Inteliģento transporta sistēmu risinājumu tīkls reģionos (RITS-Net)

Izstrādās rīcības plānu kā Vidzemē ieviest pakalpojumu „Transports pēc pieprasījuma”Vidzeme teritorijas ziņā ir Latvijas plašākais reģions, bet iedzīvotāju skaita ziņā – mazākais. Pierobežas pašvaldībās iedzīvotāju skaits ir mazs, un sabiedriskā transporta reisu nodrošināšana uz šīm vietām rada zaudējumus pasažieru pārvadātājiem. Viens no risinājumiem būtu sistēmas „transports pēc pieprasījuma” izveide.  Lai izzinātu iespējas un veidus, kā Vidzemē ieviest šo transporta izmantošanas veidu, taps rīcības plāns. Iepirkuma procedūras rezultātā plānu izstrādās konsultāciju uzņēmums ar desmit gadu ilgu pieredzi transporta jomā - SIA „Ardenis”.

Sabiedriskā transporta izmantošanas veids „transports pēc pieprasījuma” ir kārtība, kādā lietotājs var izmantot sabiedriskā transporta pakalpojumus attālinātās un mazapdzīvotās reģiona vietās. Ar dispečera dienesta palīdzību iedzīvotāji var pieteikt transporta pakalpojumu uz dažādām vietām. Šāds transporta izmantošanas veids ir populārs Austrijā, Spānijā, Grieķijā, Itālijā un Francijā.           

Rīcības plānā tiks veikta juridiskā analīze, apzināti likumi un normatīvie akti, kā arī identificēti juridiskie šķēršļi. Konsultāciju uzņēmums izstrādās sistēmas modeli, veiks finanšu analīzi un noteiks ietekmi uz esošajiem regulārajiem pasažieru pārvadājumiem. Rīcības plānā būs norādīti kritēriji, kuri palīdzēs noteikt tās Vidzemes vietas, kurās pakalpojums „transports pēc pieprasījuma” darbotos.

Projektu līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un to realizē programmas „Interreg IVC” ietvaros.  „RITS-Net” mērķis ir palīdzēt reģioniem attīstīt individuālus inteliģento transporta sistēmu plānus, lai veidotu ilgtspējīgu transporta sistēmu reģionos.

           
Papildu informācija: Dagnija Ūdre, Projektu vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā, mob.: + 371 29219477, e-pasts: dagnija.udre@vidzeme.lv.            

17.10.2014

Notikumi

«Maijs 2020»
POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031