Itālijas jauniešu prakse Vidzemes uzņēmumos (E.L.P.)

Noslēgusies itāļu jauniešu prakse Vidzemē

Īsi pirms Līgo svētkiem noslēgusies itāļu jauniešu prakse Vidzemes uzņēmumos. Kopš maija sākuma 8 nedēļas Vidzemē dzīvoja 14 jaunieši no Itālijas, lai Vidzemes plānošanas reģiona projekta „Itālijas jauniešu prakse Vidzemes uzņēmumos (ELP)” ietvaros dažādos Vidzemes uzņēmumos gūtu savu pirmo darba pieredzi gan sociālo pakalpojumu, gan tūrisma, gan arhitektūras jomās.

Liela daļa jauniešu strādāja sociālās jomas uzņēmumos ar bērniem un jauniešiem, kā arī cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, piedaloties un palīdzot organizēt brīvā laika aktivitātes. Citi darīja administratīvu darbu palīdzot gan Vidzemes augstskolā, gan Vidzemes plānošanas reģionā, savukārt Cēsu novada pašvaldībā kāda praktikante strādāja pie arhitektūras projektu izstrādes, cita palīdzēja pavāriem Valmieras traktierī-picērijā „Liepziedi un Rozmarīns” un kāds jaunietis palīdzēja „Baltic Wildlife” organizēt savvaļas tūres ārvalstu tūristiem.

Šī 8 nedēļu garā prakse ļāva jauniešiem uzlabot angļu valodas prasmes, kā arī iepazīt Latviju, tās kultūru un latviešu paradumus. Tās laikā itāļu jaunieši iepazina darba ikdienu un varēja strādāt savā izvēlētajā specializācijas jomā. Liels izaicinājums bija sociālo prasmju pilnveidošana apstākļos, kad valodas barjera lika likt lietā iztēli, lai atrastu veidus, kā sastrādāties ar kolēģiem. Jaunieši mājup devušies ar jauniem iespaidiem, jaunu darba pieredzi, un siltām jūtām pret jauniepazītu valsti.

Vairāk par projektu šeit.

Projekta ieviesējs ir CIOFS organizācija Pjemontes reģionā Itālijā, kas ar projekta palīdzību jauniešiem, kuri pašlaik ir bez darba, piedāvā gūt starptautisku darba pieredzi. Projekts „Progetto di Mobilità Transnazionale E.L.P. - Europa Lavoro Professioni Finanziato dal P.O.R. FSE Obiettivo 2 - Competitività regionale e occupazione – Asse V “Transnazionalità e Interregionalità– REGIONE PIEMONTE” tiek finansēts Eiropas Sociālā fonda ietvaros.

Papildus informācija: Rūta Vasermane, Projekta vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā, Mob.: 26513351, E-pasts: ruta.vasermane@vidzeme.lv; www.vidzeme.lv

01.07.2014

Notikumi

«Jūlijs 2024»
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031