Itālijas jauniešu prakse Vidzemes uzņēmumos (E.L.P.)

Vidzemē vērtīgu darba pieredzi gūst itāļu jaunieši

Kopš maija sākuma Vidzemē uzturas 14 jaunieši no Itālijas, lai projekta „Itālijas jauniešu prakse Vidzemes uzņēmumos (ELP)” ietvaros praktizētos dažādos Vidzemes uzņēmumos. Jaunieši gūst pirmo darba pieredzi gan sociālo pakalpojumu, gan tūrisma, gan arhitektūras sfērās.

Pirmās divas nedēļas pagāja sagatavošanās fāzē, kad jauniešiem bija iespēja Vidzemes augstskolā uzlabot savas angļu valodas prasmes, kā arī uzzināt vairāk par Latviju, tās kultūru un latviešu paradumiem, lai labāk iekļautos vietējā sabiedrībā.

No maija vidus jaunieši ir devušies katrs uz savu prakses vietu. Liela daļa jauniešu strādā sociālās jomas uzņēmumos, piemēram, Alise, Fabio un Lorenco praktizējas Rūjienas novada pašvaldības multifunkcionālajā jauniešu iniciatīvas centrā, kur viņi palīdz organizēt jauniešu brīvā laika aktivitātes. Savukārt Barbara, Randa un Dāvids Grašu bērnu ciematā palīdz pieskatīt jaunākos bērnu ciemata iemītniekus, kuriem pirmajās nedēļās ciematā ir īpaši nepieciešama pastiprināta uzmanība. Cēsīs ar bērniem un jauniešiem dienas centrā „Saules taka” strādā atraktīvā Kostanza, kas palīdz darbā ar bērniem un brīvajā laikā veido sienu gleznojumus Sociālajā dienestā. Īpaši priecīgs par iespēju gūt pieredzi sociālajā jomā ir Eros, kurš praktizējas sociālās rehabilitācijas centrā „Valdardze” Valmierā, jo arī savu turpmāko karjeru Eros plāno saistīt ar palīdzību cilvēkiem, kas cietuši no vardarbības. Savukārt Rencēnu novada Camphill ciematā „Rožkalni” prakses laikā dzīvo Sāra, kura palīdz gan ikdienas darbos saimniecībā, gan piedalās brīvā laika aktivitāšu organizēšanā kopā ar ciemata iedzīvotājiem.

Pavisam cita veida darbus prakses laikā veic Paola, kurai ir arhitektes izglītība, un kura Cēsu novada pašvaldībā strādā pie dažādu arhitektūras projektu izstrādes. Savukārt Vidzemes plānošanas reģions praksē ir uzņēmis Federiku, kura palīdz ar tulkošanas darbiem gan reģionā, gan Dores Fabrikā mājaslapas itāļu versijas izstrādei, bet Vidzemes augstskolas starptautisko projektu vadītājiem palīdz Maurīcija. Valmieras traktierī „Liepziedi un Rozmarīns” savas kulināres iemaņas praksē pielieto Daniela, kura pati nākotnē vēlētos atvērt savu restorānu. Savukārt Fabio ir iespēja strādāt uzņēmumā „Baltic Wildlife” un piedalīties savvaļas tūru organizēšanā ārvalstu tūristiem.

Daudziem no jauniešiem šī ir pirmā darba pieredze pēc universitātes beigšanas, kas ļaus labāk izprast darba ikdienu un savu izvēlēto specializācijas sfēru. Brīvajā laikā jaunieši bauda Vidzemi, apceļo tās pilsētas un iepazīst latviešus. Viņi gan atzīst, ka brīžiem bez latviešu valodas zināšanām šeit nav viegli, taču izbauda iespēju tuvāk iepazīt citu, līdz šim nepazīstamu, kultūru. Jaunieši Vidzemē strādās līdz Līgo svētkiem.

Vidzemes plānošanas reģions ir iesaistījies projektā „Itālijas jauniešu prakse Vidzemes uzņēmumos”, kura ietvaros 14 jauniešiem no Itālijas ir iespēja 8 nedēļas praktizēties Vidzemes uzņēmumos. Projekta ieviesējs ir CIOFS organizācija Pjemontes reģionā Itālijā, kas ar projekta palīdzību jauniešiem, kuri pašlaik ir bez darba, piedāvā gūt starptautisku darba pieredzi. Projekts „Progetto di Mobilità Transnazionale E.L.P. - Europa Lavoro Professioni Finanziato dal P.O.R. FSE Obiettivo 2 - Competitività regionale e occupazione – Asse V “Transnazionalità e Interregionalità– REGIONE PIEMONTE” tiek finansēts Eiropas Sociālā fonda ietvaros.

Papildus informācija: Rūta Vasermane, Projekta vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā, Mob.: 26513351, E-pasts: ruta.vasermane@vidzeme.lv; www.vidzeme.lv

30.05.2014

Notikumi

«Jūlijs 2024»
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031