinga un reklāmas kampaņu piemērus. Semināra noslēgumā, sadarbībā ar Vidzemes Augstskolas organizēto Baltijas starptautisko vasaras skolu, vairāku studentu komandas prezentēs semināra laikā izstrādātos audiovizuālos mārketinga risinājumus trim Vidzemes augstvērtīgas un veselīgas pārtikas klastera uzņēmumiem, kas tiks izstrādāti Ineses Lukaševskas, aģentūras A.W.Olsen & Partner Sholz & Friend/Riga partneres, vadībā.

Šis seminārs ir lielisks turpinājums 2014. gada. 5. martā aizvadītajam projekta starptautiskajam semināram, kurā tika runāts par audiovizuālā sektora iespējām tradicionālajās industrijās un tika prezentēti uzņēmuma SIA „Fun Generation Lab” veiksmīgā pieredze izveidojot pasaules atzinību guvušo mobilo aplikāciju "Motocross Elite", klātesošajiem bija iespēja iezīsties ar kino blogeru kustību Latvijā, par virtuālās un papildinātās realitātes risinājumiem, audiovizuālo iespēju izmantošana Rīgas, kā Eiropas kultūras galvaspilsētas pasākumu programmā  „3D Karnevāls "Sajūtu Konteineri" un citiem interesantiem piemēriem.

Uz semināru gaidām reģiona uzņēmējus, pašvaldību speciālistus, studentus, mediju pulciņu mākslas skolu skolotājus, ikvienu, kas darbojas audiovizuālajā un digitālajā jomā, vai vienkārši ir ieinteresēti iepazīt veiksmīgu Latvijas audiovizuālās jomas uzņēmumu piemērus un iedvesmoties jaunām idejām.

Semināram aicinām pieteikties līdz 13. augusta plkst. 15:00 Vidzemes plānošanas reģiona mājaslapas sadaļā „Semināri VPR”.

Par projektu: Tā galvenais uzdevums ir veicināt starptautiskas nozīmes sadarbību un pieredzes apmaiņu starp projekta partneru reģionu uzņēmējiem un augstskolām, meklējot risinājumus audiovizuālās jomas straujākai attīstībai Eiropā. 

Līdz šim projektā ir veikts detalizēts audiovizuālā sektora izvērtējums Vidzemē, kas parādījis, ka Vidzemē ir liels potenciāls un vajadzīgie priekšnosacījumi jomas attīstībai. Dokumentā skatīti gan audiovizuālās jomas attīstības priekšnosacījumi, gan vērtēts arī institucionālais atbalsts un finansējums sektora attīstībai. Tāpat pētīta likumdošana un izglītības iespējas, arī galvenie audiovizuālā satura izplatīšanas kanāli. Ar detalizētu sektora izvērtējumu varat iepazīties šeit.

Projekta kontekstā par audiovizuālu saturu tiek uzskatīti gan kinematogrāfiski darbi, gan tradicionālo un tiešsaistes mediju radītais saturs, gan arī izklaides saturs, piemēram, video spēles, gan dažādi funkcionālie risinājumi, kuru pamatā ir tehnoloģijas, praktiskais dizains un lietojamība, piemēram, mobilo tālruņu lietotnes/aplikācijas. Projektā īpaša uzmanība pievērsta audiovizuālā satura veidošanai jaunām izplatīšanas platformām (mobilas tehnoloģijas, digitālā TV, 3D formāts u. c.).

 

Papildu informācija: Laila Gercāne, Attīstības un projektu nodaļas vadītāja, projekta Medi@TIC vadītāja, Vidzemes plānošanas reģions, Tālr.: +371 64116007, Mob.: +371 29120536, E-pasts: laila.gercane@vidzeme.lv , www.vidzeme.lv

24.07.2014

Notikumi

«Augusts 2020»
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31