Informācijas sabiedrības un IKT attīstība audiovizuālajā uzņēmējdarbībā (Medi@TIC)

Medi@TIC partneri smeļas pieredzi Spānijas pilsētā San Sebastianā

No 28. oktobra līdz 29. oktobrim Spānijas pilsētā San Sebastianā notika projekta „Informācijas sabiedrības un IKT attīstība audiovizuālajā uzņēmējdarbībā” (Medi@TIC) projekta partneru tikšanās un noslēguma konference, kura bija veltīta video spēļu sektora attīstībai.   

Pēc statistikas datiem Spānija ir ceturtā lielākā valsts pasaulē, kurā tiek izstrādātas un pārdotas video spēlēs. Noslēguma konference pulcēja jomas profesionāļus no atzītām video spēļu kompānijām un jaunos video spēļu izstrādātājus, kuriem bija iespēja satikt potenciālos darba devējus un sadarbības partnerus un uzzināt video spēļu radīšanas un pārdošanas noslēpumus.  

   
Konferences dalībnieki

Pateicoties San Sebastianas dabas skaistumam un arhitektūrai, kā arī sadarbībai ar filmu industriju, tā tiek Eiropā pozicionēta kā izcila vieta audiovizuālu produktu radīšanai. Pilsētā katru gadu notiek seši starptautiski filmu festivāli veltīti dažādām tēmām, kā arī citi lieli kultūras notikumi. 2016. gadā San Sebastiana kļūs par Eiropas Kultūras galvaspilsētu.

Jauniešu aizplūšana uz lielpilsētām ir būtiska problēma, ar ko saskaras San Sebastianas pašvaldība. Lai noturētu jaunos talantus reģionā, pilsētas pārvalde pēdējos gados mērķtiecīgi ir tiekusies veidot tādu infrastruktūru, kas veicinātu audiovizuālā sektora attīstību. Viesojoties San Sebastianā, projekta partneri apmeklēja audiovizuālā sektora centru „PI@ - Audiovisual Innovative Pole”. Tā ir vieta, kur ir radītas dažādas iespējas audiovizuālā sektora uzņēmumiem strādāt un radīt produktus, piemēram, filmēt, apstrādāt video un audio materiālus, kā veidot dažādus digitālā dizaina produktus. Centrs sniedz iespēju un atbalstu uzņēmējiem paplašināt savu uzņēmējdarbību un radīt jaunus risinājumus.


 
Projekta partneri apmeklē audiovizuālā sektora centru "PI@"

Tāpat, lai veicinātu jaunās paaudzes piesaisti pilsētai, San Sebastianas pašvaldība ir izveidojusi „Talent House”. Tā ir iniciatīva, kas palīdz darboties jaunajiem pētniekiem un zinātniekiem, nodrošinot zināšanu pārnesi, sadarbības kontaktu veidošanu un piemēroti vidi jauno talantu attīstībai.       

Par projektu:    
„Medi@TIC” tuvojas savam noslēgumam. Trīs gadu garumā tā galvenais uzdevums bija veicināt starptautiskas nozīmes sadarbību un pieredzes apmaiņu starp projekta partneru reģionu uzņēmējiem un augstskolām, meklējot risinājumus audiovizuālās jomas straujākai attīstībai Eiropā. 

Līdz šim projektā ir veikts detalizēts audiovizuālā sektora izvērtējums Vidzemē, kas parādījis, ka Vidzemē ir potenciāls un vajadzīgie priekšnosacījumi jomas attīstībai. Dokumentā skatīti gan audiovizuālās jomas attīstības priekšnosacījumi, gan vērtēts arī institucionālais atbalsts un finansējums sektora attīstībai. Tāpat pētīta likumdošana un izglītības iespējas, arī galvenie audiovizuālā satura izplatīšanas kanāli. Ar detalizētu sektora izvērtējumu varat iepazīties šeit.

Papildu informācija: Laila Gercāne, Attīstības un projektu nodaļas vadītāja, projekta Medi@TIC vadītāja, Vidzemes plānošanas reģions, Tālr.: +371 64116007, Mob.: +371 29120536, E-pasts: laila.gercane@vidzeme.lv, www.vidzeme.lv

04.11.2014

Notikumi

«Augusts 2020»
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31