Inteliģento transporta sistēmu risinājumu tīkls reģionos (RITS-Net)Eiropas Savienībā transporta nozarē šobrīd ir aktuāls jēdziens „inteliģentās transporta sistēmas” (ITS) – inovatīvi informācijas un sakaru tehnoloģiju risinājumi, kurus izmanto, lai ieviestu jaunus pakalpojumus attiecībā uz transporta veidiem un satiksmes vadību. Sistēmas nodrošina labāku piekļuvi informācijai un ļauj drošāk un gudrāk izmantot transporta tīklus. RITS-Net projekta partneri iepazīsies ar veiksmīgākajiem ITS piemēriem Eiropā un izstrādās ieteikumus to ieviešanai savās valstīs un reģionos.

lasīt vairāk...


Aicinām iepazīties ar projekta „Inteliģento transporta sistēmu risinājumu tīkls reģions” (RITS-Net) piekto ziņu lapu, kurā lasītājus informējam par transporta un IKT (Informāciju un komunikāciju tehnoloģijas) jaunumiem Eiropā, kā arī stāstam par 4. decembrī Romā gaidāmo projekta noslēguma konferenci.

05.11.2014Vidzeme teritorijas ziņā ir Latvijas plašākais reģions, bet iedzīvotāju skaita ziņā – mazākais. Pierobežas pašvaldībās iedzīvotāju skaits ir mazs, un sabiedriskā transporta reisu nodrošināšana uz šīm vietām rada zaudējumus pasažieru pārvadātājiem. Viens no risinājumiem būtu sistēmas „transports pēc pieprasījuma” izveide.  Lai izzinātu iespējas un veidus, kā Vidzemē ieviest šo transporta izmantošanas veidu, taps rīcības plāns. Iepirkuma procedūras rezultātā plānu izstrādās konsultāciju uzņēmums ar desmit gadu ilgu pieredzi transporta jomā - SIA „Ardenis”. 17.10.2014


Jūlijā izskaņā Spānijas pilsētā San Sebastianā norisinājās projekta „Inteliģento transporta sistēmu risinājumu tīkls reģionos” (RITS-Net) darba grupas sanāksme un starpreģionālais seminārs. Partneru tikšanās mērķis bija iepazīsties ar rīcības plāna izstrādes gaitu inteliģento transporta sistēmu (ITS) ieviešanā, kā arī diskusija par ITS ieviešanas iespējām katrā partnera reģionā - galvenajām iesaistītajām pusēm, šķēršļiem, tehnoloģiskajām iespējām, likumisko aspektu un līdzīgiem jautājumiem.

09.09.2014

No 22. līdz 23. jūlijam Vidzemes plānošanas reģiona projekta „Inteliģento transporta sistēmu risinājumu tīkls reģionos” (RITS-Net) vadītāja Dagnija Ūdre un projekta speciālists Kristaps Ročāns dosies uz Sansebastjanu Spānijā, lai piedalītos otrajā projekta starpreģionu darba seminārā. Tikšanās galvenais mērķis ir iepazīstināt projekta partnerus ar rīcības plāna izstrādes gaitu inteliģento transporta sistēmu (ITS) ieviešanā, kā arī diskusija par ITS ieviešanas iespējām katrā partnera reģionā - galvenajām iesaistītajām pusēm, šķēršļiem, tehnoloģiskajām iespējām, likumisko aspektu un līdzīgiem jautājumiem.

18.07.2014

Marta nogalē projekta „Inteliģento transporta sistēmu risinājumu tīkls reģionos” (RITS-Net) projekta komanda devās uz Slovēniju, lai piedalītos kārtējā darba grupas sanāksmē un septītajā tematiskajā seminārā „Autoparka pārvaldība un kravu transports”, kas tika apvienots ar Slovēnijas Elektrotehnikas asociācijas 22. Starptautisko simpoziju par elektroniku transportā.

Tematiskajā seminārā un simpozijā bija pieaicināti speciālisti no vairākām valstīm, kas stāstīja par jaunākajām IT sistēmām un risinājumiem, kas tiek izmantoti transportā kā, piemēram, par sistēmas e-zvans (E-CALL) standartizācijas procesu, dažādu starpvalstu informāciju sistēmu savietojamību, par veidiem, kā uzlabot aviācijas veiktspēju. Ivo Musulins no Rijekas Universitātes Horvātijā ir veicis pētījumu par viedtālruņi globālo navigācijas satelītu sistēmu veiktspēju jūrā, izmantojot GPS un GLONASS sistēmu, par pamatu ņemot mūsdienīgus viedtālruņus, tāpat doktors Igars Grabecs no Amanovas Slovēnijā ir veicis zinātniskus aprēķinus, kas pierāda, ka, nebraucot agresīvi, palielinās satiksmes plūsmas ātrums.

22.04.2014

Tuvojoties gada nogalei, novembra mēnesī, Vidzemes plānošanas reģiona ieviestā projekta „Inteliģento transporta sistēmu risinājumu tīkls reģionos” (RITS-Net) komanda piedalījās kārtējā projekta partneru sanāksmē un sestajā tematiskajā seminārā „Automašīnu un nelaimes gadījumu automātiskā kontrole”. Šoreiz tikšanās notika Īrijas galvaspilsētā Dublinā un to organizēja viens no RITS-Net projekta partneriem - Dienviddublinas apgabala padome. Darba grupas sanāksmē piedalījās visu projekta RITS-Net partneru organizāciju pārstāvji, bet projekta tematiskais seminārs tika apvienots kopīgā programmā ar Īrijas ITS asociācijas „ITS Ireland” ikgadējo konferenci.

06.01.2014

Projekta „Inteliģento transporta sistēmu risinājumu tīkls reģionos” (RITS-Net) komanda no 18. līdz 20. septembrim piedalījās projekta piektajā tematiskajā seminārā „Inteliģentās transportu sistēmas (ITS) sabiedriskā transporta pārvaldībai”, kas notika Grieķijas pilsētā Saloniki. Vizītes laikā klātesošajiem bija iespēja iepazīties ar vērienīgo Grieķijas pieredzi inteliģento transporta sistēmu attīstībā, kā arī projekta partneri prezentēja savus ITS piemērus. Vidzemes plānošanas reģiona RITS-Net projekta vadītāja Dagnija Ūdre klātesošos iepazīstināja ar vienotās biļešu tirdzniecības sistēmu (VBTS).

04.11.2013

No 15. līdz 17. jūlijam Vidzemes plānošanas reģiona projekta „Inteliģento transporta sistēmu risinājumu tīkls reģionos” (RITS-Net) speciālisti Dagnija Ūdre un Jānis Upenieks piedalījās kārtējā projekta sanāksmē un tematiskajā seminārā Senigallijā, Itālijā.  Semināra tēma bija inteliģentās transporta sistēmas un lietotāja informācija. Trīs dienu laikā projekta partneri viesojās integrēto mobilitātes informācijas sistēmu uzņēmumā „Pluservice”, kas ir viens no projekta ekspertiem, apmeklēja vietējo transporta operatora firmu, iepazinās ar labās prakses piemēriem.

18.09.2013


No 15. līdz 17. jūlijam Vidzemes plānošanas reģiona projekta „Inteliģento transporta sistēmu risinājumu tīkls reģionos” (RITS-Net) speciālisti Dagnija Ūdre un Jānis Upenieks piedalīsies kārtējā projekta sanāksmē un tematiskajā seminārā Senigallijā, Itālijā.  Semināra tēma ir inteliģentās transporta sistēmas un lietotāja informācija. Trīs dienu laikā projekta partneri viesosies integrēto mobilitātes informācijas sistēmu uzņēmumā „Pluservice”, kas ir viens no projekta ekspertiem, apmeklēs vietējo transporta operatora firmu, iepazīsies ar labās prakses piemēriem, kā arī izvērtēs projektā līdz šim paveikto un plānos nākamos projekta aktivitāšu posmus.

12.07.2013
No 21. maija līdz 24. maijam Ungārijas pilsētā Pēčā norisinājās projekta „Inteliģento transporta sistēmu risinājumu tīkls reģionos” (RITS-Net) trešais tematiskais seminārs, kura galvenais temats bija inteliģento transporta sistēmu risinājumi autostāvvietu un automātisko apmaksu pakalpojumos. Seminārā piedalījās un zināšanas guva Vidzemes plānošanas reģiona projektu nodaļas speciālisti Dagnija Ūdre un Jānis Upenieks.  

07.06.2013


Projekts „Inteliģento transporta sistēmu risinājumu tīkls reģionos” (Rits-Net) tiek īstenots jau vairāk kā gadu, kura laikā ir notikuši vairāki pieredzes apmaiņas braucieni un tematiskie semināri Vīnē, Plevenā un Valmierā.

25.03.2013Š.g. 27. un 28. februārī Valmierā pulcējās deviņu Eiropas valstu pārstāvji, lai tematiskajā seminārā „Inteliģentās transporta sistēmas satiksmes pārvaldībai un mobilitātei” iepazītos ar reģionu pieredzi un pārrunātu iespējas izmantot inteliģento transporta sistēmu risinājumus optimālai transporta sistēmas nodrošināšanai Vidzemē.

05.03.2013

Vidzemes plānošanas reģions aicina piedalīties seminārā “Inteliģentās transporta sistēmas satiksmes pārvaldībai un mobilitātei”, kas notiks 2013. gada 27. – 28. februārī Valmierā, viesnīcā „WOLMAR”.

13.02.2013


Iedzīvotāju pārvietošanās ir neatņemama ikdienas sastāvdaļa, tādēļ transporta jomā ir nepieciešami jauni un mūsdienīgi risinājumi. Eiropas Savienībā transporta nozarē šobrīd aktuāls ir jēdziens „inteliģentās transporta sistēmas” (ITS) – inovatīvi informācijas un sakaru tehnoloģiju risinājumi, kuri tiek izmantoti, lai ieviestu jaunus pakalpojumus attiecībā uz transporta veidiem un satiksmes vadību.  ITS nodrošina labāku piekļuvi informācijai un ļauj drošāk un gudrāk izmantot transporta tīklus. 

04.01.2013Ar atklāšanas konferenci Itālijas pilsētā Ankonā sākusies projekta „Rits-Net” īstenošana. Vidzemē plānots izveidot stratēģiju inteliģento transporta sistēmu izmantošanai reģionā. 

18.07.2012

Notikumi

«Maijs 2023»
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031