Inteliģento transporta sistēmu risinājumu tīkls reģionos (RITS-Net)

Vidzemes plānošanas reģions gūst pieredzi inteliģento transporta sistēmu izmantošanāNo 21. maija līdz 24. maijam Ungārijas pilsētā Pēčā norisinājās projekta „Inteliģento transporta sistēmu risinājumu tīkls reģionos” (RITS-Net) trešais tematiskais seminārs, kura galvenais temats bija inteliģento transporta sistēmu risinājumi autostāvvietu un automātisko apmaksu pakalpojumos. Seminārā piedalījās un zināšanas guva Vidzemes plānošanas reģiona projektu nodaļas speciālisti Dagnija Ūdre un Jānis Upenieks.  

Inteliģentās transporta sistēmas (ITS) ir inovatīvi informācijas un sakaru tehnoloģiju risinājumi, kuri tiek izmantoti, lai ieviestu jaunus pakalpojumus attiecībā uz transporta veidiem un satiksmes vadību. Nereti cilvēki inteliģentās transportu sistēmas uztver, kā kaut ko ļoti sarežģītu un nesaprotamu. Bet ITS ir arī vienkāršas un saprotamas lietas, piemēram, ceļa norādes, kilometru rādītāji, vairāku joslu izmantošana un pieturas ar kabatām. Šādi satiksmes regulēšanas līdzekļi rada raitāku, mierīgāku, gludāku un drošāku kustību uz brauktuvēm. 

Lai atvieglotu autobraucēju ikdienu, Ungārijā tiek radīta mobilā aplikācija, kura autovadītājam dara zināmu, kad tiek izmantots maksas ceļš, un uzsāk kilometru skaitīšanu. Kad no maksas ceļa ir nobraukts, autovadītājs var saņemt rēķinu par izmantoto pakalpojumu. Līdzīga kārtība ir, iebraucot maksas stāvvietā. Pēc pakalpojuma saņemšanas no autovadītāja bankas konta automātiski tiek samaksāts par pakalpojumu.  

 Savukārt Lielbritānijā pasažieri, lai norēķinātos par sabiedrisko transportu, izmanto Oyster apmaksas kartes ar noteiktiem naudas limitiem, kurās tiek izmantota RFID (Radio-frequency identification) tehnoloģija. Datu apmaiņai RFID izmanto radiosignālus, tāpēc Oyster karte kalpo kā bez kontaktu maksāšanas veids. Pasažierim atliek karti pietuvināt nolasīšanas ierīcei, un tiek veikta automātiska apmaksa.

Tematisko semināru organizēja RITS-Net projekta partneris no Ungārijas – „BIOKOM” Pēčas pilsētas pārvalde. Pasākumā piedalījās visu projekta RITS-Net partneru organizāciju pārstāvji, kā arī projekta mērķgrupu pārstāvji no Ungārijas. Projektu „Inteliģento transporta sistēmu risinājumu tīkls reģionos” līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds, un tas tiek realizēts Starpreģionu sadarbības programmas „INTERREG IVC” ietvaros.     

                       
Papildu informācija: Dagnija Ūdre, Projektu vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā, mob.: + 371 29219477, e-pasts: dagnija.udre@vidzeme.lv.   

07.06.2013

Notikumi

«Maijs 2020»
POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031