Inteliģento transporta sistēmu risinājumu tīkls reģionos (RITS-Net)

Inteliģento transporta sistēmu risinājumi Vidzemē


Iedzīvotāju pārvietošanās ir neatņemama ikdienas sastāvdaļa, tādēļ transporta jomā ir nepieciešami jauni un mūsdienīgi risinājumi. Eiropas Savienībā transporta nozarē šobrīd aktuāls ir jēdziens „inteliģentās transporta sistēmas” (ITS) – inovatīvi informācijas un sakaru tehnoloģiju risinājumi, kuri tiek izmantoti, lai ieviestu jaunus pakalpojumus attiecībā uz transporta veidiem un satiksmes vadību.  ITS nodrošina labāku piekļuvi informācijai un ļauj drošāk un gudrāk izmantot transporta tīklus. 

Projekta „Inteliģento transporta sistēmu risinājumu tīkls reģionos” (RITS-Net) īstenošanas gaitā visi partneri, tai skaitā Vidzemes plānošanas reģions, apzina Eiropas reģionu pieredzi ITS sistēmu izmantošanā, un nākotnē izstrādās ieteikumus to ieviešanai savos reģionos, saskaņojot tos ar nacionālajiem ITS ieviešanas plāniem.            

Projekta ietvaros notiks vairāki starptautiski semināri, apmācības un pieredzes apmaiņas braucieni. 2012. gada nogalē aizritējuši divi no tiem. Novembrī Vīnē (Austrijā) notika apmācības un seminārs par reģionālās transporta politikas mērķiem un ITS lomu. Projekta partneri no aģentūras „AustriaTech” dalībniekus iepazīstināja ar ITS instrumentiem un lietotnēm, kā arī ar interesantiem piemēriem prezentēja savu pieredzi ITS ieviešanā transporta nozarē. Decembrī Plevenā (Bulgārijā) notika seminārs par ITS risinājumu izmantošanu glābšanas dienestu darbā. Seminārā klātesošie apsprieda Eiropas Savienības ITS rīcības plānu un prioritārās darbības, kas saistītas ar transporta drošības jautājumiem. Abos pasākumos visu partneru reģionu pārstāvji prezentēja situāciju un plānotos pasākumus ITS risinājumu ieviešanā savās valstīs.   

 
Projekta partneri pulcējas uz semināru par ITS risinājumu izmantošanu glābšanas dienestu darbā 

Nākamais projekta pasākums notiks 2013. gada februārī Vidzemē, kad reģionā viesosies projekta partneri no Itālijas, Austrijas, Īrijas, Grieķijas, Spānijas, Ungārijas, Bulgārijas un Slovēnijas un iepazīsies ar Latvijas un Vidzemes reģiona pieredzi ITS risinājumu ieviešanā transporta nozarē.          


Papildu informācija: Dagnija Ūdre, Projektu vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā, mob.: + 371 29219477, e-pasts: dagnija.udre@vidzeme.lv.     


    

04.01.2013

Notikumi

«Maijs 2020»
POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031