Informācijas sabiedrības un IKT attīstība audiovizuālajā uzņēmējdarbībā (Medi@TIC)

Diskutē par atbalsta formām audiovizuālo mediju jomas attīstībā

Maija sākumā Īrijā norisinājās projekta Medi@TIC partneru tikšanās, kurā piedalījās arī Vidzemes plānošanas reģiona piesaistītie eksperti Agnese Karaseva un Jānis Buholcs. Tikšanās laikā klātesošie tika iepazīstināti ar labākajiem audiovizuālās jomas attīstības piemēriem, tāpat tika pārrunātas pašvaldību atbalsta sniegšanas iespējas jomas uzņēmējiem.Semināra laikā tika gūtas atziņas par uzņēmēju savstarpējās sadarbības nepieciešamību un lietderību, kā arī publiskās pārvaldes lomu, koordinējot esošo sadarbību, kā arī meklējot jaunus partnerus. Viena no iespējām, kā pašvaldībai atbalstīt uzņēmumus, ir kontaktu datubāzu uzturēšana, kā arī projektu ieviešana, iesaistot to īstenošanā vietējos uzņēmējus, lai izmantotu konkrētā reģiona priekšrocības un potenciālu. Semināra dalībnieki tika iepazīstināti arī ar Londonderrijas (Londonderry) tirdzniecības kameras apstiprināto digitālās ekonomikas stratēģiju, kas kalpo par pamatu privātā un publiskā sektora sadarbībai audiovizuālajā jomā.

Pasākuma laikā tika atspoguļoti arī vairāki labās prakses piemēri filmu industrijā, kā arī tika prezentētas dažādu vietējo uzņēmumu aktivitātes reklāmas nozarē. Uzmanība tika pievērsta arī audiovizuālā satura produktu (piemēram, animācijas, video spēļu) popularizēšanas un izplatīšanas atbalstam digitālajā ērā. Tika diskutēts arī par apmācību un izglītošanas nepieciešamību audiovizuālo mediju jomā.

Projekta partneri vienojās, ka nākamā tikšanās projektā notiks novembrī, kad īpaši tiks pievērsta uzmanība finansējuma piesaistes modeļiem un atbalsta instrumentiem audiovizuālā sektora attīstības sekmēšanai. 2014.gada martā seminārs un projekta partneru tikšanās plānota Latvijā.

Projekta „Informācijas sabiedrības un IKT attīstība audiovizuālajā uzņēmējdarbībā” jeb Medi@TIC galvenais uzdevums ir veicināt starptautiskas nozīmēs sadarbību un pieredzes apmaiņu starp projekta partneru reģionu uzņēmējiem un augstskolām, meklējot risinājumus kā attīstīt audiovizuālo jomu Eiropā. Projekts tiek ieviests sekojot izmaiņām informācijas sabiedrībā, kas radījušas tehnoloģisku plaisu starp tradicionālajiem audiovizuālajiem produktiem un mūsdienu augsti attīstītajām tehnoloģijām.

Seminārs norisinājās Interreg IV C programmas finansētā projekta “Informācijas sabiedrības un IKT attīstība audiovizuālajā uzņēmējdarbībā” ietvaros.

Papildu informācija:
Laila Gercāne
Attīstības un projektu nodaļas vadītāja
Vidzemes plānošanas reģions
Cēsu iela 19-54, Valmiera
Tālr. +371 64116007
Mob. +371 29120536
www.vidzeme.lv

04.06.2013

Notikumi

«Augusts 2020»
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31