Inteliģento transporta sistēmu risinājumu tīkls reģionos (RITS-Net)

Noslēdzies darbs pie reģiona inteliģento transporta sistēmu ieviešanas rīcības plāna

Jūlijā izskaņā Spānijas pilsētā San Sebastianā norisinājās projekta „Inteliģento transporta sistēmu risinājumu tīkls reģionos” (RITS-Net) darba grupas sanāksme un starpreģionālais seminārs. Partneru tikšanās mērķis bija iepazīsties ar rīcības plāna izstrādes gaitu inteliģento transporta sistēmu (ITS) ieviešanā, kā arī diskusija par ITS ieviešanas iespējām katrā partnera reģionā - galvenajām iesaistītajām pusēm, šķēršļiem, tehnoloģiskajām iespējām, likumisko aspektu un līdzīgiem jautājumiem.

Katrs partneris līdz projekta noslēgumam šī gada izskaņā izstrādā Inteliģento transporta sistēmu (ITS) ieviešanas rīcības plānu savam reģionam. VPR plāna izstrādei bija piesaistīti eksperti no konsultantu firmas „NK Konsultāciju birojs”. Plānā noteikti trīs rīcības virzieni - institucionālā attīstība, aprakstot institucionālo iespēju nepieciešamo attīstību efektīvai un koordinētai transporta pārvaldībai, tāpat tiek skatīts sabiedriskā transporta pieejamības un pietiekamības aspekts jebkurā apdzīvotā vietā. Visbeidzot aprakstīti ekonomiskās attīstības atvieglojumi caur attīstītiem transporta un loģistikas pakalpojumiem. Apskatītie virzieni tiks iestrādāti arī Vidzemes plānošanas reģiona ilgtspējīgas attīstības stratēģijā.

Projekta ietvaros tika izstrādāts arī vispārīgs pētījums par inteliģento transporta sistēmu ieviešanas situāciju reģionā. Gan rīcības plāns, gan pētījums drīzumā būs pieejams Vidzemes plānošanas mājaslapas sadaļā "Reģionālie pētījumi".

Drīzumā tiks izdots arī projekta buklets, kurā būs īsa informācija par katru partnera reģionu un labās prakses piemēriem konkrētajā jomā, kā arī rekomendācijas ITS ieviešanai reģionos.

Nākamā partneru tikšanās gaidāma Itālijā šī gada novembrī, kad norisināsies projekta noslēguma konference.

Projektu līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un to realizē programmas „Interreg IVC” ietvaros.  „RITS-Net” apvieno deviņus partnerus no dažādām Eiropas valstīm. Projekta vadošais partneris ir Marke reģions no Itālijas. „RITS-Net” mērķis ir palīdzēt reģioniem attīstīt individuālus inteliģento transporta sistēmu plānus, lai veidotu ilgtspējīgu transporta sistēmu reģionos.

           
Papildus informācija: Dagnija Ūdre, Projektu vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā, mob.: + 371 29219477, e-pasts: dagnija.udre@vidzeme.lv.            


09.09.2014

Notikumi

«Maijs 2020»
POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031