Inteliģento transporta sistēmu risinājumu tīkls reģionos (RITS-Net)

Rits-NET apgūst Itālijas pieredzi inteliģento transporta sistēmu risinājumos

No 15. līdz 17. jūlijam Vidzemes plānošanas reģiona projekta „Inteliģento transporta sistēmu risinājumu tīkls reģionos” (RITS-Net) speciālisti Dagnija Ūdre un Jānis Upenieks piedalījās kārtējā projekta sanāksmē un tematiskajā seminārā Senigallijā, Itālijā.  Semināra tēma bija inteliģentās transporta sistēmas un lietotāja informācija. Trīs dienu laikā projekta partneri viesojās integrēto mobilitātes informācijas sistēmu uzņēmumā „Pluservice”, kas ir viens no projekta ekspertiem, apmeklēja vietējo transporta operatora firmu, iepazinās ar labās prakses piemēriem.

Uzņēmumā „Pluservice” notika projekta mācību nodarbība par tēmu „ITS izmantošana ceļojumu plānošanā”. Tika pārrunāta pieredze projektā, kurā izstrādāja multimodālā transporta plānošanu, kas aptver Adrijas jūras apskalotas valstis. Šī transporta plānošanas sistēma meklē lietotājam optimālu risinājumu – gan pietiekami ātri, gan pietiekami lētu. Šādu projektu ieviešanā neērtības rada datu nesaderības starp jau esošām informāciju sistēmām, sarežģīti arī izstrādāt maksimālu automātiku. Projekta partneri tika iepazīstināti arī ar Itālijas ITS direktīvu un ITS rīcības plānu. Itāļu partneri uzskata, ka viņiem nepieciešama jauna infrastruktūra, esošās infrastruktūras optimizēšana, adoptējot nepieciešamos kontroles rīkus, pārvaldību un informēšanas stratēģijas.  Partneri konstatējuši, ka ieviešot kādu ITS, ir vajadzīgas mazākas investīcijas nekā jaunai ceļa infrastruktūrai, tādējādi ievērojami uzlabojot situāciju.

Arī Vidzemes plānošanas reģions prezentēja Latvijas piemērus inteliģento transporta sistēmu pielietojumā lietotāja informācijas nodrošināšanā. VPR izvēlētie piemēri ir saistīti ar Latvijā pieejamo satiksmes informāciju, ko lietotājiem piedāvā VAS „Latvijas Valsts ceļi” un informatīvajiem portāliem, kas nodrošina informāciju par sabiedriskā transporta maršrutiem un iespējas tiešsaistē iegādāties biļetes.

Jau no 18. līdz 20. septembrim projekta partneri tiksies Grieķijā.

Papildu informācija: Dagnija Ūdre, Projektu vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā, mob.: + 371 29219477, e-pasts: dagnija.udre@vidzeme.lv.    

18.09.2013

Notikumi

«Maijs 2020»
POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031