Informācijas sabiedrības un IKT attīstība audiovizuālajā uzņēmējdarbībā (Medi@TIC)

Veikta audiovizuālās jomas situācijas izpēte Vidzemes reģionā

Projekta „Informācijas sabiedrības un IKT attīstība audiovizuālajā uzņēmējdarbībā (Medi@TIC)” ietvaros veikta audiovizuālās jomas situācijas izpēte Vidzemes reģionā. Tās mērķis bija noskaidrot vai un kā IKT (informācijas komunikāciju tehnoloģijas) tiek izmantotas audiovizuālajā jomā Vidzemes reģionā. Dokumentā skatīti gan audiovizuālās jomas attīstības priekšnosacījumi, gan vērtēts arī institucionālais atbalsts un finansējums sektora attīstībai. Tāpat pētīta likumdošana un izglītības iespējas, arī galvenie audiovizuālā satura izplatīšanas kanāli.

Tā kā audiovizuālās jomas attīstība ir globāla tendence, turklāt tā notiek kā metropolēs, tā arī attālinātos reģionos, potenciālajiem jomas pārstāvjiem jāizvērtē savas iespējas līdzdarboties. Veicot situācijas izpēti Vidzemē, eksperti pauž pārliecību, ka Vidzemes audiovizuālās jomas uzņēmējiem ir liels potenciāls attīstīties - ir gan specifiskas zināšanas un prasmes, gan arī konkurētspējīgas izmaksas projektu realizācijai.

Audiovizuālās jomas situācijas izpēte izstrādāta piedaloties nozares ekspertiem: Vidzemes reģionā strādājošajiem uzņēmējiem, uzņēmējdarbības atbalsta institūciju pārstāvjiem un Vidzemes augstskolas mācībspēkiem. Dokumenta izstrādes laikā pieaicinātie jomas eksperti un uzņēmēji vairākkārt uzsvēruši, ka procesi audiovizuālās jomas attīstībā nav nošķirami no kopējām tendencēm Latvijā.

Projekta Medi@TIC ietvaros paredzēts sagatavot arī ieteikumu kopumu politikas izstrādei reģionā, lai īstenotu un attīstītu esošo potenciālu IKT izmantošanai audiovizuālajā sektorā.

Ar audiovizuālās jomas situācijas izvērtējumu Vidzemes reģionā iespējams iepazīties šeit

Projekta „Informācijas sabiedrības un IKT attīstība audiovizuālajā uzņēmējdarbībā” jeb Medi@TIC galvenais uzdevums ir veicināt starptautiskas nozīmes sadarbību un pieredzes apmaiņu starp projekta partneru reģionu uzņēmējiem un augstskolām, meklējot risinājumus kā attīstīt audiovizuālo jomu Eiropā. Projekts tiek ieviests sekojot izmaiņām informācijas sabiedrībā, kas radījušas tehnoloģisku plaisu starp tradicionālajiem audiovizuālajiem produktiem un mūsdienu augsti attīstītajām tehnoloģijām. Projekts tiek īstenots programmas INTERREG IVC ietvaros.

Papildus informācija: Laila Gercāne, Attīstības un projektu nodaļas vadītāja, Vidzemes plānošanas reģions, Tālr.: +371 64116007, Mob.: +371 29120536, E-pasts: laila.gercane@vidzeme.lv , www.vidzeme.lv

12.06.2013

Notikumi

«Augusts 2020»
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31